Souhrn jara 2015

• 29.6.2015

Od konce sezóny již uběhl nějaký ten týden a tak je i na nás, abychom se mohli ohlédnout za další sezónou. Konkrétně tedy její jarní částí. Sezóna byla rozhodně úspěšná, a pro fanouška vršovického klubu až nad míru úspěšná! Bohemka se umístila na krásném osmém místě, až se mi chce říct s „neuvěřitelnými“ 38mi body, kdy si příslušnost v první lize i pro další ročník zajistila již několik kol před koncem. Byli jsme opět svědky několika infarktových závěrů (penalta v Liberci), dokonce i gólových hitparád (závěr ligy s mistrovskou Plzní, či obrat v Budějovicích), ale také klasicky několik nepochopitelných selhání (propadák s Baníkem, Hradec..) a i přes trestuhodný počet zahozených penalt, kterých také bylo mnoho, nakonec zase všechno dobře dopadlo.

Načerpejte tedy síly, užijte si prázdniny a se začátkem ligy na Vás opět čekáme v Ďolíčku za brankou a všude jinde, kam nás cesty za naší milovanou Bohemkou zavedou.

Bohemians Praha 1905 – FC Vysočina Jihlava (21.2.2015); 0:0

Diváků: 4502

jihlava_d_1415 (16)První zápas jarní části Synot ligy do Ďolíčku přivedl soupeře z Jihlavy. Jako po každé zimní pauze jsme se již nemohli dočkat naší oblíbené Bohemky, přípravy jsou tedy víc než dostatečné. Téměř zaplněný Ďolíček se snaží hnát naše borce po celé utkání kupředu, avšak po několika doslova spálených šancích se klokani ani proti v deseti hrajícímu soupeři nedokázali prosadit, proto se musíme spokojit pouze s bodem za bezbrankovou remízu. Na tribunách bylo jako vždy veselo, support ze začátku sice vlažný, ale postupem času se kotel začínal dostávat poměrně slušně do varu. Bylo vytaženo povedené choreo mapující vývoj log Bohemky a její předchůdkyně Kotvy ve 120-ti leté historii vršovické kopané. Na konci nechyběla ani bohatá pyroshow.

FK Baumit Jablonec – Bohemians Praha 1905 (28.2.2015); 3:0

Diváků: 2763

jablonec_v_15 (16)Po domácí plichtě a bídném výkonu s Jihlavou nás los zavedl na sever Čech, konkrétně do Peltova rajónu jménem Jablonec. Scénář z konce minulé sezony se nekonal – na hřišti se Klokani drželi statečně a o poločase platil po vyrovnané hře bezbrankový stav. Ve druhé půli však přišla během dvanácti minut ledová sprcha v podobě tří branek a tak nakonec musíme překousnout prohru 3-0. Z hlediska supportu – výborný výkon ve všech ohledech, aktivní zapojení rukou. K tomu se přidávají i různé spontánnosti typu „Jablonci – fandí pitomci“ apod. Prezentace – nápis PÍSKEJ ROVINU doplněný dýmem, ke konci zápasu odpáleny bengály. V sektoru hostí 130 hlav. Kotel domácích podprůměrný. Za zmínku stojí „napomenutí“ od švestek za „zpívání, které pohoršuje kolemjdoucí“ u stadionu a dále opravdu důkladné kontroly při vstupu na stadion. Na druhou stranu, kde se na ligu dostanete za 50 korun?

Bohemians Praha 1905 – 1. FK Příbram (7.3.2015); 3:1

Diváků: 4470

P_ibram-pyro2Sobotní den v Ďolíčku se nesl již od samého začátku v duchu „BDŽ“ (Bohemácký Den Žen), v souvislosti s nadcházejícím MDŽ. Na tribunách tak byla k vidění spousta krásných dívek, slečen a žen, které měly již tradičně na tento zápas volný vstup a navíc právě jim bylo věnováno i úvodní choreo. Klokani vzhledem k dosavadnímu vývoji ligy nutné potřebovali naplno bodovat, aby opět lehce odvrátili hrozbu sestupu. Utkání začíná svižně, kdy se ve 13. minutě díky Škerleho důrazu ve vápně ujímáme vedení, které však o několik minut později stahuje povedeným přehozením Zlámala Roman Bednář. Průběh druhého poločasu výrazně ovlivňuje penaltový zákrok na Mikuše a následná červená karta. Bohemka (opět) proti deseti, ale velezkušený Jarolím (opět) penaltu trestuhodně zahazuje. I neproměněná penalta však naplno rozpumpuje kotel, který neúnavně žene klokany za vítězstvím. Nakonec vše dobře dopadlo, a díky brankám Jindřiška a Mikuše v posledních 20ti minutách zápasu zůstávají tři body ve Vršovicích.

