Souhrn podzimu 2012

• 8.2.2013
SK Zápy – Bohemias 1:3 (1:0), (28.7.2012 – pohár)

Diváků: 502

K zápasu prvního kola Poháru České pošty jela Bohemka jen několik kilometrů za Prahu, na hřiště nováčka ČFL SK Zápy. Trenér Jozef Weber nevyužil žádného hráče z juniorky a poslal na hřiště nejsilnější sestavu. Překvapivě se však domácí ujali vedení, které zaslouženě udrželi do konce prvního poločasu. Ve druhém poločase naši hráči zvýšili tempo a otočili utkání na konečných 1:3. Těžko odhadnout kolik klokanů vyrazilo na tento zápas, spokojených fanoušků s výsledkem mohla být přibližně polovina.

Bohemians  – Parma F.C. 2:1 (2:1), (1.8.2012 – přípravný zápas)

Diváků: 2873

Návrat do Ďolíčku, rozlučka s dlouholetými oporami Markem Niklem, Pavlem Lukášem a Lukášem Hartigem a italský prvoligový tým FC Parma, nejen to přimělo téměř 3 tisícovky fanoušků Bohemky přijít na tento přípravný zápas. V kotli bylo k vidění povedené choreo a slušné množství pyrotechniky. Kdo přišel, určitě nelitoval.

Bohemians – Střížkov 0:0 (0:0), (5.8.2012 – 2.liga)

Diváků: 4785

Čtyři dny po generálce s Parmou nás čekal ostrý start do druholigové sezony. Ostřejší snad už ani být nemohl. Los nám pro 1.kolo přisoudil nenáviděného soupeře ze Střížkova, a tak o motivaci bylo postaráno. Samotné utkání moc fotbalové krásy nepobralo, zato náš kotel se celkem činil. Určitě se bylo na co dívat. Po zápase se hodně diskutovalo o zveřejněném počtu diváků, který podle ohlasů byl celkem podhodnocen. Každopádně necelých 5 tisíc fanoušků na druhou ligu není špatnou vizitkou, snad se nám na jaře tu 5-ti tisícovou hranici podaří prolomit co nejvíckrát.

FK Pardubice – Bohemians  2:0 (1:0), (11.8.2012 – 2.liga)

Diváků: 1870

První výjezd určitě nedopadl tak, jak jsme si představovali. Jednoznačná prohra, tragická hra, víc nemá smysl dodávat, každý si jistě zápas pamatuje. Nesmyslný začátek zápasu v 10:15 nezabránil cca 60-ti klokanům se sejít brzo ráno na Hlaváku a vyrazit do Pardubic vlakem. Většina zvolila dopravu autem, na první výjezd sezony vyrazil i Holabus. Celkem se nás v sektoru sešlo přibližně 350, bohemáky bylo možné vidět i na hlavní tribuně. Počet určitě slušný, s fanděním to bylo horší. Snad nás trochu omlouval vývoj utkání a průtrž mračen.

Bohemians – FK Baník Sokolov 3:0 (3:0), (19.8.2012 – 2. liga)

Diváků: 3212

Devatenáctý srpen byl den pro fotbal přímo stvořený. Neděle, Ďolíček, pěkné počasí (možná až moc), jen výkony mužstva z předchozích zápasů nechávaly zelenobílé fanoušky lehce na pochybách. Výkop zápasu byl „ozdoben“ zeleným a bílým dýmem v kotli. Atmosféra byla zpočátku výborná. Vůbec nevadilo, že se hraje druhá liga, ani že klokani zatím nevyhráli a dokonce nevstřelili branku. To se však rychle změnilo. Našim hráčů se podařilo vstřelit 3 branky ještě do poločasu a utkání bylo rozhodnuto. Konečně jsme si mohli vychutnat děkovačku.

Fc Fastav Zlín – Bohemians 0:1 (0:0), (25.8.2012 – 2. liga)

Diváků: 2846

V tomto výjezdě jsme početně nijak nezazářili. Na vině byla zejména velká vzdálenost z Prahy do Zlína a také poměrně pozdní čas výkopu – 19:00. Momentem večera se stala penalta Josefa Jindříška krátce před koncem utkání. Pepa pokutový kop bezpečně proměnil a zajistil tak Bohemce vítězství a tři body do druholigové tabulky. Všemu však předcházela sporná situace, kdy Venca Kalina po souboji s domácím Poláchem ve vápně upadl, což rozhodčí vyhodnotil jako faul. Zlínští funkcionáři však byli odlišného názoru a podali stížnost k disciplinární komisi, jež dala Zlínu za pravdu a 6.9. Kalinovi udělila pokutu 15 000 korun za nafilmovaný pád.

