FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 3:0

  • 7.7.2020

Postup přes Slovácko znamenal další boj v play-off o Evropu, a tak během sobotního odpoledne bez váhání vyrážíme směr Boleslav. Do města automobilů jedeme na etapy s určeným srazem v centru, kde se schází okolo 30 osob. Díky dostatečné časové rezervě se v klidu stíháme občerstvit a po aklimatizaci míříme společně ke stadionu. Po příchodu na místo je prostor před sektorem hostů kompletně obehnán páskami a ulice prakticky uzavřena. Výměna názorů s čerty, kdy jim zdůrazňujeme nesmyslnost cirkusu okolo stadionu, se setkává pouze s arogancí a samozřejmě údajnou „nezbytností“ tohoto opatření. Skutečně velice kreativní řešení… U našeho kotle potkáváme další klokany, v ten moment se náš počet blíží k 50 fanatikům. Zároveň se dozvídáme, že nás domácí radši, než aby nás měli před stadionem, pustí všechny na tribuny, a to i bez původní nutnosti uvedení osobních údajů. Padá tak připravené „předstadionové“ promítání za pomoci promítačky + plátna a stejně tak grilování masa a klobásek. Všichni kupujeme lístky za 200 Kč a jdeme za ostatními klokany do sektoru.

Zde se schází něco okolo 100 věrných bohemáků. Na výjezd do Bolky je to málo, ale vzhledem k okolnostem, kdy měla být kapacita jen 50 vybraných osob a podle ohlasů to dlouho vypadalo, že ani ta se nepodaří kompletně naplnit, je výsledný počet nakonec uspokojivý a jen potvrzení dobrého rozhodnutí ohledně vstupenek učiněného v týdnu před zápasem. Sestava v kotli je ze ¾ typicky výjezdová, čemuž odpovídá i support. Ten se po většinu času daří držet na velmi vysoké úrovni, a to i přes nepřítomnost megafonu, kdy se známé osoby ujímají pevně organizace kotle a sektor se i navzdory nepříznivému vývoji daří kvalitně hecovat. Klobouk dolů před všemi přítomnými, kteří fandili naplno i za nepříznivého stavu – tak by to mělo vypadat vždycky! Vzhledem k našemu počtu předvádíme opravdu skvělý výkon a místy je ozvěna našich chorálů a pokřiků na jinak pokojném stadionu v MB opravdu masivní. Zhruba dvacítka aktivních domácích, kteří se nachází na tribuně přímo naproti našemu sektoru, nám nemůže vzdorovat.

Na hřišti si bohužel tentokrát naši hráči vybrali slabší den. Přestože klokanům herně patřila první půlhodina utkání, zbytek zápasu už dominovala Boleslav. Ve výsledku jsme utržili vysokou porážku 3:0 a v odvetě nás tak čeká velmi složitá situace. Přesto po zápase probíhá normální děkovačka. Nezapomínáme na předchozí úspěšné týdny a hecujeme hráče na úterý, kdy kotlem z ní v rámci opakovačky hromové „Věříme v Evropu!“. Vyvolán je také opět trenér Luděk Klusáček. Poté už míříme ze sektoru a následně směr Praha.

Ačkoliv se výsledek v pohárové matematice zdá nereálným pro postup, tak o nějakém vzdávání se nemůže být řeč. Boj je v polovině a ta druhá dnes musí patřit Bohemce!

Pojďme Bohemians – vyvolat v Ďolíčku peklo a dotlačit naše borce do superfinále!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.