FK Varnsdorf – Bohemians Praha 1905

• 9.4.2013

Máme za sebou třetí výjezd v jarní části FNL. Stejně jako většina z cca 150-ti fanoušků Bohemky volíme za dopravní prostředek auto, což nám umožňuje si výjezd naplánovat přesně podle našich představ.

Vyrážíme s velkým předstihem, abychom si stihli ve Varnsdorfu před zápasem dát nějaký oběd a ochutnat místní pivko. Cesta nám utíká celkem rychle, v Liberci děláme krátkou přestávku, zanecháváme jim tam na ukázku pár našich samolepek a vydáváme se na poznávací výlet do Německa. Po okružní jízdě po městečku Zittau nám už nic nebrání v cestě do cílové stanice jménem Varnsdorf. Ke stadionu přijíždíme přibližně hodinu a půl před začátkem zápasu a tak máme dost času zajít si do místního penzionu na kýžený oběd a pivko. V salónku už sedí několik klokanů, tak se k nim přidáváme, dáváme si Kocoura – (pravidelně bych ho pít nechtěl :)) a česnečku, která přijde vhod. Než se pořádně rozsedíme, tak čas neúprosně ukazuje šestnáctou hodinu a my pomalu vyrážíme na stadion. Nikdo po nás nic nechce, nikdo nás nešacuje, vše probíhá naprosto v klidu, kéž by to takhle fungovalo všude :). Sektor hostí je už plný, a my tak zabíráme místa na hlavní tribuně. K nám se přidávají další bohemáci a tak se nám daří kotel zelenobílých ještě rozšířit.

De facto hned po úvodním hvizdu nás vystrašil domácí hráč Rudnytský, který se po centru od rohového praporku dostal nikým nehlídaný ke střele z hranice penalty, naštěstí pro nás o hodně přestřelil. Od této chvíle už v prvním poločase vládla Bohemka. První gól vtřelil po krásné individuální akci Moravce Štochl, který ukončil naši nemohoucnost dát gól ze hry (ta trvala 351 minut). Poté nám byl neuznán regulérní gól pro údajný faul na brankáře. Na druhou branku jsme si tak museli počkat o pár minut déle. Ve 30. minutě se dostal sám před brankáře domácích navrátilec Kolář, který sice prováhal ideální moment ke střele a dostal se tak z úhlu, vše ale napravil nastřelením obránce Zierise, který si míč srazil do vlastní branky. Zaslouženě jsme tak odcházeli do kabin s dvoubrankovým vedením.

Hráči Varnsdorfu na nás v druhé půlce vlítli a my se úvodní čtvrthodinu druhého poločasu jen urputně bránili. Skvělý Jirka Havránek nás podržel a užíval si zasloužených ovací našeho kotle. Po hodině hry jsme mohli definitivně pohřbít naději domácích, ale David Bartek podobně jako v zápase s Opavou přestřelil prázdnou branku. Varnsdorf poté hrozil hlavně ze standardních situací, které hodně zaměstnávaly naši obranu. Havroš v 78. minutě opět vytáhl skvělý zákrok proti přízemní střele Volfa, o pět minut později Honza Růžička sundal na hranici vápna útočníka domácích, rozhodčí ale viděl kontakt s míčem a faul neodpískal. V závěru mohli navýšit skóre Jirouš, Kalina i Pepa Jindřišek, ani jednomu se ale gól vstřelit nepodařilo. Bohemka tak poprvé na jaře venku vyhrála, odvezla si domů 3 body a my si mohli konečně užít vítěznou děkovačku na výjezdu.

Co říci závěrem. Skvělý první poločas, horší druhý, výborný Jirka Havránek, slušný počet fanoušků Bohemky na severu (cca 150), kteří přispěli k nejvyšší návštěvě kola – 1450 diváků. Domácí fans toho moc nepředvedli, občas byl slyšet nějaký ten pokřik, a tak jsme je pořádně zaregistrovali jen při trapné procházce před náš kotel, kde si dva z nich asi 10 vteřin zamávali žlutomodrými vlajkami a pak se opět vydali zpět ke svému sektoru. Náš support i přes absenci bubnů a obou speakrů špatný nebyl, ale mohl být určitě lepší. Paradoxně nejlepším naším hecířem se stal domácí hlasatel, který se snažil probudit fanoušky Varnsdorfu k nějaké aktivitě a výsledkem byl vždy pokřik: „ Bohemka do toho“. Díky vítězství jsme se vzdálili druhému Znojmu a osamostatnili jsme se v čele FNL. V neděli nás čeká v Ďolíčku Čáslav, se kterou jsme na podzim remizovali 0:0. Pokud zopakujeme výkon z prvního poločasu z neděle, máme se na co těšit :)

Počet komentářů: 3

• Sektor1905 píše:
    10.4.2013 v 14:42

Zde se opravdu většinou píše to, co se děje v hledišti, ale tentokrát by to byl report na 2 řádky. Vše podstatné se napsalo – cca 150 klokanů, fandění bez bubnů a support leadrů, ale propadák to nebyl. Domácí nepředvedli nic, takže opravdu nebylo o čem psát. Naopak výkonem v první půli jsme byli nadšený, tak se tentokrát psalo hlavně o fotbale:)