FK Meteor – Bohemians 3:1 (1:0), (29.8.2012 – pohár)

Diváci: 1200

Druhé kolo Poháru České pošty se odehrálo v týdnu mezi dvěma ligovými zápasy. Hrálo se na tradičním stadionu Meteoru s historickou dřevěnou tribunou, která navozovala atmosféru již dávno zapomenutých fotbalových let. Trenér Weber nasadil do hry řadu mladých tváří, do brány se postavil Jirka Havránek. Cestu do Libně si našlo okolo tisícovky Bohemáků, kteří přihlíželi katastrofální hře klokanů,  třem penaltám a v závěru oslavám domácích. Tato prohra silně poznamenala zbytek podzimu a řada fandů se s ní jen stěží vyrovnávala.

Bohemians – MFK OKD Karviná  5:1 (3:1), (2.9.2012 – 2. liga)

Diváků: 3407

Po tragické středě (proti FK Meteor-Pohár české pošty: 3-1) přišel na řadu zápas s Karvinou. Naši hráči zvládli „reparát“ na výbornou. Zařvat si 5x gól v soutěžním zápase se nám nepoštěstilo už pěknou řádku let. Atmosféra i díky výkonu našich hráčů byla více než dobrá, všeobecně vládla spokojenost. Odpálilo se celkem slušné množství pyrotechniky, ale jelikož na to nebyla dostatečná tma, tak to bohužel nevyznělo tak, jak bychom si asi všichni přáli. K lepší organizaci fandění bezpochyby také přispěl i nově zbudovaný stupínek pro speakra, z našeho pohledu jednoznačný krok vpřed. Na začátku utkání se v kotli objevuje choreo „pražský kurvy to jsme my“. Po takto vydařeném slunečném dni byla děkovačka opravdu skvělá.

Bohemians – 1.SC Znojmo  1:0 (0:0), (9.9.2012 – 2. liga)

Diváci: 3546

Zápas o čelo tabulky Bohemka zvládla nejtěsnějším možným rozdílem, střelcem jediného gólu byl Jakub Rada, který tak týmu zajistil postup na druhé místo tabulky. V hledišti se prezentujeme nápisem „Pyro není zločin“, což v průběhu utkání potvrzujeme odpálením několika zelených a bílých dýmů. Ze Znojma dorazilo šest fandů hostí.

SFC Opava – Bohemians  1:4 (0:2), 15.9.2012 – 2. liga)

Diváků: 1603

Pocity z tohoto utkání byly smíšené. Naprostá spokojenost panovala s výsledkem utkání, naopak počet fanoušků,  jak v našem sektoru (tak celkově), byl určitě zklamáním. Přestože víme, v jaké situaci se Opava nachází, tak jsme očekávali rozhodně vyšší číslo. Nejvíc zaplněným sektorem je kotel domácích, kde fandí přibližně 200 fans, ostatní tribuny jsou zaplněny jen zřídka, v našem sektoru se nás nakonec sešlo asi 60.  Ještě v pátek dopoledne to však vypadalo, že vyjedou 2 busy. Optimismus byl na místě, poté ale došlo k vystřízlivění. Jeden bus se změnil na mikrobus s kapacitou 30 míst, druhý se zrušil úplně (kvůli dopravci). Na rychlo se shání alespoň nějaké to auto, necelá patnácka aktivních vyrazila vlakem. Hned od první minuty byl náš sektor pod dohledem opavské chuligánky. Ke konci poločasu se pokusili atakovat náš sektor, vše ale skončilo pořváváním, pár ranami přes plot a hozenými pivy. Podle stejného scénáře to probíhalo i v druhém poločase, po konci zápasu jsme se přesunuli do útrob stadionu, kde na nás čekala přibližně 50-ka opavských, od kterých nás dělil jeden plot a 8 security. Krom hozeného bengálu se už nic zvláštního nestalo. Pro všechny, co jeli do Opavy, to rozhodně byl výjezd roku. Respekt a díky všem, co neváhali vyjet. Ostatní by se měli zamyslet, proč si nechali ujít nejlepší výjezd v sezoně.

