PROHLÁŠENÍ PRO FANOUŠKY!

 • 4.3.2020

Původně jsme neměli v plánu situaci, která se odehrála během zápasu s Karvinou, detailně rozebírat, ale včerejší vyjádření faktického majitele klubu nám nedává jinou možnost. Dlužíme fanouškům vysvětlení a náš pohled, který se diametrálně liší od toho, co je prezentováno Ing. Dariuszem Jakubowiczem. Otázkou je, jestli je to pouze z nevědomosti nebo jde o záměr vrazit další z klínů mezi fanoušky. Budeme doufat, že se jedná o první variantu.

Před zápasem jsme při přípravě chorea na přivítání Jhona Mosquery dostali informaci, že se bude řešit vlajka DAREK VEN, která již visela na zápase s SKS a v Liberci a že nás pan Dariusz Jakubowicz st. vyzývá, aby byla umístěna na kraji kotle. Přes SLO jsme komunikovali, že vlajka na stadionu zatím není a že to bude s kompetentními osobami projednáno. Na základě této skutečnosti se situace změnila a při otevření stadionu začala (na nerizikovém zápase s Karvinou) až nezvykle důkladná kontrola všech fanoušků při vstupu a zvlášť těch, kteří nosí vlajky. Tyto vlajky musely projít přes vysílačku schvalovacím procesem. Máme ověřeno přes některé členy security i fanoušky, že důvod důkladných kontrol je nařízení nevpustit vlajku DAREK VEN na stadion, což je v přímém rozporu s tím, jakou informaci jsme dostali před zápasem a tím, co ve svém prohlášení tvrdí pan Dariusz Jakubowicz st.

Ďolíček je kouzelné místo a po odprezentování chorea se vlajka i přes zpřísněné kontroly objevila na obvyklém místě. Hlavním důvodem bylo to, že „čistě náhodou“ byla na kraji u vstupu již nastoupena pořádková jednotka PČR a kriminální policie s kamerami. „Čistě náhodou“ pak přišlo přes celý stadion trestné komando security, které klub najímá na rizikové zápasy k sektoru hostů. Členové security přinesli kus banneru bez úchytů, provázků, prostě bez ničeho, čím by mohli reálně vlajku zakrýt. Nemůžeme si tak myslet nic jiného, než že se jednalo o předem připravenou akci, která v žádném případně nemohla vést ke zklidnění situace, právě naopak. Z pohledu fanoušků je dobře, že nebyla dána PČR žádná záminka zasáhnout. Tudíž tvrzení, že pod sektorem se strhla mela, je účelová lež. PČR by si jistě nenechala ujít příležitost zakročit. Sektor1905 se důrazně distancuje z nařčení, že jsme chtěli přerušit zápas vtrhnutím na hřiště. Toto rozhodně není náš styl. Naopak jsme v minulosti několikrát dokázali odložit nebo zrušit prezentaci, která by teoreticky mohla zapříčinit přerušení zápasu a následnou pokutu pro klub. Jen pro připomenutí, největší pokuta pro náš klub byla uložena za nedostatečně vytápěné hřiště. Tímto bychom rádi ukončili úvod, kterým jsme chtěli fanouškům poskytnout náš pohled na věc a věříme, že některým by to mohlo otevřít oči a zvlášť těm, kterým stačilo vyjádření pouze jedné strany.

Když se detailněji podíváme na prohlášení pana Dariusze Jakubowicze st., najdeme celou řadu dalších polopravd a nesmyslů.

Jednání

Není pravda, že odmítáme komunikovat a setkávat se. V minulosti proběhlo několik schůzí se zástupci DFB, i vysoce postavenými představiteli klubu. Od utkání s Českými Budějovicemi proběhly konkrétně 3 schůzky na téma ředitel klubu. Pan Ing. Dariusz Jakubowicz nás do této neděle nikdy na přímo neoslovil, až v pondělí nám dal zprostředkovaně několikahodinové ultimátum k osobnímu setkání, po kterém „bude muset reagovat a cokoliv jiného bude znamenat další eskalaci“. Z časových a pracovních důvodů jsme na toto nemohli přistoupit. Navíc se nám nelíbil výhružný tón této nabídky.

Nenávist vůči rodině

Nesmysl. Skupinový projev Sektoru1905 nikdy neobsahoval žádné vulgární a nenávistné projevy. Za většinou anonymní projevy jednotlivců zejména na sociálních sítích a diskuzním fóru pochopitelně nemůžeme ručit. Veškerá naše kritika navíc nikdy nesměřovala vůči celé rodině, ani Darkovi ml. osobně, ale vůči řediteli klubu, s jehož prací nejsme spokojeni.

Podpora klubu

Sektor 1905 nikdy neměl a nemá v úmyslu škodit fungování klubu. Právě naopak! Výše příspěvku Sektoru do DFB ve výši přes 70.000 Kč pomáhá k financování klubu. Svou činností prezentující CELÝ KLUB (nejen Sektor jako skupinu!) napomáhá k propagaci klubu a přilákání zahraničních fanoušků. Nemluvě o příchozích hráčích, kteří často zmiňují i skvělou atmosféru v Ďolíčku jako jeden z faktorů, který je do Bohemky přivedl. Podílíme se i na organizaci tradičních akcí jako např. Vánoce s Klokanem či dětský den v Ďolíčku.

