FK Teplice – Bohemians Praha 1905 1:0

  • 2.10.2019

Další venkovní utkání letošní sezóny – tímto by report mohl klidně i skončit. Scénář je totiž stále stejný. Obětujeme čas a peníze z lásky ke klubu, abychom byli svědky opakujících se venkovních fiasek a vždy nasraní jeli domů. Není a nebylo, za co děkovat!

Hodina B, jako Bohemka, nastává zhruba kolem třetí odpoledne, kdy se začínají scházet automobilové i vlakové posádky. Část dokonce bere krosny, aby po utkání s odhodláním vyrazila do teplických lesů na pochod. Všichni se tak scházejí až před stadionem, kupují lístky a míří ke kontrole. Ta je tentokrát jak z říše snů – vstupenku nikdo nekontroluje (dobré vědět pro příště) a šacování probíhá jen velmi laxně. Skutečný fotbal pro rodiny! Zklamáním je ovšem personální výměna v teplickém stánku, kde vyschly zásoby „coly za pade“ a naší oblíbenou paní nahradili uhrovití mladíci s nealkoholickým pivem. RIP!

Z herního hlediska to hned na začátku vypadá, že půjdeme do vedení, to by ale nesměl Keita lajdácky zahodit svojí tutovou šanci. Vzápětí se jen těsně netrefili domácí, a tím prakticky veškeré fotbalové představení skončilo. Klokani byli v první půli lepší na míči, branku ovšem nijak závratně neohrozili. Druhá půle byla (až na šanci Ugwua) z naší strany úplnou katastrofou, která i přesto z důvodu nemohoucnosti žlutomodrých málem skončila remízou. Vše nakonec rozsekl v 80. minutě Jakub Mareš, který hlavou vstřelil gól a v tu chvíli už každý tušil, že ani šestý venkovní zápas nám vítěznou radost nepřinese. Závěr utkání se tak odehrával s pachutí v ústech a bez organizované děkovačky. Našlo se několik těch, kteří naší jedenáctce tleskali, ale ti asi jen příliš požili. Jinak si to nedovedeme vysvětlit.

Přes veškerou bídu na hřišti se paradoxně velmi dobře fandilo. Slušný support začal už při pochodu z nádraží na stadion a z ulice se volně přesunul i na ochozy. Z naší strany to byla domácí atmosféra, které nemohl kotlíček domácích konkurovat a vlastně se o to ani příliš nesnažil. Slušné bláznovství od všech 174 klokanů, kteří do Teplic v pátek vážili cestu a sešikovali se v krásně vlajkami ověšeném hostujícím sektoru. Celková návštěva 2703 diváků je od teplických neúcta k týmu i pohlednému stadionu, a to i ve všední den!

Nemá cenu naše trápení moc rozpitvávat. Dnes hrajeme pohár v Chlumci nad Cidlinou a následně v neděli v Českých Budějovicích. Do Chlumce vzhledem k času výkopu nic velkého neplánujeme, do Budějovic naopak vyrážíme v rámci výjezdu podzimu ve velkém! Z obou utkání pak očekáváme vítězství – jen ty mohou udržet naši důvěru v současný sportovní úsek klubu.

Vyřadit Chlumec, tři body v Budějovicích!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.