Turnaj v plážové kopané

• 19.2.2013

Zimní přestávka stále trvá a tak nejeden klokan hledá zábavu i v jiných sportech, než je fotbal. My jsme se rozhodli navštívit turnaj v plážové kopané. Kde náš nově vytvořený celek BS Bohemians 1905 patřil mezi favority turnaje. Ostatně posuďte sami se jmény jako: Jan Koller, Radek Šírl či reprezentant v beachsocceru a zároveň kapitán Tomáš Chalupa a další. Není pochyb, že právě Honza Koller byl jeden z nejčastějších důvodů, proč si fanoušci bohemky našli o víkendu čas a vyrazili směr sportovní areál HAMR v Praze-Záběhlicích.

Soupiska:
brankáři: Petr Víšek, Ladislav Čaba, Miroslav Miller
obránci: Martin Chalupa, Jaroslav Kovařík, Michal Kubice, Lubomír Karda, Radek Šírl
útočníci: Pavel Stejskal, Martin Jarouš, Jan Koller, Martin Boček, David Filinger, Petr Mandík

Kapitán: Martin Chalupa
Trenér: Marek Pospíšil

Celý turnaj s názvem „Staropramen Cool“ byl první mezinárodní turnaj svého druhu v plážovém fotbale. Také to byla vůbec druhá událost od vzniku našich plážových klokanů. Organizátorům se podařilo pozvat opravdu pestrý výběr týmů z Evropy. Dva celky z ČR, Německa a po jednom ze Švýcarska, Polska, Slovenka či Maďarska. Pro podrobné informace o celkovém průběhu turnaje či nadcházejících událostí navštivte oficiální webovou stránku plážové kopané.

(FOTO Petr Špírek)

Netradiční turnaj, netradiční report!

Bohemka nebyla pouze favorit ale i pomyslný startovní tým všech skupinových zápasů, jak v pátek, tak i v sobotu. Ještě teď mám živou vzpomínku, kdy jsem akorát stačil doběhnout na úvodní zápas turnaje mezi BS Bohemians 1905 a Artful BSC Bratislava. Běžela druhá minuta a jako fotbalový fanoušek už vyhledávám onu velkou osobu známou pod přezdívkou „Dino“. Než stačím říct: „Hele, Dinoooo… góóól!“ Honza jakoby čekal, než přijdu, aby mohl proměnit první šanci na turnaji a mohl otevřít gólovou parádu, která následovala. O dvě minuty později ještě potvrzuje sílu B1905 obránce Jaroslav Kovařík, který zvyšuje na 2:0. Klokani stačili nastřílet další 2 góly v průběhu druhé a třetí třetiny. V úplném konci zápasu přichází pomyslný „bůr“ díky proměněné brance Michala Kubice. Bratislavě se ale nakonec podařilo vstřelit gól několik sekund před koncem, trefil se Pavol Bureš. Konečný stav 5:1 pro Bohemku. Nevím jak vy, ale pro mě to byl vůbec premiérový zápas, který jsem mohl na živo vidět a hned takováto exhibice. Hlavou se mi promítalo „Hoši děkujem!“ a už jsem málem křičel z plných plic. Bohužel v pátek bych si to málem zazpíval sám.

BS Bohemians 1905Artful BSC Bratislava 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 2. Koller, 4. Kovařík, 13. Stejskal, 18. Boček (pen.), 23. Kubice – 24. Bureš.

V sobotu nás čekaly 2 zápasy, které rozhodovaly o finálních bojích v nedělních zápasech. Namlsán z pátečního představení, jsem již spíše čekal vyrovnanější zápasy. To bychom ale nesměli mít Dina v týmu. Nutno podotknout, že zde je již pěkná kulisa několika desítek fanoušků. Bohemka byla jediný pražský tým a tak bylo i předvídatelné, že nejpočetnější bude právě naše základna. Což se ukázalo jako pravdivé z části – byli jsme tam jediní. První zápas BS Bohemians 1905 – BeachKick Berlín. Nemá smysl zde cokoli zaobalovat, ať napíšu, co chci, stejně stačí napsat jedno slovo: Dino. Ten totiž na písku chvíli skákal jak opravdový klokan a stihl za zápas nasázet do branky hostí 5 GÓLŮ!

BS Bohemians 1905BeachKick Berlín 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)
Branky: 4. Koller, 5. Koller, 8. Chalupa, 11. Koller, 14. Koller, 18. Stejskal, 22. Koller – 2. Nisslein.

Druhý zápas na programu měla Bohemka s nejsilnějším týmem skupiny. Maďarským celkem Goldwin Pluss. Pro nás to bylo menší finále, jelikož Bohemka a Goldwin hráli nejsympatičtější fotbal a zatím to všem natřeli. Právě v tomto duelu byly tribuny k prasknutí. Hádejte kým, a písek to kupodivu nebyl.  Bohemka ale zápas nezvládla a tak již bylo jasné, že hrají o třetí místo. Nicméně, rozhodně se nebylo za co stydět. Maďarský celek a celkový vítěz turnaje, byl složen skoro jen z reprezentantů a jejich hra tomu také odpovídala.

BS Bohemians 1905Goldwin Pluss 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 6. Karda, 14. Kovařík – 5. T. Fekete, 5. Beseneyi, 14. Vernyik, 18. V. Fekete.

Přesouváme se do posledního dne turnaje. Neděle – boje o celkové umístění. Bohemka narazila na mladý tým z Polska, ETA Dąbrowa Górnicza. Zápas to byl napjatý, po normální hrací době stav 3:3 a tedy i prodloužení. Díky bohu, že byli přítomny roztleskávačky, které nám poskytly řádné odreagování. Kdo jiný potvrdil v prodloužení senzační 3. Místo na turnaji, než Dino! Děkujeme!

BS Bohemians 1905 – ETA-Zagłębie Dąbrowa Górnicza 4:3 v pr. (2:0, 0:2, 1:1 – 1:0)
Branky: 8. Koller, 9. Kovařík, 31. Šírl, 38. Koller – 18. Gołębiowski, 23. Gimzia, 26. Gołębiowski.

Hned po utkání se mi podařilo s klukama promluvit a rozdat jim, jako dáreček od fanoušků, samolepky sektoru1905. Paradoxně sklidila největší úspěch ona samolepka, kde figuruje jistý klokan a žena nevalné pověsti. Sečteno, podtrženo: BS Bohemians 1905 potvrdil svojí roli silného a nadějného týmu, který má na to hrát o nejvyšší. Pojďme jim ukázat, že fanoušci bohemky fandí celým srdcem klubu a ne pouze velkému fotbalu!