Stalo se: FK Viktoria Žižkov – FC Bröndby Kodaň (16.10.2003)

 • 1.2.2014

Začátkem února do Prahy opět dorazí několik tisíc dánských a švédských studentů, kteří zde budou trávit několikadenní dovolenou.Jejich invazi v roce 2013 provázely výtržnosti v barech, rvačky s policií a demolování hotelů a ubytoven. Představitelé těchto zemí uvedli, že mezi dánskou a švédskou mládeží, která do Prahy dorazí, se nachází i značné množství mladých fotbalových chuligánů, zejména z klubu Hammarby,AIK Stockholm a Brondby Kodaň, kteří by mohli v Hlavním městě způsobit další výtržnosti.

V návaznosti na výše zmíněné jsme se rozhodli zveřejnit jeden starší report, jak že to vypadalo před necelými 11-ti lety, když k prvnímu kolu Poháru UEFA přicestovali fanoušci Bröndby Kodaň na zápas jejich týmu proti Viktorii Žižkov. Nenechte se mýlit, fans Bohemky tehdy sehráli důležitou roli :))

FK Viktoria Žižkov –FC Bröndby Kodaň (16.10.2003)

Utkání Bohemians navštěvuje jeden fanatik FC Kodaň, který nám vnuknul myšlenku ke střetu s chuligány Bröndby při jejich zápase na Žižkově. Nápad se nám zamlouvá, protože moc šancí ke konfrontaci se zahraničními hool’s nemáme. Před zápasem máme sraz v hospodě s tím, že se rozhodneme, co podnikneme dále. Je sice všední den, ale přesto je účast 12 klokanů + 1 FC Kodaň zklamání. Všichni jsou ale odhodláni do střetu jít. Na nějaké domluvené počty a bitky jsme se rozhodli zapomenout, a tak vyrážíme do centra s tím, že budeme odchytávat skupinky soupeře, což se také daří.

Nejdříve narážíme na skupinku sedmi starých hool’s Bröndby, čtyři hned prchají a tři jsou trošku zlynčováni. Pokračujeme na Staroměstské náměstí, čekáme v postranní uličce a Dán na naší straně jde zjistit, jestli tam je nepřítel. Vrací se s tím, že pod orlojem stojí na 25 chuligánů, a tak není čas na přemýšlení a jdeme na věc. Začínají padat první rány, ale soupeři se do střetu moc nechce, má jen pár aktivních jedinců, což je málo a klokani získávají brzy převahu. V tuto chvíli se začínají ze všech okolních hospod stahovat chuligáni soupeř. Co nás překvapuje, začínají brát do rukou všechno možné, my na ně křičíme, že chceme boj beze zbraní. Trošku se stahujeme, formujeme a chystáme se k dalšímu útoku. V té chvíli je soupeře kolem čtyřiceti (po střetu soupeř přiznává), bereme také co je po ruce a po chvíli soupeře opět zatlačíme. Za okamžik přijíždějí poldové a je čas vyklidit bitevní pole. Na naší straně není nikdo zraněn, pouze fanatika FC Kodaň soupeř vystříkal kasrem. Hosté hlásí dva zraněné, které odváží sanitka k ošetření a někdo je předveden k podání vysvětlení. Klokani se poté sráží v hospodě a zapíjejí úspěšnou akci.

Dost nás po akci překvapují názory chuligánů Bröndby, že vlastně o nic nešlo (zajímavé, když chuligáni o nic nejde). Klokani prý na střet přišli ozbrojeni. Ať si každý myslí co chce, ale žádné zbraně jsme neměli a chtěli jsme měření sil beze zbraní. To, že jsme nezavolali, to se tedy omlouváme a příště dáme soupeři vědět alespoň dva měsíce dopředu, aby se měl čas řádně připravit. Že se smějí našemu počtu? Smějí se spíše vlastní neschopnosti, když si ve čtyřiceti lidech neporadí se třinácti. Co by dělali, kdyby nás bylo více?

O tom všem se však nemá cenu dohadovat, pouze jsme chtěli, ať si uděláte obrázek. Jsme rádi, že je česká scéna na vyšší úrovni než dánská.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Počet komentářů: 3

 • BoFor píše:
  10.2.2014 v 10:04

  Určitě kvalitní akce, jen škoda, že za 10 let nebudou v této rubrice žádné novinky, jelikož je v repertoáru jen fackování ultrasdětí a pálení jejich vlajek a to dle mě nebude vůbec nikoho zajímat…….
  BoFor

  Odpovědět

 • plr píše:
  1.2.2014 v 23:56

  hlavně aby na derby nebyla partizánka na nás a zase nevisely naše zástava v kotli host… bofor

  Odpovědět

 • bohemak píše:
  1.2.2014 v 17:02

  palec nahoru za tuhle partyzánku:) Těším se na další reporty.

  Odpovědět