Bohemians Praha 1905 – FK Dukla Praha 0:0

  • 7.12.2018

Pohárové utkání mezi Bohemkou a pražskou Duklou… Moment! Vždyť to byl přeci mistrák! Tak proč ta slabá návštěvnost? „Béčková“ sestava? Výsledek o ničem? Bohužel trend posledních týdnů. Opět jsme s přímým soupeřem ze dna tabulky pouze plichtili, dobrých zpráv bude v tomto reportu tudíž pomálu. Jak by řekla legenda R.: „máme maséry, kondiční trenéry, fyzioterapeuty, výřivky a remizujem s Duklou, ty vole…“.

dukla_podzim2018_kotel

Další deštivý víkend s Bohemkou v Ďolíčku. Ultras parta nehledí na počasí a hned po obědě začíná s přípravami chorea k oslavám kulatého jubilea Tondy Panenky. Nechybí ani tradiční úklid v prostorách trafačky a zázemí a příprava suvenýrů v Sektorshopu včetně novinek a lístků na Baník. Zároveň se bez ohledu na výsledek nadcházejícího utkání hecujeme k výjezdu do Ostravy a na poslední chvíli rozlepujeme připravené plakáty, rozdáváme malé letáčky a tvoříme velký transparent. Cílem je informaci o společném zájezdu plného zábavy vyslat všem klokanům na hlavní tribuně i v kotli. Čas letí a slavnostní zahájení zápasu se blíží. Hráči vycházejí na plochu výjimečně už několik minut před výkopem. Tonda Panenka slaví sedmdesát a je třeba mu řádně poblahopřát. Mezi gratulanty patří mimo jiné zástupci klubu, Rapidu Vídeň, UEFA či městské části Praha 10. I kotel se připojuje ke gratulaci, skanduje Tondovo jméno a vytahuje plachtu s jeho siluetou.

dukla_podzim2018_choreo

V 15 hodin jde však všechno stranou, sudí Jílek zahajuje zápas a zelenobílý stroj se dává do pohybu. Žoldáci z Julisky Fryštákovu branku příliš neohrožují. Ani domácí však nejsou nikterak produktivní a místo střely na bránu motají balón před vápnem, jak kdyby byli na Camp Nou. Klokani nakonec gól vstřelili, avšak až ve chvíli, když už hosté přestali hrát pro nahlášený offside. Obdobný vývoj hry byl k mání i v druhé půli. Klokani se sice lepšili, v závěru měli tlak a byla na nich patrná i snaha. Ta nám však body nepřinese, bohužel. Přesto jsme tentokrát hráčům po zápase rychle poděkovali a bez delších průtahů zamířili okamžitě mimo stadion.

Ani z hlediska supportu jsme nijak neexcelovali, k čemuž přispěla hlavně celková frustrace, deštivé počasí a otřesná návštěva 3101 diváků. Hanba! Kulisa vskutku „hodná“ utkání českého poháru, ne však ligového utkání. Kromě plachty s Tondou Panenkou jsme na poslední chvíli nasprejovali i nápis hecující k výjezdu do Ostravy a v 80. minutě ho po kratších průtazích domácí securitky ve spolupráci s pčr roztáhli na tribuně C. Nedůvěra k domácím fans ze strany bezpečnostní služby, především pak jejího zadavatele jakožto přímého nadřízeného, je bohužel do nebe volající! Proč by kotelníci nemohli na pár minut zavítat na poloprázdné „céčko“ a odprezentovat zde banner k poslednímu výjezdu podzimu? Nepochopitelné! Ke všemu ještě nabíhají čerti (hrálo se snad 5. prosince?) mezi tribunu C a hostující sektor, jako bychom se snad chystali atakovat hrstku fanoušků z Julisky a druhá skupina pekelníků pro jistotu šaškuje u našeho kotle a úmyslně zde demonstruje, jak je „potřebná“ na tak rizikovém zápase, jakým je klání mezi Bohemkou a Duklou.

dukla_podzim2018_cecko

Z Dejvic dorazilo do Vršovic celkem 28 fanoušků, jež předvedli své standardní vystoupení…

Momentálně jsme měli mít o čtyři body více. Z posledních dvou zápasů s marnými soupeři si však odnášíme pouze dva, což je dost málo. Je nejvyšší čas pořádně zabrat, nakopnout sebevědomí a to ideálně hned v příštím kole s Baníkem. Jedná se o nejatraktivnější výjezd podzimu (z hlediska soupeře, lokace a termínu), takže si ho nenechte ujít. O společném vlakovém spojení už jsme vás informovali, tudíž už stačí jediné – skousnout nasranost z posledních kol, nakoupit pár piv na cestu a v sobotu v deset ráno být ready na Hlaváku.

SPOLEČNĚ NA BANÍK, KLOKANI! 

dukla_podzim2018_banner

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.