Souhrn podzimu 2015

 • 25.1.2016

I když jsme si tentokrát dali poměrně na čas, tak přesto jako každý půlrok vám opět přinášíme ohlédnutí za podzimní částí sezóny. Sezóny, kde jsme opravdu velmi dlouho čekali na tříbodový zisk a museli se spokojit jen s hromadou remíz. Nakonec nebylo tak zle a i přes několik nesmyslných ztrát, vypadnutí z poháru a všech obvyklých strastí bohemáckého fanouška jsme zakončili podzim na 13. místě s 16ti body, i když jen s bodem na sestup. Čeká nás velmi napínávé jaro o bytí a nebytí.. A nevíme jak vy, ale my se nemůžeme dočkat!!

Děkujeme Vám za přízeň, zůstaňte s námi a můžete se těšit na další spoustu novinek! ;)

Bohemians Praha 1905 – FC Fastav Zlín (26.7.2015); 0:1

Diváků: 4818

Zlín - pyroK úvodnímu kolu se nás sešel skoro vyprodaný Ďolíček, včetně padesátky hostí. Hra ovšem jejich oči příliš nepotěšila. Klokani i ševci předváděli neslaný, nemastný fotbal a po jediné brance Pazdery si navíc Moravané odvezli první tři body po postupu do první ligy. Klokanům nezbývalo nic jiného, než se „pokochat“ novými graffiti v Ďolíčku a slušným supportem v ochozech – oboje se totiž vydařilo! Po zápase pak proběhl menší střet několika klokanů s posádkou sešívaného auta, jež tak dlouho kroužila okolními ulicemi, až dostala co proto.

FK Jablonec – Bohemians Praha 1905 (2.8.2015); 2:2

Diváků: 4188

RUCE JABLONECNa první výjezd sezóny jsme byli tak natěšení, že jsme na místo dorazili o hodinu dříve. Už od počátku se však dobře bavíme a to zejména díky playlistu v mobilu a Kolíkovu megafonu. Velmi dobrý výkon předvedli jak hráči na hřišti (dvakrát vedli a nakonec s Jabloncem vybojovali remízu 2-2), tak fanoušci v hledišti. Vizuálně jsme se prezentovali transparentem „Forza nero azzurro“ reagujícím na novou venkovní kombinaci Bohemky. Po závěrečném hvizdu nám zůstalo trochu hořko v puse z výkonu sudího i strkanice se security. Co bychom ale v Peltově čekali, že?

Bohemians Praha 1905 – SK Sigma Olomouc (8.8.2015); 1:1

Diváků: 3728

Olomouc_D_1516 (4)Ve třetím ligovém kole dorazila do Ďolíčku Sigma. Díky tropickým teplotám přichází vhod osvěžení na náměstíčku v podobě vodní fontánky, ve 20. minutě je osvěžena část kotle naráz díky přítomným hasičům. Na začátku zápasu choreo „Bohemka zpět na vrchol“. Na úvod druhé půle plachta „Táhněte domů“ se smrdutým skunkem, jež nosí kolem krku šálu Sigmy. Support poměrně dobrý, daří se slušně zapojit i hlavní tribunu. Tradičně skvělý je gól-klokan-gól. O poločase akce několika zlobivců na hostující sektor. Po pár ranách přes bariéry vše končí security. Hostí dojelo 30 kusů s několika zástavami.

FK Dukla Praha – Bohemians Praha 1905 (15.8.2015); 2:2

Diváků: 5067

Dukla_V_1516 (2)Po domácí plichtě se Sigmou přišel zápas na Julisce, který utkvěl v paměti mnoha klokanům. I přes početně slabší účast v našem sektoru (plno klokanů mimo) a chybějící bubny se nám daří support skvěle hecovat, obzvlášť díky aktivnímu zapojení rukou. Fanatismus ve druhém poločase, kdy se daří držet gól-klokan-gól celých 20 minut v kuse, přichází odměna jak se patří! V nastavení se vydává do útoku i Bobby Zlámal, který z následného rohu skóruje a rázem je z něj hrdina. Nepopsatelná euforie, plot obsypaný fanaticky slavícími klokany a získaný bod – tak by se dal shrnout zápas na Dukle. V sektoru 200 hlav, dalších pár stovek mimo. Reálná celková návštěva maximálně 3000. „Domácí“ kotel čítal 40 hlav a projevoval se pouze několika skandovačkami.