Bohemians – FK Varnsdorf 2:1 (0:1) (23.9.2012 – 2. liga)

Diváků: 3489

Za slunného nedělního odpoledne zavítali do Ďolíčku hosté z Varnsdorfu. A konečně to nebyli pouze hráči, ale poprvé za tuto sezónu byl také navštíven sektor hostí, protože podpořit své borce přijela i zhruba třicítka fanoušků. Ti s sebou vzali buben a netradiční řehtačku. O support se snažili, ale v tak malém počtu byli bezmocní. I tak zanechali slušný dojem už jenom tím, že přijeli. Zpět k fotbalu. V první půli se vedení ujali hosté, po velké chybě v rozehrávce Radka Sňozíka, která na několik minut sesadila z tempa jak hráče, tak i fanoušky. Do druhé půle však klokani nastoupili jak se sluší a patří, a brzy otočili zápas ve svůj prospěch. Náš support po celý zápas byl pravděpodobně jeden z nejlepších za celý podzim, obzvlášť fanatický chorál „Gól klokan gól“ se držel okolo 20ti minut. Krásné počasí, výhra na hřišti, velká kvalita v hledišti. Víc takových zápasů.

FK Čáslav – Bohemians 0:0, (30.9.2012 – 2. liga)

Diváků: 1685

Další výjezd nás přivedl do nedaleké Čáslavi. Fotbal byl poměrně nezáživný, bezbranková remíza s předposledním týmem tabulky. Cesta tam probíhala bez problémů, sešel se poměrně slušný počet fanoušků, ovšem po příjezdu do Čáslavi nám bylo sděleno, že jediné otevřené hospody jsou na náměstí. Míříme tedy tam. Chorály již zní, dáváme o sobě pořádně vědět. Místním se to zřejmě ale nelíbí, a tak všechny hospody jsou během vteřiny zavřené. Zde se trháme, a každý hledá občerstvení dle svého gusta. Na stadioně byly zřejmě přípravy velké, zdvojené kontroly, plechová tribuna s ostnatým drátem. Na supportu to ovšem nic neměnilo, a téměř 800 klokanů kolem hřiště fandilo velmi slušně. Cestou domů jsme jeli přeplněným vlakem, po cestě tedy vznikalo několik více či méně příjemných situací, dokonce i nějaké, naprosto zbytečné zatýkání. Vše ale bez závažnějších důsledků.

Bohemians – FC Graffin Vlašim 2:3 (0:3), (7.10.2012 – 2. liga)

Diváků: 3639

V 10. kole skončila domácí neporazitelnost klokanů. Po zápase dvou naprosto odlišných poločasů, se nakonec radovali hosté. Během první půle dostáváme velmi nečekané 3 góly, což se velmi podepíše na našem fandění, kdy se snaží fandit tak desetina kotle. Vše se ale mění hned začátkem druhé půle, kdy po brzkém góle Vyhnala se pomalu začíná nabírat na obrátkách. Jak kotel tak i hráči se snaží zvrátit nepříznivý výsledek, což se však nepodařilo, a i přes další vstřelený gól Bohemka prohrává 2:3. V kotli alespoň ze začátku proběhlo menší choreo a v druhé půli spatřila svět zelená dýmovnice.

FC Táborsko – Bohemians 1:1 (1:0), (13.10.2012 – 2. liga)

Diváků: 1367

Sobotní výjezd do Sezimova Ústí byl dnem plným kuriozit a nečekaných událostí. Cesta tam ještě probíhá v klidu, na nádraží se schází poměrně slušný počet zelenobílých, tak je atmosféra více než dobrá. S Bohemkou jsme najezdili již mnoho, ale do takové vesnice na fotbal jsme snad ještě nejeli. Vlak zastavil uprostřed pole, odkud jsme byli odvedeni skrz lesy a pole na malý, leč poměrně útulný stadion. Zápas stál opět za starou bačkoru, v první minutě gól dostáváme, v devadesáté vyrovnáváme. Na stadioně se však prokázala „únava“ speakera, ten je tedy nahrazen. Fandění nic moc, hlavně díky vývoji utkání. Cestou zpět nám vlak prosvištěl nádražím, ubíráme se tedy narvaným autobusem a poté náhradním rychlíkem do Prahy. Rozhodně zážitek, na který se může vzpomínat.

