SFC Opava – Bohemians Praha 1905 0:1 (hráno v Brně)

• 10.10.2018

Prolomení střelecké mizérie našeho týmu Kubou Nečasem, chycená penalta Romanem Valešem těsně před koncem a nakonec zisk všech tří bodů. Takový zážitek přichystal zápas na Srbské v Brně, jenž sledovalo na místě 105 vršovických fanatiků.

Na zápas s Opavou jsme byli od začátku tohoto ročníku velice natěšeni. Vždyť poslední vzájemné utkání se slezským celkem se datuje do ročníku 2012/2013, navíc do samotné Opavy jsme cestovali v podzimní části zmíněné sezóny a byl z toho tehdy velmi zajímavý výjezd. I přes nejistotu, která panovala vzhledem k rekonstrukci hrací plochy v opavských Městských sadech, jsme pevně věřili, že právě klání našich klokanů s SFC bude prvním skutečně domácím utkáním Opavy v tomto ligovém ročníku. Bohužel k tomu nakonec nedošlo, a tak jsme byli nuceni namísto výjezdu podzimu do Opavy skousnout fakt, že se bude hrát v dočasném azylu SFC na Srbské v Brně, která určitě nepatří mezi oblíbené výjezdové destinace. Co k tomu říct – snad jen není všem dnům konec a vzhledem k novému hracímu systému se klidně může stát, že se do Opavy podíváme v nadstavbové části. Ale to je jen čistá spekulace, takže zpět do reality. I přes zklamání z místa konání tedy vyrážíme směr Morava s očekáváním v bodový zisk. Šňůra bez vstřeleného gólu v lize trvající před tímto zápasem 281 minut (naposledy gól Martina Haška juniora v Olomouci) opravdu volala po ukončení!

opava_podzim2018_ruce

Srbská tentokrát i mile překvapuje. Autoposádky při vjezdu k „pověstným“ garážím u vstupu do sektoru hostí sice trochu prudí švestky, nakonec ale všichni automobiloví parkují bez problému a můžou zamířit do ochozů. Kontrola u vstupu je bezproblémová, pár pořadatelů zbytečně nikoho nebuzeruje a tak jsme prakticky ihned na stadionu. Jaký rozdíl oproti zápasům Zbrojovky, v nichž buzerace ze strany svítících vestařů nezná mezí. Minusem je absence stánku, občerstvení je zajištěno pouze v podobě „donáškové služby“ v delších intervalech. První poločas postrádá jiskru, fandíme jen sporadicky a čistě pokřikově, kvalita se vyskytuje pouze při opakovačce „navždy věrní“, jinak to stojí slušně řečeno za starou bačkoru. Vše se mění při startu druhé poloviny. Speaker ožívá, hecuje přítomné a s tím se mění i úroveň supportu. Konečně chceme dotlačit klokany ke vstřelené brance. Daří se i zpěvné chorály. Vyměňujeme si se slezskými pozdravy a vzájemné sympatie. Již ve 47. minutě dostává domácí Zapalač druhou žlutou kartu a míří tak předčasně do sprch. To nám vlévá energii do žil a tlačíme borce za gólem. Jen pár závarů a dost kombinací před vápnem nás ale znervózňuje. Vše utíná v 68. minutě Kuba Nečas, jenž si nabíhá na přesný centr Schumachera a z voleje nádherně skóruje! Navíc jde příkladně slavit k našemu sektoru, velká pochvala! Čekání je tak po 349 minutách u konce.

opava_podzim2018_necas

Kdo by si však myslel, že dohrajeme v klidu a přidáme soupeři hrajícímu o deseti ještě další branku/y, byl na omylu. Opava zabírá a místy nás drží v tlaku. Několik brejků naši borci doslova zazdívají, a tak přichází chvíle hrůzy. Pár minut dokonce a rozhodčí píská penaltu pro opavské. Domácí kapitán Kuzmanovič však selhává a jeho střelu bravurně vyráží Roman Valeš – v tu chvíli propukáme v snad ještě větší nadšení než při vstřelené brance. Zbytek zápasu již klokani zvládli a všichni tedy můžeme slavit odvoz všech tří bodů ze Srbské směr Vršovice. Děkovačku doplňujeme i hecem k následujícímu domácímu zápasu s Plzní a někteří automobiloví potkávají autobus s hráči na jednom z „pitstopů“ na D1. Ještě jednou – díky pánové! Vybojovali jste tři body, a to se počítá!

opava_podzim2018_dekovacka

Celková návštěva činila údajných 1382 diváků (při pohledu do ochozů to vypadalo na maximálně 800 fanoušků), z toho v sektoru hostí se sešlo 105 klokanů. Domácí fandili po celý zápas konstantně. Aktivní část tvořil zhruba třísethlaví dav na podélné tribuně, který doplňovalo několik vyvěšených zástav. Místy se do supportu zapojoval i zbytek přítomných opavských.

Nyní je před námi reprezentační přestávka, poté nás však čeká plzeňská Viktorka. Přestože je tento domácí zápas již POČTVRTÉ! v řadě v pátečním termínu (19. 10., výkop 18:00), pojďme naplno podpořit zelenobílé! Hráči si to plně zaslouží – opět přivezli tři body z venku a je nutně potřeba stvrdit venkovní výhru taktéž plným bodovým ziskem v Ďolíčku.