Bohemians Praha 1905 – 1.FK Příbram (22.8.2015); 1:1

Diváků: 4198

P_ibram_D_1516 (4)Po neskutečném závěru na Dukle se do Ďolíčku dostavili Starkovi hoši. Doufali jsme, že rozhodčí tentokráte budou korektní a snad uválčíme první vítězství v sezóně. Před zápasem se také začala prodávat v pořadí již 6. série samolepek a slavila ohromný úspěch (Díky všem, především pravidelným lepičům!). Klub představil nový autobus pro hráče, podle našeho názoru s velmi hezkým potiskem. Na začátku utkání jsou oslaveny 70. narozeniny klokaního podporovatele Karla Šípa. Fotbal byl v první půli z naší strany překvapivě dobrý, support bohužel nikoliv. Jediná výjimka byl „posera posranej“, kterého si hostující gólman vyslechl při každé příležitosti.
Druhá půle přinesla vyrovnání Příbrami z kopačky Honzy Rezka, který svůj gól sympaticky neslavil. Náš support byl pořád velmi nemastný neslaný a celkově asi nejhorší z dosavadních domácích mačů. Návštěva necelých 4200 klokanů. Hostí 12 s vlajkou Uran fans a nakonec pro nás nic neřešící remíza 1:1.

(Pohár) Olympia Hradec Králové – Bohemians Praha 1905 (29.8.2015); 1:2

Diváků: 900

Olympia_V_1516 (2)První kolo poháru nás zavedlo do Hradce, na stadion místního divizního klubu Olympia. Díky reprezentační pauze připadlo toto utkání na víkend, přesto se nás v „sektoru“ (travnatý plácek za brankou) schází 30. I tak předvádíme kvalitní support. Cestou do Hradce vzniká ve vlaku chorál „Každej víkend na Bohemku“, který během zápasu poprvé zaznívá právě na Olympii. Zpestřením je jak fotbálek mezi sebou díky „ukořistěnému“ balonu, tak i překřikovačky s několika Votroky, kteří se na nás přišli podívat, nutno dodat z úctyhodné vzdálenosti. Po zápase s nimi máme tu čest z dostatečné blízkosti, PČR však po slovních přestřelkách drží a opisuje pouze nás. Zejména se činil „velitel mindrák“, kterého nám osud přihraje i v dalším pohárovém utkání. Cestou domů chytá náš vlak mírné zpoždění, i tak můžeme být v celkovém součtu s tímto dnem spokojeni.

FK Teplice – Bohemians Praha 1905 (12.9.2015); 2:1

Diváků: 5432

Teplice_V_1516 (2)V den, kdy se všichni sjížděli do Prahy na různé manifestace, my naopak vyrazili ven, do Teplic. Ačkoliv byl po cestě policejní dozor důkladný, Tepličtí strážci pořádku měli vše na párku a tak jsme si prožili dlouhou neokusenou svobodu. Na stadionu sice netočili alko, na dámy ve stánku a jejich „kolu za pade“ však budeme ještě dlouho vzpomínat! V sektoru se nás sešlo tak nějak standardně (120), ale nijak extra se zrovna nefandilo. Ani po herní stránce se zázrak nekonal a Bohemka prohrála 2-1. V Teplicích si odbyl svou premiéru i nový chorál á la Celtic, zatím poměrně nesměle. Jeho chvíle slávy ho přeci jenom ještě čekala. Svým chováním nás potěšil i Bobby Zlámal, jenž po gólu na Dukle opět v závěru vyrazil do vápna soupeře, gól ovšem tentokrát nevsítil. Naše sympatie si naopak pokazil svou okázalou simulací bývalý klokan Elvis Bratanovič.

