SK Sigma Olomouc – Bohemians Praha 1905 1:1

• 19.12.2019

Poslední utkání podzimní části Fortuna ligy a třetí zápas v řadě, od kterého jsme neměli žádná přehnaná očekávání. Jeden bod z Olomouc tak nakonec není zcela špatný, ačkoliv celkově bídný podzim – 20 bodů za 20 kol – rozhodně nijak výrazně nezlepšil.

Od střetnutí se Sigmou, venku a v půlce prosince, jsme velká očekávání neměli ani po fanouškovské stránce. Proto šedesátka fanatiků ve vlaku povětšinou z klasické výjezdové sestavy vcelku naplnila předpoklady. To nic nemění na tom, že se blíží Vánoce a je třeba si to na delší dobu naposledy a pořádně užít! Nechybí tedy stromeček, koledy, vánočka, cukroví, vaječňák, víno, rum, zkrátka všechno sváteční. Jen kapra nahrazujeme krevetami. Jsme holt honorace z Prahy!

Po příjezdu na Hanou, kde už nás očekávají 2 domácí zvědové, kteří jsou po odhalení vděční za všudypřítomnou policii, se okamžitě odebíráme na stadion, jelikož kvůli zpoždění vlaku dorážíme jen s krátkým předstihem. Obvyklá výprava přes město v rychlejším tempu tak aspoň v mrazivém počasí zahřeje. V kotli hostí se nás nakonec schází velmi solidních 132 bohemáků, což jsme spíše nečekali a za což je třeba každému jednomu fanatikovi vyseknout poklonu. Přesně tyto zápasy jsou tím největším důkazem věrnosti ke svému klubu, kterou jsme my, zelenobílí, tak nejvíce proslulí.

Od začátku se fandí obstojně, zřejmě i proto, že klokani hrají s domácími slušnou partii a do kabin jdou po Havlově brance (snad ne poslední v této sezóně v našem dresu) za stavu 0:1. Zelenobílé štěstí však nikdy netrvá dlouho a olomoucký zázrak se tentokrát nekoná. Velmi dobře chytající Le Giang bohužel jednou jedinou chybou umožnil soupeři vyrovnat a zápas tak skončil remízou. Vzhledem k četným šancím domácích (zejména v druhé půli) a nastřelenému břevnu + tyče se však i ta dá považovat za částečně zázračnou.

Celková návštěva činila 2412 diváků. Aktivních fans domácích bylo poskrovnu a nedosahovali ani na náš spíše průměrný doping v horším druhém poločase. Náš sektor se v osmdesáté minutě loučí s rokem 2019 dalším nápisem, tentokrát s textem „Veselé Vánoce? Darkova rezignace!“. Důvody protestů jsme vysvětlovali několikrát, nemá smysl se k tomu více vracet. Jaký bude další vývoj našeho klubu, to nám nastíní již toto zimní přestupní okno. Jsme hodně zvědaví!

Bod nakonec vcelku potěšil a cesta do Prahy tak oproti jiným víkendům probíhala v až překvapivě dobré náladě. Hráčům, realizačnímu týmu a především vám, fanouškům Bohemky (protože vy děláte klub klubem) přejeme veselé Vánoce. Pozor na Kapra! A taky na silvestrovskou pyrotechniku! Ať za ní nedostanete 30.000,- pokutu a nemusíte pak brečet na facebooku!