Příprava choreografií a materiální podpora

Vážíme si poskytnutých prostor na stadionu, ale není pravdou, že bychom byly materiálně podporováni. Poslední materiální příspěvek ve formě barev obdržel choreo tým před více než třemi lety. Od té doby nic nepotřebujeme, ani nežádáme. Nemluvě o tom, že se o zmíněné prostory staráme a udržujeme je na vlastní náklady v čistotě (což nám mimo jiné umožňuje i kritizovaný předčasný vstup na stadion) namísto toho, abychom si jako drtivá většina ostatních fanoušků užívali předzápasové pivko. Venkovní prostory kolem trafačky jsme navíc sami rozšířili a zrekonstruovali pro všechny fanoušky. Dále odmítáme, že důvodem předčasných vstupů na stadion je vstup zdarma. Do Ďolíčku chodíme s předstihem právě proto, abychom připravili veškerý servis pro fanoušky, na který jsou již po léta zvyklí.

Fanshop

Malý stánek otevřený jednou za čtrnáct dní na dvě hodiny nemůže být pro dobře fungující fanshop konkurencí. Pokud tomu tak je, není to naše chyba. Větší ztrátou z našeho pohledu je neschopnost zajistit několikadenní náhradu, když náhodou onemocní jeden jediný člověk.

Nechceme bořit. Máme konkrétní představu toho, co si aktivní fanoušci přejí. Aktivní fanoušci:

1. Nevyzývají pana Jakubowicze st. k odstoupení z akcionářské struktury klubu, ačkoliv by uvítali vstup dalšího partnera, který by svým kapitálem přispěl k rozvoji klubu.

2. Chápou, že skutečný majoritní akcionář (za kterého považují Jakubowicze st.) chce mít v klubu svého člověka, který bude kontrolovat hospodaření klubu. Chápou rovněž, že tímto člověkem je osoba jemu velmi blízká, tedy jeho syn Darek Jakubowicz ml.

3. Nepovažují ovšem Darka Jakubowicze ml. za schopného generálního ředitele klubu, který by měl respekt ve fotbalovém prostředí, u zaměstnanců klubu, u obchodních partnerů a zejména u fanoušků klubu. Vyjádření předsedy představenstva, namísto ředitele, jen potvrzuje toto tvrzení.
Pokud Dariusz Jakubowicz st. trvá na setrvání svého syna v klubu, může mu vytvořit ideální pozici podřízenou novému generálnímu řediteli, odkud může kontrolovat hospodaření klubu.

4. Volají po řediteli, který:
– bude mít dostatečné manažerské zkušenosti
– bude aktivně řídit zaměstnance klubu a budovat týmové, kolegiální prostředí mezi nimi
– nepřipustí, aby zaměstnanci klubu (zejména trenér) vystupovali v médiích proti klubu nebo proti jeho příznivcům a pokud ano, okamžitě vyvodí důrazná opatření
– bude mít dostatečnou znalost fotbalového prostředí a nebude ho muset na zásadních jednáních s LFA, FAČR a dalšími partnery suplovat jeho otec
– představí jasnou vizi dalšího vývoje klubu (sport, ekonomika, stadion) a bude je pravidelně vyhodnocovat a výsledky prezentovat fanouškům
– bude aktivně budovat vztah klubu s fanoušky, tak aby fráze o „rodinném“ klubu opět platila
– bude si vážit podpory aktivních fanoušků a nebude je prezentovat jako lidi parazitující na činnosti klubu

Toto prohlášení je společným stanoviskem níže zmíněných aktivních skupin. Každá další skupina, která chce přidat svůj podpis, nás může oslovit na FB či emailu a my její podpis připojíme.

Sektor 1905

Greenhorns

Young Division 1905

BHS

SOK

Buchta Genk

PDW

Bohemians Boys

VOZNICE ULTRAS

Vládci Vršovic

Fans Tábor

Casuals 1905

KENGURU TEAM

Berserk

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentářů 5

 • Botičskej píše:
  6.3.2020 v 14:45

  Máš sledovat pravidelně dění na Bohemácké scéně a ne jen, když je nějaká kauza. Pak by si věděl, že formulace v totožném duchu byly komunikovány dávno před transparentem/vlajkou.

  Odpovědět

  • trn píše:
   9.3.2020 v 16:31

   Děkuji za upozornění. Mohl byste mě navést, kde mohu pravidelně sledovat dění na Bohemácké scéně. A napsat, kde konkrétně byly informace v totožnémm duchu komunikovány.
   Děkuji

   Odpovědět

 • trn píše:
  6.3.2020 v 12:58

  A nemohli jste tyto požadavky jasně formulovat a komunikovat před tím transparentem? Takhle na té situaci (nekomunikace a zmatky) nesete svůj díl viny.

  Odpovědět

 • dred píše:
  5.3.2020 v 19:16

  vždycky jsme v váma

  Odpovědět

 • BoFor píše:
  5.3.2020 v 15:06

  Přesně tak!!!

  Odpovědět