Bohemians Praha 1905 – FC Viktoria Plzeň (20.9.2015); 0:1

Diváků: 5000

Plze__D_1516 (2)Úřadující mistr nám moc naděje pro bodový zisk nedával, ale jistě všichni si s chutí vzpomenou na poslední kolo, kdy jsme doma dokázali získat hned všechny 3! Úvodem si ultras připravili choreo „Bohemians ULTRAS since 2004“, které se díky silnému větru trochu potrhalo, ale i tak hezká práce. Poté se v kotli roztáhl sektorový dres, který tak ukázal, že i dvojitá prezentace dělá velmi hezký dojem! Během prvního poločasu je ještě vytažen nápis na podporu Ludvy „KLOKANE BOJUJ“. Co se týče našeho supportu tak stál za starou bačkoru i když tomu nahrává fakt, že Plzeň byla po většinu utkání lepším týmem, ale takhle by to rozhodně fungovat nemělo a fandit by se mělo i za nepříznivého vývoje zápasu. Ke konci utkání se daří trochu support zvednout a to díky novému chorálu „Každej víkend na Bohemku“ alá Celtic, který si užíváme i po závěrečném hvizdu. Hosté vyprodali svůj sektor a několik desítek jich je také na hlavní tribuně. Supportem se rozhodně baví více než my a po celou dobu utkání jej udržují konstantní a poměrně hlasitý. Žádnou optickou prezentaci si, ale nepřepravili a tak jediné na co se po skončení utkání zmohl jeden z hostujících fans vypustit svůj nestrávený obsah ve střevech na posvátnou půdu okolí našeho stadiónu

FC Slovácko – Bohemians Praha 1905 (26.9.2015); 1:0 

Diváků: 3963

Slovacko_V_1516 (2)Typický výjezd do daleké destinace, kam se vydalo jen 52 nejvěrnějších. Netypicky probíhá cesta (D1 totiž vcelku ok) i kontrola u vchodu (také relativně v pohodě). Naopak stejně jako loni i předloni prohráváme na hřišti, což je značně frustrující vzhledem ke strávenému čase v autě, obzvlášť pak zpáteční jízdě. Náladu však lepší slušný support (na ten počet) a domácí slivovička slavičínského fanclubu. Výkon domácích fans zůstal daleko za očekáváním, s výjimkou bubeníka.

(Pohár) FC Hradec Králové – Bohemians Praha 1905 (30.9.2015); 1:0

Diváků: 1025

011015_0956_PJML_HRADEC_MOLCUP_045I přes termín uprostřed pracovního týdne se hecujeme, trháme z práce, a vyrážíme na pohár do Hradce. Výsledných 25 kusů v našem sektoru není až taková tragédie, nicméně support je podprůměrný. Až na vzájemné hecování s hradeckými, pár pokřiků a skandovaček, to v první půlce stojí za „starou bačkoru“. Ve druhé půli se daří trochu hecování, euforie je však vždy jen chvilková. Hráči tentokrát předvedli skutečně tragický výkon a po zásluze vypadli. Po zápase si s nimi u plotu vyříkáváme aktuální výkony, v návalu emocí se pak spouští spíše překřikování s některými z nich. Nakonec hráče burcujeme a loučíme se pokřiky Hoši bojovat a Vždycky jsme s Vámi. Před stadionem neunikáme buzeraci kosmonautů. Velitelské role zásahu se opět ujímá „starý známý z Olympie“ – velitel mindrák. Po deseti minutách, kdy drží jednoho z nás, se i s dotyčným propuštěným vydáváme k autům a posléze směr Praha.

FC Slovan Liberec – Bohemians Praha 1905 (4.10.2015); 3:1

Diváků: 4875

Liberec_V_1516 (1)Troufáme si tvrdit klíčové utkání z hlediska supportu. Právě v Liberci jsme nastartovali podzimní fanatismus a položili základy „Kotle v kotli“. Ačkoliv klokani „dostali“ 3-1, alespoň bojovali a my je tak ocenili super dopingem. Hlavně v druhé půli, když se aktivní jádro stmelilo, to stálo doopravdy za to! Zejména chorál „Každej víkend na Bohemku“ nám opravdu šel! Bohužel, ztráta dalších tří bodů nás moc nepotěšila. Situace už se zdála beznadějná…

Bohemians Praha 1905 – FC Zbrojovka Brno (17.10.2015); 1:1

Diváků: 4093

Brno_D_1516 (2)Po porážce v Liberci jsme doufali v oživení a první výhru proti zoufalému Brnu, ani tentokrát však klokani tři body nevybojovali a zápas skončil 1-1. Poprvé se pod hodinami zformoval kotel v kotli a bylo to doopravdy znát. I když byla celková návštěva slabší, atmosféra byla nadprůměrná. Vizuálně jsme se prezentovali dvěma plachtami a pyrotechnikou. Narozeninové blahopřání si od fanoušků i klubu odnesl Radek Sňozík.

