Souhrn podzimu 2014

• 14.12.2014

Máme za sebou další půlrok, který byl tradičně jako na houpačce. Viděli jsme skvělé výkony, kdy Bohemka na hřišti zcela dominovala a dokázala si připsat všechny tři body, bohužel i několik utkání které skončili prohrou, ale hráči mohli mít hlavy nahoře, protože i přes nepříznivý výsledek předvedli skvělou hru. Ne vždy jsme se však fotbalem bavili, a zažili jsme také několik především domácích utkání, které s onou „krásnou hrou“ neměli nic společného. Nakonec přezimujeme na poměrně krutém a asi i nezaslouženém 13. místě se sedmnácti body a ne příliš velkým rozdílem od sestupových míst.

Bohemians Praha 1905 – AC Sparta Praha (1:2), (25. 7. 2014)

Diváků: 5000

První zápas v našem milovaném Ďolíčku, v nově pojmenované lize tedy „Synot lize“ nám přinesl velmi atraktivního možná nejatraktivnějšího soupeře, kterým je Sparta. Před zahájením zápasu přispěl kotel povedeným choreem Ivana Trojana, jelikož slavil své kulaté 50-té narozeniny! Fotbal byl od začátku až do konce velmi pohledný a určitě jsme si ve výsledku zasloužili aspoň ten bod. Po přestávce se kotel „pod hodinami“ prezentoval dalším kvalitně propracovaným choreem. Tentokrát jde na adresu našeho soupeře a s doprovodnými slovy „Všichni co tu stojíme, Spartu nenávidíme!“.  Utkání bohužel končí za stavu 2:1 pro Spartu a tak z Ďolíčku se rozcházíme bez bodu, ale i s dobrým pocitem pěkného fotbalového představení ze strany Bohemky. Rudí vyprodali celý svůj sektor (250 míst), další se nacházeli i na hlavní tribuně. Fandili, odpálili nějaké drobnosti, žádné choreo si ale nepřipravili.

1. FC Slovácko – Bohemians Praha 1905 (4:1), (2. 8. 2014)

Diváků: 4185

Tento první podzimní výjezd se jistě nezapíše do pomyslné kroniky „nejlepších výjezdů za Bohemkou“. Vyrážíme již v dopoledních hodinách jedním autem směr Uherské Hradiště a později se toto rozhodnutí vyrazit s velkým předstihem ukázalo jako velmi prozíravé. Dálnice D1 byla totálně zasekaná, na stadion tak dorážíme těsně po úvodním hvizdu. 3 automobilové posádky to v průběhu dne dokonce vzdávají a otáčejí své vozy směr Praha. V sektoru hostů se tak nakonec schází cca 60-ka statečných, support je neslanejnemastnej.Fotbal stál taky za nic, prohráváme po jednoznačném průběhu 4:1 a cesta domů je tak velmi pochmurná. Nebýt Dády Patrasové, která nás celou cestu bavila z reproduktorů, tak na tento zápas bychom nejraději rychle zapomněli.

FC Vysočina Jihlava – Bohemians Praha 1905 (1:2), (8. 8. 2014)

Diváků: 3093

První body sezóny jsme dokázali ukořistit až v třetím kole na hřišti Jihlavy. Na výjezd každý zvolil dopravu podle svého, na stadion se tedy trousíme po malých skupinkách – pomalu, ale jistě.  Nakonec se nás v sektoru sešlo okolo 130 kusů a i bez tradičního spíkra jsme předvedli takový náš „klasický venkovní support“. Na hřišti bylo také veselo, kdy po brankách Mikuše a Csecha klokani dokázali urvat výhru 2:1. Obzvlášť po brance Csecha v 87. minutě v naše sektoru zavládla neskutečná euforie. Domácí kotel byl také slušně zaplněn a předvedl solidní support po celý zápas.

