SEKTOR 1905 – PREVIEW PŘED JAREM!

  • 15.2.2020

Už zítra odstartujeme doma v Ďolíčku jarní část Fortuna ligy. Naším soupeřem nebude nikdo jiný než úřadující mistr ligy a náš vršovický rival – Slavia Praha. Čeká nás tedy pořádně ostrý vstup do soutěžního roku 2020, na který jsme se patřičně připravovali a při kterém se budeme chtít skvěle prezentovat jak na hřišti, tak především v hledišti, což je hlavní úloha nás, fanoušků. Fotbalové jaro ale nebude jen o jednom zápase, tak se pojďme postupně podívat, co nás při něm čeká.

VRŠOVICKÉ DERBY

Jak již bylo řečeno v úvodu, velké zápasy si žádají velké přípravy, které na poli ultras aktivit započaly již koncem ledna a vyvrcholí tuto neděli, kdy od 17:00 v našem chrámu vypukne hlavní šlágr 21. kola. Na ten jsme si připravili rovnou 2 choreografie, kdy už teď můžeme prozradit, že jedna bude věnována smutným událostem v Austrálii, které bohemácké veřejnosti nejsou lhostejné. Klub spustil akci „KLOKANI KLOKANŮM“, kterou plně podporujeme a při které bude možnost několika způsoby (samotnou účastí na zápase, nákupem magazínu klokan, pořízením dárcovské placky/samolepky nebo vhozením kelímku do bednyho bedny) přispět na pomoc protinožcům.

Co se týče samotné prezentace s tímto spojené, tak bude realizována přímo v kotli, a tudíž budeme potřebovat absolutní součinnost všech klokanů v sektoru. Neváhejte tedy přiložit ruku k dílu, a to v o něco menším měřítku i při úvodní plánované choreografii, která pro změnu bude vytažená na síti pomocí konstrukce v kotli.

Obě prezentace stály mnoho práce, času i peněz, tak pojďme všichni na stadionu udělat maximum pro to, ať se nám jejich realizace co možná nejlépe vydaří a po zápase můžeme být se sebou spokojeni!

VÝJEZD JARA? SLEZSKÝ FC OPAVA!

Stává se příjemnou tradicí posledních let, že v každém půlroce našeho putování republikou za zelenobílou láskou vyhlásíme jeden hlavní výjezd, na který následně vyjíždějí stovky natěšených klokanů. Provází ho nejen masivní propagace z naší strany, dlouhodobý hecing napříč zelenobílými skupinami, ale především společné cestování na zápas a následná fanatická nálada po celou dobu výjezdu. Nejinak tomu bude i tentokrát, kdy volba výjezdu jara byla tentokrát více než jasná – SFC Opava!

Do Městských sadů se v tomto roce vrátíme po dlouhých takřka 8 letech, kdy naše poslední návštěva Opavy se datuje k druholigové sezóně 2012/2013. Tehdy jsme na podzim zvítězili na půdě SFC 1:4. Přítomní fanatici dodnes považují tento výjezd za jeden z nejlepších, který kdy absolvovali, a to nejen díky výsledku na hřišti, ale především díky zajímavým událostem po cestě, atmosféře na stadionu a následnému dění v útrobách stadionu😊.

Na zápas plánujeme několik věcí, které zveřejníme, až se utkání bude blížit. Každopádně si výjezd, o který jsme v loňské sezóně kvůli opavskému azylu na Srbské přišli, jedeme pořádně užít a už teď si první dubnový víkend zaškrtněte do svých kalendářů!

O tomto víkendu vyjíždí Bohemka společně vlakem do Opavy!

MY JSME S NÍ VŠUDE!

Stejně jako jsme v úvodu psali, že jaro nebude jen o Slavii, tak výjezdové jaro nebude jen o Opavě. Už teď známe první dva termíny našich výjezdů do Liberce (22. února) a do Zlína (7. března). Oba se uskuteční v sobotu a oba mají výkop v příznivých 14:30. A ačkoliv tu rozdíl je, a to především v délce a způsobu cestování, kdy v posledních letech jezdíme do Gottwaldova vždy po vlastní ose a do Liberce naopak většinou Sektorbusem, tak letos tomu bude přinejmenším, co se týče prvního výjezdu na sever, jinak.

