IHC Bohemians Praha – SK Žižkov Praha

• 2.12.2012

Dopředu plánovaný zápas navštívil slušný počet fanoušků, stejně jako hráči na ledě předvedli výborný výkon, a proto nejde včerejší zážitek hodnotit jinak než pozitivně.

Přesně podle plánu se schází dost fandů v dobře známé hospodě, odkud se v půl osmé přesouvají o tři zastávky vedle. Restaurace Nad ledem už je slušně zaplněná a popíjí zde celá řada známých tváří. Rychlé pivo a ten, kdo chce fandit, se přesouvá na tribunu.

Celkem si na derby našlo cestu 133 fans. V našem sektoru na betonových schodech se nás schází kolem 60-ti. Proti nám pak stojí zhruba třicítka fanoušků soupeře (Žižkov přišlo podpořit i pár mladých sparťanů). Zbytek klokanů obsazuje strategické místo – tedy restauraci a sleduje hokej ze „skyboxu“:).

Hra pro nás nezačíná příznivě a soupeř se ujímá vedení 1:0. To je však vše, co ledoví klokani Žižkovu dovolili. Do konce první třetiny se jim podařilo výsledek otočit na 2:1. Ve druhé a třetí třetině pak ještě vždy přidali po dvou brankách a tak zcela zaslouženě vítězí 6:1.

Support je zpočátku velmi slušný. I fandové hostí se snaží, ale jejich počet je pro ně velkým handicapem. Na naši straně se však bohužel ne vždy zapojují všichni a tak ke konci druhé třetiny přichází únava a o dění na stadionu se tak starají právě žižkovští. Běhají v mašince po tribuně, svlékají se a prezentují se i nějakou tou pyrotechnikou. Rozhodčí hrozí dvakrát ukončením zápasu. To se naštěstí neděje a tak utkání může být dohráno. V průběhu třetí třetiny začíná být hostům v hale poměrně horko. Během minuty opouští díky správci halu zadním vchodem a mizí ve tmě. Náš v tu dobu prořídlejší kotel se snaží dál povzbuzovat hráče a vrchol našeho fandění přichází ve třetí třetině, konečně se dostáváme ve větším počtu do varu a cca 15 minut jedeme fanaticky chorál Gól klokan Gól. Díky malé hale a dobré akustice se fandění celkem slušně rozléhá.

Po závěrečném hvizdu probíhá děkovačka, hráči tleskají, skáčou rybičky směrem k tribuně a evidentně se dobře baví. Snad si to užili stejně jako my.

Na závěr jen krátké konstatování, že hokej je výbornou alternativou pro fotbalové fanoušky a těm z vás, kteří o návštěvě hokeje uvažují, to vřele doporučujeme. Další domácí příležitostí bude střetnutí s Černošicemi 15. prosince od 20:15 (hned po Vánocích s klokanem).