Bohemians Praha 1905 – FK Jablonec (1:2), (16. 8. 2014)

Diváků: 4103

Druhý domácí zápas a snaha o první body po neúspěšném derby se sraltou. Na začátku utkání vytahují ultras choreo „Zde se děti nebojí, i bez Peltova řešení.“ Od začátku se snažíme o support, který bohužel tentokrát za moc nestojí. Ruce zvedá pár jedinců a zřejmě také vzhledem k dění na hřišti support rychle upadá. Jablonec dobře kombinuje a v 10. minutě se po průniku Kopice po levé straně prosazuje nikým nehlídaný Rossi střelou k tyči. Hostující hráči v první půli dominují a můžeme být rádi, že o poločase je skóre pouze 0:1. Na začátku druhého poločasu se vytahuje druhé choreo – sektorovka s tradičním logem se zeleným a bílým pruhem na každé straně.  Druhá půle začíná studenou sprchou – ve 46. minutě se prosazuje hostující Kopic a jen umocňuje špatný výkon naší defenzivy. Nadějí se stává gól z 60. minuty Bratanoviče, nicméně se nám nedaří vytvořit větší tlak na branku a stav se již do konce utkání nemění.

FK Příbram – Bohemians Praha 1905 (2:3), (23. 8. 2014)

Diváků: 2678

Nepříliš oblíbený výjezd do Příbrami se nakonec ukázal jako pravý opak minulých let a dokonce nabídl i menší gólové hody. Jako cestovní prostředek využíváme poměrně netradičně linkový autobus, kde jako největší problém v porovnání s vlakem se ukázala nepřítomnost záchodu. V sektoru se nás sešlo okolo dvou set, ale v supportu byly velké rezervy. Větší drama se tedy odehrávalo na hřišti, kdy i přes snahu sudího, který pravděpodobně dostal k výplatě ještě nějaký ten bonus, naši borci dokázali otočit nepříznivý stav 1:0 na 1:3, a když už ani další gól Švancary v samotném závěru Příbramským nijak nepomohl a tři body putovaly do Prahy. Domácí kotel tradičně téměř neexistoval, přesto však po utkání dochází k několika menším potyčkám s místní omladinou.

Bohemians Praha 1905 – FK Hradec Králové (1:1), (30. 8. 2014)

Diváků: 4686

Konec prázdnin, dobrý soupeř, sobota a pěkné počasí. Co víc?!?? Většina z nás je natěšená na první body doma – samozřejmě 3! Zápas začíná a vytahuje se první choreo, věnované zelenobílé výpravě k protinožcům. Hned ve 4. minutě nás do vedení dostává po proměněné penaltě, kdo jiný než, Pepa Jindřišek. Hradečtí fotbalisté se však obdrženým gólem nenechali psychicky složit a v první půli na hřišti jasně dominují. To vyústilo v 32. minutě k odpískání penalty pro Hradec, kterou proměňují. V druhé půli již má ze hry více Bohemka, avšak nastřelená tyč či neuznaný gól po diskutabilním ofsajdu nakonec nedovolí změnit stav utkání a týmy se rozcházejí nerozhodně 1:1.

FK Dukla Praha – Bohemians Praha 1905 (0:1), (13.09.2014)

Diváků: 4786

7. kolo přineslo zápas na Julisce a další tři body k tomu. V sektoru 350 hlav + dalších pár stovek zelenobílých mimo sektor. Přestože chyběly bubny, fandění bylo nadprůměrné a výkon našich hráčů byl taktéž na vysoké úrovni. Nádherný gól Honzy Moravce a skvělý týmový výkon podpořili skvělým supportem klokani v ochozech, tudíž mohli být všichni spokojení. Ve druhém poločase vytažen nápis ĎOLÍČEK NEDÁME. Aktivních domácích něco málo přes 30 ks.Reálná návštěva okolo 2000k.

Bohemians Praha 1905 – SK Slavia Praha (2:0), (20.09.2014)

Vítězné vyprodané vršovické derby a první domácí výhra v sezoně. Před zápasem rozehříváme hlasivky a náladu, a to s více než dostatečným předstihem v adekvátně vybaveném restauračním zařízení. Před výkopem probíhá přivítání klokanů, kteří absolvovali tour po Austrálii a dále podpora DPD. Společné choreo DVA KLUBY (v našem sektoru) DVA STADIONY (v hostujícím). Support fantastický – na podzim nejlepší v Ďolíčku. Za zmínku stojí i dělený pokřik s hlavní tribunou ĎOLÍČEK – NEDÁME. Na začátku 2. půle choreo ĎOLÍČEK NEDÁME doplněno nápisem NEBUDEM VOLIT LENOCHY A LHÁŘE. Výkon na hřišti skvělý a sešívky můžou být ještě teď rádi za pouhé 2 inkasované branky. Hostující sektor předvádí nápadité choreo (epidemie), další sešívaní na hlavní tribuně.