FC Hradec Králové – Bohemians Praha 1905 (15.3.2015); 1:0

Diváků: 3200

Hradec_v_15 (2)Po domácí výhře s Příbramí nás čekal klíčový zápas na hřišti na chvostu tabulky nacházejícího se Mechova. Zápas takzvaně „o šest bodů“ dopadl nakonec lépe pro domácí. Přestože nebylo na Hlaváku před samotným odjezdem příliš klokanů, po pár minutách ve vlaku nás tento fakt již netrápí a bavíme se po svém. Po pěším přesunu z nádraží ke stadionu Pod Lízátky se nás nakonec v sektoru hostí schází velmi slušných 250 ks. Support je i přes (až na naši neproměněnou penaltu) nezáživný průběh zápasu velmi dobrý a potvrzujeme dobrou tribunovou formu z venkovních utkání. Po závěrečném hvizdu přichází konflikt se security, do kterého se nakonec zapojí většina z přítomných. Sypači mají bohužel poziční výhodu, kdy jdou shora a navíc všechny ve svém blízkém okolí vydatně krmí pepřákem. Po slušné mele nás nakonec vyhání ze stadionu želvy. Frustrace se tímto ještě znásobuje. Od stadionu cestujeme busem na nádraží a po téměř hodinovém čekání na vlak míříme do Prahy.

Bohemians Praha 1905 – FK Dukla Praha (22.3.2015); 0:0

Diváků: 4211

dukla_V_15Úvod utkání se nesl v duchu příprav na nadcházející derby s SKS (prodej bílých triček) a oslav desátých narozenin Družstva fanoušků Bohemians. V první půli jasně dominoval zelenobílí, v druhé už se hra vyrovnala a Dukla dokonce vstřelila branku. Ta však nebyla pro ofsajd uznána. Zápas nakonec skončil bezbrankovou remízou. Červenou kartu a stopku do dalšího utkání si odnesl Zoran Gajič. Kromě úvodního chorea pro DFB bylo v po přestávce vytaženo i druhé se znakem Vršovic a nápisem 1905. Dobrý support byl na závěr zakončen několika dýmy a bengály. Celkově se tak jednalo o vydařený večer, kterému chyběla jen nějaká ta branka. Hostující fans (cca 40) dodrželi svou tradici a nic nepředvedli…

SK Slavia Praha – Bohemians Praha 1905 (4.4.2015); 1:1

Diváků: 8019

slavie_v_15 (12)Po bezbrankové remíze s Duklou nás čekalo další pražské derby a to se Slavií Praha. Na tento zápas se chystáme několik týdnů dopředu. Probíhá komunikace s klubem, se kterým se podařila dohodnout spolupráce mezi Sektorem1905 a oficiálním fanshopem a tak si fanoušci na tento očekávaný zápas mohli pořídit jednotné bílé Derby triko. Akce měla velký úspěch a na pochodu i v samotném sektoru na stadionu toto triko i přes nepřízeň počasí měla většina klokanů. To ale nebyla jediná novinka, kterou jsme na toto utkání připravili. Poprvé byla vytažena velká reprezentativní zástava Bohemians Praha. V Edenu se cca 950 klokanů prezentuje nadstandardním supportem. Ultras na toto utkání přichystali 3D choreografii v podobě tramvaje a navíc byl v průběhu druhého poločasu vytažen i sektorový dres, ke kterému jsme pro větší efekt pořídili zelené balónky. Samotné utkání skončilo 1:1, když se o vyrovnání zasloužil parádní trefou Matuš Mikuš z trestného kopu.

Bohemians Praha 1905 – FC Baník Ostrava (10.4.2015); 0:2

Diváků: 5000

banik_d_15 (17)Po doslova za minutu dvanáct vybojované plichtě ve Vršovickém derby následovalo utkání s Baníkem. Vyprodaný Ďolíček nakonec sledoval velice zajímavou podívanou dvou kompletně odlišných poločasů. V tom prvním byli aktivnější Klokani, ve druhém ale přišla studená sprcha a dvě branky ostravských v naší síti. Bídný výkon z druhé půle znamená ztrátu všech tří bodů a zelenobílí tedy prohrávají 0-2. Support je na domácím standartu, díky dobrému supportu chacharů však působí spíše podprůměrně. Prezentace: ve 20. minutě nepovedená kartoniáda DOMOV na hlavní, ve druhém poločase množství pyra, na konci nápis CINKLÉ JARO. Hosté vyprodali svůj sektor (250 ks) a k tomu dalších 150 hlav na A1. Předvedli neúnavný support, nápis proti Šafarčíkovi a výroční choreo Apple commanda. Následující zápas v Budějovicích byl příslibem lítého záchranářského boje.