AC Sparta Praha – Bohemians Praha 1905 (25.10.2015); 3:0

Diváků: 10 681

Sparta_V_1516 (1)Ač pochody na Spartu v posledních letech za moc nestojí, rozhodli se ultras i letos jeden zorganizovat. Ruku na srdce, pochod byl o něco početnější než v minulosti, žádná sláva to ovšem nebyla. Vzhledem k tomu, jaká buzerace pokaždé při pochodech na Letnou panuje ze strany PČR, se ani není čemu divit. V čele průvodu se objevila vlajka Bohemians Praha potažená černou páskou na památku zesnulého kamaráda klokana, Vládi Suchého. Vzpomínkové choreo pak zelenobílý kotel rozvinul i během minuty ticha v úvodu utkání. Následně se kotel Bohemians prezentujeme ještě balónky a velkým dresem. Na hřišti probíhá letenská klasika – klokani se snaží, ale Spartu se doma prostě porazit nedaří. Fanoušci, již zvyklí na tento trend, to od počátku tuší a tak se baví od úvodu po svém – jedou se variance na song We Will Rock You („Smrt Spartě“), sestava plná čúrků a zejména pak chorál Každej víkend na Bohemku. Ten se naposledy rozeřvává zhruba v osmdesáté minutě a následně zní Letnou téměř hodinu – i když už zápas dávno skončil, i když už všichni přítomní (kromě zelenobílých fanatiků) odešli, i když už zhasla světla, i když už domácí hráči dokončili rozběhání a vrátili se do kabin… Prostě ukázkový fanatismus, který ukončuje až sparťanská ochranka. Neobejde se to bez menší stračky, ale to už nám náladu zkazit nemůže. Tenhle zápas stál prostě za to!

Bohemians Praha 1905 – FC Vysočina Jihlava (31.10.2015); 2:1

Diváků: 4161

Jihlava_D_1516 (4)Doposud žádná výhra, souboj s přímým konkurentem o 6 bodů, třetina sezony za námi. Jednoznačně zápas o bytí a nebytí v 1. lize. Na začátku minuta ticha za Vláďu Suchého a poté super choreo přes celý kotel. To se přeneslo i do fandění, kde jsme prvních 15. minut předváděli jeden z nejlepších výkonů probíhající sezony. Po zbytek půle, ale přišel strmý pád i v reakci na špatný fotbal a obdrženou branku. Tu vstřelil Péťa Nerad a ukázal bohemácké srdce, protože jí neslavil. Poprvé jsme doma zkoušeli „Každej víkend na Bohemku“ a na první představení to není špatné. Ještě bylo vytaženo choreo „Sbohem pražský démone“ s již zmíněným Vláďou Suchým (nezapomeneme!) doprovázené 3 bengály. Ve druhé půli jedna penalta, dvě červené karty a spousta šancí na obou stranách – nepochopitelně i Jihlavy! Tři body jsme uhájili, nicméně výkon byl na pováženou. V hledišti support po vedoucí brance lehce nadstandartní, obzvláště děkovačka a „vítězná písnička“ snesla přísnější měřítko. Na závěr pár dýmů a bengálů. Celkově 4161 fanoušků, hostů přibližně 30. První vítězství sezony tedy bylo v kapse, ale jen tak tak.