Bohemians – Baník Most 2:0 (2:0), (21.10.2012 – 2. liga)

Diváci: 3140

Velmi povedený zápas jak na tribunách, tak na hřišti. K vítězství na hřišti již v úvodu přispěli Nerad se Šimlem. Dění na tribunách dominuje choreo „Vršovickej Ďolíček – nedobytná tvrz“ podpořené dýmovnicí. Po závěrečném hvizdu pak odpalujeme velké množství ohňů. Ani hosté se nenechali zahanbit, přijeli ve slušném počtu (cca 70 kusů), aktivně fandili, roztáhli plachtu s mosteckým lvem a nápisem „Stále žijeme“ a doplnili ji pyrotechnikou. Z fanouškovského hlediska mělo toto utkání velkou kvalitu.

FK Ústí nad Labem – Bohemians 3:2 (2:1), (27.10.2012 – 2. liga)

Diváci: 974

Velmi zajímavý výjezd. Přes nepříznivý čas úvodního výkopu (sobota 10:15) a ohromnou zimu se nás na stadioně v Ústí schází přes tři sta. Ačkoliv se rychle ujímáme vedení gólem Petra Nerada, nakonec domácí zápas otáčí a vítězí 3:2. Fandění je slabé, chybí buben a speaker. Během druhého poločasu tak odpalujeme alespoň dva ohně. Někteří (cca 15ks) si tento výjezd zpestřili strávenou nocí v Ústí před zápasem. Diskotéka a párty u holek na koleji  stála za to :)

Bohemians – FK Viktoria Žižkov 1:1 (0:0), (4.11.2012 – 2. liga)

Diváci: 4133

Pražské druholigové derby vítěze nepřineslo. Hosté se ranou Kaloda (kterému za jeho „oslavu“ máme ještě co vracet) ujali v 53. minutě vedení, za Bohemku v 65. minutě kontroval svým prvním gólem v zelenobílém dresu Jirouš. Zajímavěji se utkání vyvíjelo na tribunách. Návštěva byla nadprůměrná, Viktoriánů se v sektoru hostí sešlo 112. Prezentovali se několika vlajkami na plotě a červenými dýmy. To je však nic oproti našemu úvodnímu choreu „To je kotel“ a pyroshow, kterou rozpoutal domácí kotel po závěrečném hvizdu. Celý večer se tak zejména z fanouškovského hlediska velmi vydařil. Pravděpodobně to byl nejkvalitnější zápas druholigového podzimu.

1. HFK Olomouc – Bohemians 0:2 (0:1), (10.11.2012 – 2. liga)

Diváci: 1016

Slabá návštěva, jak ze strany domácích, tak ze strany naší, přihlížela vítězství zelenobílých barev. Góly vstřelili Rada s Ptáčkem a posunuli tak Bohemku do čela ligy. Z fanouškovského hlediska stojí za zmínku pouze několik odpálených ohňů a vždy oblíbený pokřik „tak jsme první, no a co?“.

Bohemians – FK Pardubice 3:1 (1:0), (18.11.2012 – 2. liga)

Diváci: 3050

V předehrávce jarní části ligy jsme měli Východočechům co vracet. Přesvědčivým vítězstvím 3 – 1 se to klokanům vcelku povedlo. Navíc jsme si pojistili vedoucí pozici v tabulce. I proto je škoda, že se nás k poslednímu zápasu na delší dobu sešlo poměrně málo. Kotel se ovšem zahanbit nenechal. K vidění bylo velmi hezké choreo symbolizující naše první místo a na konci utkání, jako vždy za umělého osvětlení, skvěle vypadající pyroshow. Na hlavní tribuně se také během druhého poločasu objevil nápis „The are not killers!“ reagující na dění na ukrajinské fanouškovské scéně. Hostů přijelo do Ďolíčku 25. Přivezli si s sebou dvě plotové a jednu mávací vlajku