SK Dynamo České Budějovice – Bohemians Praha 1905 (18.4.2015); 2:3

Diváků: 2405

bud_jky_v_15 (11)Zápas, který otočil průběh sezony – i tak by se dal nazvat zápas na Jihu, který odstartoval naši šňůru sedmi zápasů bez porážky, při níž jsme si připsali i skalp mistra ligy. Přitom po předchozím domácím klání s Baníkem (0-2) to vypadalo na opakování nervózního závěru z minulé sezony, ne-li hůř. I tento zápas zprvu nevypadal moc dobře. Ze stavu 2-0 pro domácí se však zelenobílí dokáží oklepat a neuvěřitelnou desetiminutovkou, v níž střílí 3 branky, otáčí tento veledůležitý zápas ve prospěch zelené a bílé. Support není tak kvalitní a nedosahuje našeho venkovního standartu. Při obratu ale nastává obrovská euforie srovnatelná s tou z Jablonce z minulé sezony, a tak je nakonec support v celkovém součtu výborný. Prezentace – nápis BERBRE, SLYŠET PRAVDU BOLÍ?! aka akce Žumpa. Počet klokanů na jihu přes 150. Aktivní domácí čítají 20 ks a zapojují se též do akce Žumpa. Po obratu většina z nich opouští sektor a zřejmě i stadion. Skupinka, jež cestuje vlakem, se cestou na nádraží setkává s policejními provokatéry i následnou buzerací ze strany želv.

Bohemians Praha 1905 – FK Teplice (25.4.2015); 1:0

Diváků: 4367

teplice_d_15 (2)Po otočeném výsledku v Budějkách a loňském domácím vítězství na modrožlutými si řada z nás tajně myslela na tři body, což se nakonec splnilo, jelikož jedinou branku vsítil po Grygarově chybě Matúš Mikuš. Gólman hostí měl celkově velmi špatný den. I po fanouškovské stránce se nám dařilo. Nádherné choreo s Hulkem doplněné o zelené dýmy nás nastartovalo a i díky dlouhému vedení na hřišti jsme dokázali i slušně fanatizovat. Nechyběly ani mávačky, jež tvořili hezký vizuální dojem. Z našeho pohledu tak parádní večer, zejména proto, že nás prakticky definitivně zachránil v lize. Hostů přijelo z Teplic kolem šedesáti, ničím extra se však neprezentovali.

Slovan Liberec – Bohemians Praha 1905 (2.5.2015); 1:1

Diváků: 5217

liberec_v_15 (1)Tradiční výjezd do Liberce nám opět přivodil několik momentů, kdy lidé se „slabším srdíčkem“ měli pravděpodobně co dělat. Začátek utkání nám nabízí nejdříve vyrovnaný fotbal, kdy domácí mají o něco více šancí, které musí rukama nohama hasit Zdenda Zlámal. I přes jeho snahu však důrazný útočník Delarge procedil po rohovém kopu balón do brány. Druhý poločas se odehrává v podobném duchu, Bohemka ale žádnou z předložených šancí nedokázala využít. Až v 90. minutě se Kuba Rada kácí ve vápně k zemi a sudí nekompromisně ukazuje na pokutový puntík. Začínáme propadat euforii, stejně tak si ale dobře vzpomínáme na sérii zahozených penalt. Rada ale navzdory všem pochybnostem penaltu proměňuje a z Liberce vezeme nakonec velmi cenný bod. V kotli hostí se nás sešlo jen něco málo přes stovku, žalostný počet na poměrně nedaleký výjezd, support ovšem jede na velmi solidní úrovni a vytváříme parádní kulisu po celých devadesát minut.

Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav (10.5.2015); 1:1

Diváků: 4023

boleslav_d_15 (12)Do zápasu nastupovali zelenobílí se třiceti body na kontě, tedy i relativním klidem. Bohužel, ve 20. minutě po Zoranově chybě poslal hostující Magera (obloučkem přes bezmocného Zlámala) svůj tým do vedení. Krátce nato však po Jhonově pasu posílá z voleje Mikuš do sítě a vyrovnává. Nádherná akce! Ještě v první půli také zraněného Radu nahrazuje mladík Žaloudek a nutno říct, že si vedl velmi dobře. Druhá půle za to první zaostávala a utkání tak skončilo smírně, 1-1. Dění bylo ovlivněno tragickými událostmi v Polsku, na něž reagovalo hned několik transparentů a choreo. Další plachta pak byla věnována poděkování spojencům za osvobození Československa. Vizuálně se prezentovali i hráči, kteří před utkáním vzkázali bývalé zaměstnankyni klubu hodně sil v boji s nemocí. Support tentokrát spíše slabší. Z hlavního města Škody dorazilo okolo čtyřiceti fans, kteří k atmosféře nijak výrazně nepřispěli.