Slavia Praha – Bohemians Praha (8.11. 2015); 2:2

Diváků: 13 976

Slavia_V_1516 (6)Povzbuzení první výhrou v sezóně jsme směle vyhlíželi k zisku dalších bodů. V krátkém sledu nás čekalo druhé derby na hřišti soupeře, tentokrát s vršovickým sousedem. Vzhledem k opravě kolejí ve Vršovické ulici nevolíme sraz jako obvykle na náměstíčku v Ďolíčku, ale přímo v kotli. Odtud posilněni nějakým tím pivkem vyrážíme novou „horní trasou“. Cestu nám zpestří cca 20 mladých slávistů, kteří hrdě „brání“ kostel sv. Václava. Vztahy na trase CUB x SKS se během posledních let výrazně proměnily, což dokazuje i výměna pozdravů s fanoušky Slavie, když účastníci pochodu obcházejí stadion ke svému sektoru. Jistě se také všichni vzpomene na nezapomenutelné „vyčůrákování“ sestavy SKS, které je ohlušující. I s ohledem na dění na hřišti je náš support na velmi dobré úrovni. Emoce přiživuje i výkon rozhodčího Lercha, který se před zraky delegace z Číny opravdu činil. Naopak jednočlenná delegace ze Švédska (Hammarby), která přijela podpořit Bohemku, nevěřila svým vlastním očím, co všechno je možné v českém fotbale písknout nebo naopak nepísknout. Zápas nakonec končí trochu nešťastně pro nás 2:2, když v závěrečných minutách vyrovnal Škoda. Utkání navštívilo necelých 14 tisíc diváků, z toho cca tisícovka klokanů. Náš kotel se prezentuje nějakým tím pyrem, sektorových dresem a choreem „Vršovický rival? Náplava z Letné“. Po utkání míříme do naší hospody, kde se zapíjí alespoň ten bod a nakonec i slušně fanatizujeme. Právě zde se zrodil nový chorál „Pojďme Bohemians“, který se velmi rychle chytil!  Jelikož hostíme i zmíněnou návštěvu z Hammarby, tak se nechceme nechat zahanbit a končíme až v brzkých ranních hodinách. Prostě dobré derby!

Bohemians Praha 1905 – FC Baník Ostrava (21.11.2015); 3:1

Diváků: 4952

Banik_D_1516 (2)Po reprezentační pauze, která byla okořeněna návštěvou florbalové Bohemky nás čekal boj o velmi důležité body s ostravským Baníkem. Začátkem zápasu kotel vytahuje velmi povedené choreo s fanatikem v zelenobílem doplněný nápisem „ANI CIHLA ANI BETON.. DNES JEDEM NA PLNÝ VÝKON“. Support z naší strany s ohledem na utkání postupně graduje. Na velmi vysoké úrovni se kotli dobře daří držet chorály Gól-klokan-gól nebo „Každej víkend na Bohemku“ a svou premiéru si odbíjí také nový chorál „Pojďme Bohemians“ v rytmu Moonlight shadow, který zní Ďolíčkem ještě po skončení utkání dobrých pár minut! Chachaři dorazily ve velmi dobrém počtu. Sektor hostí se jim daří vyprodat celý + cca 150 dalších na A1. Jejich support v prvním poločase snese přísnější měřítko hlavně odpovídačky mezi kotlem a A1, ale vzhledem na vývoj utkání upadá, až do podprůměru na jejich poměry kdy ve druhém poločase nejsou skoro ani slyšet.

FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 (28.11.2015); 1:1

Diváků: 1846

Boleslav_V_1516 (4)Jako poslední výjezd podzimu nás čekal zápas v Mladé Boleslavi. I díky pozdnímu výkopu (20:15) volí většina klokanů cestu auty či autobusy, ale i navzdory ne zrovna ideálnímu času se nás v kotli sešlo kolem 250ti zelenobílých hlav. A „zelenobílých“ je opravdu na místě, protože se opět ukázaly ve větším počtu sektorácké kulichy, takže kotel působil parádně jednotně! Na stadionu nás příjemně překvapilo nejen alko pivo, ale i výkon našich borců, kteří urvali velmi cenný bod proti favorizovanému soupeři. To vše přispělo k našemu supportu, který snesl po celý zápas téměř nejpřísnější měřítka. Mávačky, pyro, choreo ve vedlejším sektoru a neúnavný fanatismus snad u všech chorálů vytvořil opravdu domácí atmosféru.

Bohemians Praha 1905 – FK Jablonec (5.12.2015); 2:1

Diváků: 4763

Jablonec_D_1516 (2)Díky akci Vánoce s Klokanem se scházíme již dlouhou dobu dopředu. Zároveň přichází do prodeje nová šála Sektoru 1905. Až na prvních 20 minut byli naši hráči lepší a nakonec po zásluze vítězí. I jejich skvělý výkon přispěl k výbornému supportu. Vypíchnout musíme chorál „pojďme Bohemians“, který se dostal do širšího povědomí hlavně svou rolí v zápase v Boleslavi. Během zápasu odpáleny nějaké hirošimy a zelené dýmy. Po utkání přichází pyroshow ke 110. výročí založení klubu, která je kromě ohňostroje doplněna i choreem. Hostů celkem 70 kusů, v tom přátelé z Mostu a třicítka z polské Jelení Hory. Po utkání slavíme v tradičních vršovických putykách závěr kalendářního roku i dnešní tři body!

