Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav

• 14.5.2015

Pod Ještědem předvedli Klokani sympatický výkon a přivezli zasloužený bod. Tím se bilance zelenobílích vylepšila na tři zápasy bez prohry v řadě. Tentokrát nás čekal soupeř s pohárovými ambicemi, nicméně také se sérií dvou proher v řadě – čtvrté místo okupující Mladá Boleslav.

Stadion se plní, postupně přibývají zelenobílé vlajky a s nimi i transparenty věnované smutným událostem v polském Knurowě (celkem 3 přítomné na plotech). Hned na úvod je vytaženo choreo odkazující ke Dni vítězsví doplněné textem „Bez vašeho vítězství by nebylo těch našich“ a vlajkami spojenců za 2. světové války. Dále vyjádřena podpora Monče v boji s těžkou nemocí transparentem „Mončo drž se“, který drží hráči těsně před samotným zahájením utkání.

boleslav_d_15 (14)

boleslav_d_15 (11)

boleslav_d_15 (6)

boleslav_d_15 (3)

boleslav_d_15 (16)

boleslav_d_15 (15)

Na hřišti je hra od začátku poměrně vyrovnaná. V 7. minutě zakončuje Mikušův průnik nepřesnou střelou David Bartek. O pár minut později míjí na druhé straně Zlámalovu branku o pár čísel pokus hostujícího Zahustela. V 17. minutě nachází Mikušův pokus zpoza vápna jen náruč gólmana hostí Hrušky. Ve 20. minutě přichází chyba Gajiče, jehož malá domů hlavou nachází Mageru, který taktéž hlavou přehazuje Zlámala. 0-1. Odpověď však na sebe nenechá dlouho čekat. Ve 23. minutě zakombinuje na levé straně Moravec s Mosquerou. Přízemní centr druhého jmenovaného nachází toho času od obránců hostí odpoutavšího se Matúše Mikuše, který pohotovým volejem uklízí balon k tyči hostující branky. Nádherná akce! Zbytek poločasu přinesl už jen náznaky. Několik slibných centrů hostí odvrací stoperská dvojice Gajič – Šmíd, kdy zejména prvně jmenovaný svými obrannými zákroky odčiní své zaváhání z 20. minuty. Poločas 1-1. Kaňkou je zranění v obličeji Jakuba Rady, kterého o poločase nahrazuje Radek Žaloudek a nutno podotknout, že si tento odchovanec zelenobílých barev nevedl špatně.

Celá druhá půle však ztrácí na tempu a za zmínku stojí až dění v poslední čtvrthodině. Pokusy Mosquery a střídajících Bratanoviče s Lietavou však končí mimo branku, resp. v náručí hostujícího gólmana Hrušky. Boleslav nepředvedla ve druhé půli dopředu prakticky nic a branku Zdeňka Zlámala neohrozila. Suma sumárum – remíza je zřejmě zasloužený výsledek pro oba zúčastněné celky. Dobrý výkon celého týmu.

Od začátku je snaha o support, bohužel až příliš často se stává, že se jednotlivé části kotle překřikují a každá skanduje něco jiného. To je problém dlouhodobějšího rázu, nicméně zrovna v tomto zápase to bylo znát více než kdy jindy. Na druhou stranu se fandí pořád a díky bleskové reakci na obdržený gól support neupadá. Pochopitelně nechybí dostatek mávaček, které (jak se pomalu stává tradicí) vytváří skvělý efekt. Chorály se daří držet déle a fanaticky až ve druhém poločase. Mírně „hapruje“ zapojení rukou, které je slabší. Bohužel se musíme opakovat – rozdíl kvality supportu na venkovních a domácích utkáních je markantní. Optických prezentací je tentokráte více než dost. Kromě velkého chorea z úvodu zápasu je v 16. minutě roztažen velký nápis „Śmierć kibica jak śmierć brata.“ Dále je v průběhu druhého poločasu vytažený nápis „Vše nej mami!“, který je pochopitelně věnován všem matkám, pro které je onen den sváteční, a který je doplněn nějakým tím dýmem. Na konci zápasu menší pyroshow v podobě bengálských ohňů. Na závěr hráčům děkujeme i přes „pouhou“ remízu.

boleslav_d_15 (5)

Hostí dorazilo okolo 40 ks. Vyvěsili sektorovku a stejně jako my se zapojili do akce na podporu pro zabitého fanouška Concordie Knurów a prezentovali se transparentem. V první půlhodině se snažili aktivně o support, slyšet ale byli jen místy. Po zbylé 2/3 zápasu nebyli slyšet vůbec a evidentně i jejich snaha o support byla na bodu mrazu. Ohlášená návštěva 4 023 diváků zřejmě odpovídala reálné, neboť hlavní tribuna i ochoz u pošty byli oproti minulým domácím utkáním tentokráte viditelně prořídlé.

boleslav_d_15 (13)

Získaný bod nám upevnil 11. místo v tabulce. Doufejme, že ve zbývajících třech kolech již neklesneme. Pro naše hráče znamená závěr tohoto ročníku relativní klid a pohodu. Doufejme, že tuto uvolněnost v dobrém slova smyslu přetaví v závěrečných utkáních v dobré výkony a že bodový zisk v této sezoně ještě alespoň mírně naroste ze současných 31 bodů. Ještě než budou mít Klokani možnost se postupně vrhnout na vedoucí duo Plzeň-Sparta, čeká nás výjezd do Brna. Páteční termín a celkem brzký čas nejsou příliš ideální, přesto neváhejte a podpořte Klokany v posledním výjezdu této sezony!

Fotogalerie ze zápasu ZDE!

Počet komentářů: 3

• dred píše:
    17.5.2015 v 20:13

Dík za připomínku, trochu předčasně, ale je na čase Kolíkovi poděkovat. Kámo moc díky za sezonu, podle mě vylejzat každej zápas na stupínek je jak jít s vlastní kůží na trh. I když nás čekaj ještě 2 mače, moc Ti děkuju, velkej respekt!! A jestli někdo má s jeho působnim problém, já to nejsem. Díky, jedeme dál, Vršovice jsou naše!!

Odpovědět

• Normál píše:
    16.5.2015 v 12:31

Ono to není o tom, že by byla nějaká parta „srandoparta“. Spíš je z toho cejtit menší zášť vůči tomu, jak kotel funguje. Třeba dotyční touží po místě na stupínku, kdo ví.