Od nového roku jsme přišli o možnost cestovat s naším „starým dobrým“ autobusákem, který nás vozil několik let a s kterým jsme si za tu dobu vybudovali až takřka rodinný vztah. Situaci nebudeme více rozvádět, každopádně to znamená, že Sektor1905 v tuto chvíli nedisponuje možností vyjíždět na zápasy ven busem, a ačkoliv už proběhlo několik pokusů navázat kontakt jinde, tak jsme se doposud nebyli schopní nikdy domluvit tak, aby to vyhovovalo oběma stranám. Tímto se tedy obracíme na všechny klokany, kdyby někdo věděl o nějaké možnosti navázat „spolupráci“ (ideálně přes známost!), neváhejte nás kontaktovat, za každý tip budeme vděční.

V tuto chvíli nicméně platí, že do Liberce stejně jako do Zlína vyjíždíme po vlastní ose, a tedy výjezd na finále poháru florbalu do Varů ve spolupráci s FBŠ Bohemians byl až do odvolání poslední autobusový.

SEKTORSHOP

Přes zimu jsme nezaháleli ani v oblasti nových produktů. Již zítra se můžete těšit na několik novinek, které jsme v průběhu posledních dní pravidelně zveřejňovali na našich sociálních sítích i s podrobnostmi o nich. Další věci máme rozjednané, a to třeba i větší produkty jako mikiny, bundy apod., s kterými je to však o poznání složitější. Nicméně stále platí, že toto vše děláme ve volném čase, nikdo z nás se tím neživí a veškerý zisk jde jen a pouze do ultras aktivit, kterých je nemalé množství.

Za každého návštěvníka tak zítra u trafačky nebo při dalších zápasech budeme rádi. Přes zimu proběhly rekordní nákupy materiálu a všeho možného, co patří k supportu, čili každá koruna nebo dobrovolně vhozený peníz výběrčím u vstupu, jsou velmi vítány.

Předem všem děkujeme, a to nejen za váš vytrvalý zájem o suvenýry z naší produkce, ale kolikrát i za trpělivost. Dodací lhůty jednotlivých produktů jsou mnohdy neúprosné a jen při minimu z nich jsme schopni je urychlit. Díky za pochopení!

NEBUĎ IDIOT!

K suvenýrům se bohužel váží kolikrát i nepříjemné věci, kterých jsme často nuceni být svědky. Jedná se především o reklamní předměty různých partnerů, které následně hyzdí prostředí sportovních utkání. Tentokrát po odporných žlutých kloboučcích přichází na řadu další odpornost v podobě žlutých kulichů. Tedy ještě jednou! Tohle není naše barva, nemá to v našich ochozech co dělat a kdo si to na sebe vezme, je prostě a jednoduše idiot.

Vezměte si bohemácký kulich, který máte doma nebo přijďte do trafačky, kde na vás čekají dva nové sektorácké kulichy, jejichž koupí podpoříte ultras aktivity, a nebo si pro něj dojděte do oficiálního FS, kde podpoříte samotný klub. Těch možností je celá řada, ale tohle prostě vážně NE!

Zkrátka a jednoduše – nebuď idiot, ve žlutém kulichu!

To je z naší strany před začátkem jara vše. Už jen jednou se vyspíme a kolotoč fanatismu na tribunách s klubem našeho srdce se zase rozběhne.

Příliš změn uvnitř Bohemky se přes zimu neudálo. Na klubu podle chování na přestupovém trhu věří, že po zpackaném podzimu nás spasí hráči, kteří se vracejí po dlouhodobých zraněních. Sami jsme zvědaví na to, jestli je tento přístup správný. To ukáže až čas, a především pak naše umístění v tabulce po třicátém kole. Jedno je však jisté:

My se s pozicí 11.-16. s opět následným hraním skupiny o záchranu v nadstavbové části nehodláme a nebudeme smiřovat!

Tak zítra v 17:00 zpátky na tribuny klokani!

DERBY JE NAŠE!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

1 komentář

  • WoxxGreen píše:
    17.2.2020 v 15:57

    S sekcí „nebuď idiot“ lze pouze souhlasit… nefandíme lize, fandíme BOHEMCE!

    Odpovědět