A na závěr opět návštěvnost v grafech, popř. podrobněji rozepsána v tabulkách.

souhrn2015_home

souhrn2015_away

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Počet komentářů: 12

 • JohnnyPuška píše:
  28.1.2016 v 8:00

  Potvrzuji účast na Volomouc:-)

  Odpovědět

 • dred píše:
  27.1.2016 v 20:02

  podzim skončil bombově a všichni víme, že bez toho nemůžem žít a klepem se nedočkavostí na jaro, takže NIKDY NEMÁM DOST !!! :D

  Odpovědět

 • antispartan píše:
  26.1.2016 v 19:53

  vidim to jako ty dragane. ten rozdíl před libercem a po něm a vymysleni motivační akce kotel v kotli, nebo jak to nazvat je hrozně moc znat. to se fakt povedlo a taky doufam že se to na jaře udrží. sjednocovani fanatiků musi pokracovat!

  Odpovědět

 • Dragan píše:
  26.1.2016 v 19:08

  Podzim trochu rozporuplnej, první půlka dle mě hodně špatná ,ale druhá super. Nové skvělé chorály tomu dodali grády a sjednocení fanatiků v kotli má na to taky vliv. Jen doufat, že to na jaře udržíme.

  Odpovědět

 • Sektor1905 píše:
  26.1.2016 v 12:43

  Ahoj drede, registrace nicků spustíme ihned po kompletním updatu webu. Bohužel ti teď nedokážeme říct, kdy přesně to bude, těch úkolů máme opravdu dost a jedna priorita střídá druhou:). Každopádně jsme přijali opatření, která by měla zamezit tomu, aby sem v takové míře psali spameři vydávající se za jiné lidi (i když tomu pochopitelně nelze úplně na 100% zabránit). Zatím to budeme řešit tímto opatřením, po zmíněném updatu se zavedou nejspíše nepovinné registrace pro pravidelné přispěvatele. Díky za pochopení.

  Odpovědět

 • dred píše:
  25.1.2016 v 22:20

  jako pardón, ale víkend za palácem kultury měl taky svoje!!! takže Koci, my už na Sigmě byli, haná haná prdel zakopaná zazpívali :) Zdravim všechny starý známý diskutéry, a do sektoru jedna technická: budou tady nakonec fungovat ty registrace nicků? aby tu zas nějaký čuro necintalo na pentli.
  Bohemka 4ever!!!

  Odpovědět

 • Sasek píše:
  25.1.2016 v 16:30

  Mozna to je trochu smutny, ale ja si nejvic uzil florbalovej „vyjezd“ proti Vinohradum. Tohle predvadet ve vetsim meritku v lize, tak se opet zaradime mezi absolutni spicku ultras ČR. Tam ted bohuzel nejsme.

  Odpovědět

 • bohemak píše:
  25.1.2016 v 14:22

  Chce to navázat na ten konec podzimu. Musíme výjezd na Sigmu pořádně vyhecovat!

  Odpovědět

 • Botičskej píše:
  25.1.2016 v 13:46

  Do Liberce průměr, pak jsme se zvedli a gradovalo to až do konce podzimu. Doma nejlepší support s Baníkem, top výjezdy Liberec/Boleslav. Předvánoční florbal asi nejlepší mimofotbalová akce, kterou jsem s Bohemkou zažil. Teď jen neusnout na vavřínech a ve stovkách na Hanou !

  Odpovědět

 • plr píše:
  25.1.2016 v 13:21

  no, pokud budou hoši hrát (a hlavně bojovat) tak snad to nebude tak hrozný… mimochodem… dobrá práce „sektore“… ;-)

  Odpovědět

 • Normál píše:
  25.1.2016 v 13:18

  No, jsem moc zvědavej, jak budou vypadat výjezdové počty na jaře.

  Odpovědět

 • koci píše:
  25.1.2016 v 13:15

  VSICHNI NA SIGMU KURVA!!!

  Odpovědět