FC Baník Ostrava – Bohemians Praha 1905 (1:0), (27. 9. 2014)

Diváků: 4505

Tři slova – výjezd na Baník. Co víc si aktivní fanoušek může přát? Dlouho dopředu jsme tento výjezd propagovali, ČD na den zápasu dokonce shodou okolností vyhlásila akci a celodenní lístek na vlak vyšel pouze na 130 Kč. Přesto se na Hlaváků schází tradičních 70 lidí, pořád ty stejné „ksichty“, ale nikdo z nás už není ani překvapený, a ani si nenechá tímto faktem kazit náladu. V sektoru hostů se nás schází nakonec cca 130, fandíme solidně a v průběhu zápasu vytahujeme choreo BohemiansVole! a odpalujeme jednu dýmovnici. Chachaři jsou po ukončení bojkotu také na svých místech a tradičně velmi dobře podporují svůj klub, zejména pokud se zapojil celý stadion. Výkon jejich kotle byl však za očekáváním. Co se týče fotbalu samotného, tak se všichni již pomalu smiřovali s konečnou remízou 0:0. Baník ale i přesto, že dohrával o 10-ti, tak v poslední minutě vstřelil po standardní situaci branku na 1:0 a vyválčil z tohoto zápasu 3 body.

Bohemians Praha 1905 – SK Dynamo České Budějovice (3:0), (4.10.2014)

Diváků: 4202

Po prohře na Bazalech a s vidinou repre pauzy nás čekali doma Budějovice. Od zápasu všichni očekávali 3 body a podle toho to také vypadalo na hřišti. V první půli sice ještě gól nepadl, ač šance byli na obou stranách, ale Bohemka získávala územní převahu a držela více balón. V druhé půli klokani přidali i přesnost a mohli jsme se radovat hned ze tří! gólů v rozmezí 12 minut. Nejdříve po centru Jindříška skóroval Mosquera, poté Pepa kopal desítku po zákroku na Mikuše a nakonec skóroval Rada po centru, ten den skvěle hrajícího, Bartka. Z fanouškovského hlediska se jednalo z naší strany o vydařenější utkání, i když jsme ve fandění (i za stavu 3:0!) měli stále značné rezervy. Na začátku zápasu vytahujeme choreo „Slavte s námi MD zvířat“ s klokany v buši a v druhé půli na podporu Ďolíčku. V kotli hostí se sešlo asi 20 lidí a nijak se neprojevovali ani nefandili.

FK Teplice – Bohemians Praha 1905 (4:1), (18. 10. 2014)

Diváků: 5496

Venkovní zápasy se nám sice tento rok daří, ale výjezd na sever Čech nám ani tentokrát nepřinesl body. Zápas velice ovlivnil již začátek, když ve 2. minutě poslal Salami velmi nevybíravým kung-fu kopem Brabce na vyšetření do nemocnice a uviděl za to pouze žlutou kartu! Jinak se hrál první půli fotbal plný nepřesností a především obrana Bohemky působila neorganizovaným dojmem. Na konci poločasu vystřelil však zpoza vápna osamocený Ljevakovič a tepličtí se ujali vedení. Druhá půle bohužel začala, jako ta první skončila. V 52. minutě jsme inkasovali hlavou Mahmutoviče podruhé a další dva góly do naší sítě přidali Vůch a Salami. Musí se nechat, že naši hráči zápas nevzdali a bojovali až do konce. Rada po hezké Mikušově přihrávce nastřelil tyč a sám Mikuš v 77. Minutě alespoň snížil na 4:1. Do Teplic si nakonec našlo cestu celých 200 klokanů, kteří volili snad všechny možné způsoby dopravy. Fandili jsme i bez bubnů a speakera velice dobře a byli slyšet po celý zápas. Tepličtí byli slyšet místy a Sektor 15 si připravil choreo, které díky našemu postoji na politické dění na fotbalových utkáních odmítame řešit.

