FK Meteor – Bohemians 1905

• 29.8.2012

Za slunečného středečního odpoledne se odehrálo utkání dvou pražských zelenobílých klubů. Naši milovanou Bohemku hostil libeňský Meteor Praha. Fotbalová kulisa byla ideální. Tradiční fotbalový stánek s letitou dřevěnou tribunou, výbornou klobásou a studeným pivem sliboval všem fanouškům výborný zážitek. Místo něho se však fandové Bohemky dočkali ledové sprchy.

Ve žlutočerných dresech k utkání za Bohemians nastoupil omlazený tým v bráně s Jirkou Havránkem. Protihráči ve své zelenobílé kombinaci zahájili zápas velmi aktivně. Již v šesté minutě si po Šimlově ruce ve vápně vybojovali penaltu, kterou proměnila dlouholetá opora domácích a kapitán Meteoru Jan Fíček. 1-0! Střelec první branky se však následně zranil a musel být střídán. Ze strany klokanů byla první půle velmi vlažná. Naši borci hromadili kupu chyb, přihrávek na náhodu a nepřesných střel. Trenér Weber nečekal s oživením hry na přestávku a ještě před poločasem vystřídal malátného Budínského za Nicolase Šumského.

Po přestávce však hoši z Vršovic pokračovali ve stejné hře a „odměnou“ jim byl druhý gól Meteoru přímo z rohu!!! 2-0! S přibývajícím časem domácím, kteří veškeré úsilí vložili zejména do první půle, docházely síly a naši hráči se tak dostávali do vytrvalejšího tlaku. Řada spálených tutovek však ke gólu nevedla. Několikrát před bránou selhali Bálek s Jiroušem, párkrát skvěle zasáhl domácí brankář Kohlbeck. V šedesáté sedmé minutě přišla šance ke zvratu. Opět po ruce v pokutové území sudí odpískal penaltu. Tentokrát ve prospěch Bohemians. Úspěšný střelec ze Zlína Josef Jindříšek se nemýlil a nekompromisně pokutový kop proměnil. Klokani i nadále drželi balón a tlačili se do branky domácích. Ti hrozili pouze z brejků, ale především se orientovali na udržení výsledku. Nemohoucnost našeho útoku jim v tom velmi pomáhala. Jako definitivní tečka zápasu a dovršení bohemácké tragédie byla penalta v nastaveném časem. Domácí Bořuta se nemýlil a poslal Meteor do dalších kol Poháru České pošty. Klokani se s ním naopak definitivně rozloučili… 3-1!Zápasu přihlíželo podle hlášení pořadatele 1200 diváků. Atmosféra byl úměrná tomu, že se hrál pohár a navíc ve všední den odpoledne. Část fandů Bohemians se snažila o určitý support, vše se však omezilo na občasné skandování. Fanoušci Meteoru o sobě dávali vědět pouze individuálně. Zpestřením zápasu byly dohromady tři dýmovnice – jak ze sektoru hostí, tak ze sektoru domácích. Nutno také podotknou, že zápasu přihlíželo poměrně velké množství příslušníků PČR v uniformě i v civilu.

Pochvalu si za dnešní výkon, z mého osobního pohledu, zaslouží pouze Pepa Jindříšek, Nicolas Šumský a klokaní fanoušci, kteří vytrvali až dokonce a neodešli ještě před závěrečným hvizdem… Snad k tomu v neděli proti Karviné nebude důvod.