FC Zbrojovka Brno – Bohemians Praha 1905 (15.5.2015); 0:1

Diváků: 3523

brno_vMač, v němž jsme mohli definitivně ukončit i onu teoretickou šanci sestupu. Bohužel nevhodné načasování (pátek v šest odpoledne) zamezilo řadě z nás na zápas dorazit. Nakonec se v sektoru hostí sešla padesátka zelenobílých, která roztahuje plachtu „Jebeme Brno“ a snaží se v daném počtu o důstojný support. Ti, co dorazili však nemohli litovat. Domácí sice tlačili, Zdeněk Zlámal se však několikrát předvedl a tak díky jeho výkonu a brance Bratanoviče v 80. minutě klokani vítězí a vezou do Vršovic další tři body.

Bohemians Praha 1905 – FC Viktoria Plzeň (23.5.2015); 3:2

Diváků: 4948

plzen-110Zápas, ve kterém ani jednomu týmů o nic nešlo. V úvodů utkání všichni hráči vyjádřili podporu Mariánu Čišovskému, který bojuje se zákeřnou nemocí. Domácí kotel zase zareagoval na nedávný rádoby dokument a popích hostující fans narážkou na Č(b)urákovu princeznu. V kotli byl také roztažen transparent s poděkováním sportovnímu manažerovi Požárovi. Vcelku hodně věcí hned na začátek. Věci se však děly i na hřišti. klokani novopečené mistry přehrávají a vše zakončuje Elvis nádherným lobem do sítě Viktorky. Následně přidává po centru Bartka z voleje další branku a ďolíčkem se nese neskutečná euforie. Tu však zchladí rychlá reakce Plzně a gól Mahmutoviče. Do šaten se tak odchází za stavu 2-1. V druhé půli pak každý tým přidává po brance (Elvis dokončuje hattrick a hlavou skóruje titěrný Pilař) a tak zápas končí vítězstvím Bohemky! Atmosféra je báječná. Po přestávce je vytažena plachta na oslavu 110 let klubu doplněná o menší ohňostroj. Nechybí bengály, mávačky ani pořádný fanatismus. Prostě paráda. Hosté v jednotných černých trikách zaplnili svůj sektor, aktivně fandili, ale na takový počet to bylo spíše slabší představení. Asi důsledky předchozích oslav titulu.

AC Sparta Praha – Bohemians Praha 1905 (30.5.2015); 1:1

Diváků: 9330

sparta_v_15 (1)Poslední zápas sezóny, derby na Letné se Spartou, která již nemá o co hrát, již dávno jistá záchrana a navíc skalp mistra z Plzně… To vše v nás vzbuzovalo naděje, že tentokrát je ten DEN, kdy po opravdu dlouhé době porazíme Spartu. Ultras a Barflies na tento zápas zorganizovali pochod, který startoval od pražského Magistrátu. Ten v následujících týdnech bude hrát klíčovou roli v boji o Ďolíček. Sektor na Letné se poměrně rychle plní, ale přesto bychom čekali z naší strany vyšší počet. Odhadem se nás v horním a dolním ochozu sešlo cca 800. Přesto je support na velmi slušné úrovni a zejména druhý poločas je z tohoto pohledu velmi nadstandardní a fanatický. Daří se nám dlouho držet chorály a opakovačky také fungují velmi dobře. Celý zápas ve vedlejším sektoru visí transparent ANTISPARTA, který na některé sparťani působí jako červený hadr na býka a tak se ho snaží 2x během druhého poločasu strhnout – neúspěšně. Dále si ultras připravili na toto derby choreo Letenské čorky. Zápas nakonec končí výsledkem 1:1, kdy se o vyrovnání postaral Lafata, který se tak stal s celkovými 20-ti góly králem střelců. Za nás se opět parádně trefil Elvis Bratanovič, kterého bude určitě velmi obtížné vzhledem k posledním několika výborným výkonům udržet v kádru. Tímto bodem si Bohemka udržela 8. příčku v tabulce a můžeme směle prohlásit, že sezóna dopadla nad naše očekávání. Přejeme si, aby ta další byla minimálně stejně tak dobrá. Díky kluci!

graf_jaro2015 (2) graf_jaro2015

Počet komentářů: 2

• Normál píše:
    4.7.2015 v 22:57

Výjezd do Jablonce byl super. To byl snad nej support na jaře, i přesto, že jsme na hřišti dostali čočku. :) A samo derby v prasečáku, to bylo skvělý. Hecovačky s hráčema a potom vyrovnání na konci….

Odpovědět

• bohemak píše:
    2.7.2015 v 14:26

TOP zápas z hlediska supportu na Slavii, fotbalově pak otočení výsledku v Budějovicích.