Bohemians Praha 1905 – FC Slovan Liberec (2:4), (24.10.2014)

Diváků: 4502

Utkání, které se přelévalo ze strany na stranu. Body nakonec odvezl Liberec. Po herní stránce stojí za zmínku určitě vyrovnávací gól – krásný lob Elvise Bratanoviče – na 1:1 či provokace hostujícího Šurala, který za ně dostal co proto od rozzlobené hlavní tribuny. Atmosféra na tribunách byla vydařená. Fandilo se nadprůměrně, nechybělo choreo (odpočítávání času do výpovědi ze stadionu), ani pyrotechnika. Z Podještědí dorazilo okolo šedesátky fans a taktéž po sobě zanechali velmi slušný dojem. Premiéru si v hledišti odbyla i nová mávačka z produkce starých hools.

FK Mladá Boleslav – Bohemians (1:0), (31.10.2014)

Diváků: 2708

Po dvou porážkách nás čekala Boleslav. Škoda inkasované branky i našeho jalového tlaku s územní převahou, ale minimem gólových šancí. Zelenobílých 120 ks plus dalších několik desítek v bezprostředním sousedství našeho sektoru. Na náš slabší počet byl support velmi dobrý, ve druhém poločase fanatismus jak se sluší a patří. Ženeme hráče za vyrovnáním, bohužel nakonec se nezadaří a tak si v součtu odvážíme prohru 0-1Aktivních boleslavských kolem 30 ks. Počet diváků o pár stovek „přiživený“.

Bohemians Praha 1905 – FC Zbrojovka Brno (0:0), (10.11.2014)

Diváků: 4108

Toto utkání bylo symbolem zelenobílé krize v závěru podzimu. Hrál se příšerný fotbal, Bohemka nevystřelila na bránu a s mizerným Brnem pouze remizovala. To vše se odráží v našem fandění, které je podprůměrné. Pověst nám zachraňuje alespoň pěkné choreo („Za Bohemku, za Ďolíček. Budem bojovat!“) a dostatek pyrotechniky. Zbrojováci bojkotovali sektor hostí kvůli adresnému ticketingu, do Ďolíčku jich přesto dorazila zhruba padesátka.

FC Viktoria Plzeň – Bohemians Praha 1905 (2:1), (23.11.2014)

Diváků: 10 430

Oblíbený výjezd do hlavního města piva a zároveň premiéra sektoráckých kulichů. Pivo, jak již tradičně, nebylo Na Spilce, tak aspoň ty kulichy šly na odbyt. Fotbal slušný, Bohemka se proti favoritovi snažila hrát, dokázal si připravit i soustavnější tlak, i přesto však podlehla Viktorce 2-1. O zákroku Šírla na Pilaře, který vedl k penaltě domácích, se bude asi ještě nějakou dobu diskutovat. V sektoru se nás sešlo kolem tří set, předvedli jsme solidní support a na památku v sektoru hostí zanechali slušnou grafickou výzdobu. Cesta zpět znepříjemněná obstrukcemi ACABů, kvůli nimž se pobyt v Plzni o hodinu protáhl.

Bohemians Praha 1905 – 1. FC Slovácko (1:2), (29. 11. 2014)

Diváků: 3565

Na předehrávku posledního podzimního kola do Ďolíčku přijelo až z dalekého Hradiště místní Slovácko. Očekávání byla jasná: nic jiného, než tři body a přezimování v poklidném středu tabulky. Vše nakonec bylo úplně jinak. Hned v 8. minutě si Libor Došek dokázal najít centr a hlavou z malého vápna se nemýlil. Klokani se však nenechali zaskočit a po několika minutách přišlo vyrovnání z kopaček Jakuba Rady! Hra byla poměrně vyrovnaná, šance na obou stranách, co nás však mohlo mrzet nejvíc byla nevyužitá penalta, kterou Pepa Jindřišek nezvykle neproměnil. Nedá se nic dělat, i takový je fotbal. V 65. minutě se Slovácko ujalo vedení po brance Břečky a to nakonec hostujícím zajistilo výhru. Support byl i ve velmi chladném večeru na naší obvyklé domácí úrovni, vytahují se tři chorea a na konci je odpáleno slušné množství pyrotechniky. Hostí dorazili zhruba v 70ti členné sestavě a fandili celý zápas velmi aktivně a hlučně.