FK Příbram – Bohemians Praha 1905 3:2

 • 29.7.2019

Třetí kolo zavedlo zelenobílé do nedaleké Příbrami, kde se však potvrdil trend několika posledních vzájemných ligových zápasů U Litavky a klokani odjeli domů s prázdnou.

Domácí výhra z minulého týdne musela nahecovat každého skalního příznivce Bohemians, proto již na srazu očekáváme, že nás počet v blízké Příbrami bude více než dobrý. Navíc se jedná o ideální víkendový termín. „Kaňkou“ pro některé budiž předpověď, která hlásí místy vydatné srážky. V těchto tropických vedrech je však podobné klima spíše důvodem k jásotu, takže jsou i tací, kteří jedou k Litavce s cílem „zmoknout a užít si to“. Ještě v Praze stíháme rychlý pit-stop s občerstvením a pak už míříme rovnou do Starkastánu. Tam nás čeká hektická situace, kdy parkoviště u sektoru je zaplněné již 45 minut před výkopem, takže musíme hledat parking na cestičkách v přilehlé zahrádkářské kolonii.

Kontrola u vstupu probíhá bez problémů. Plusem bylo posílené občerstvení (2 „stánky“). Oproti zkušenostem z minula (čekání klidně i 30 minut) určitě posun k lepšímu, za což vděčíme i „zástupcům“ fanoušků z našich řad, kteří se o to přičinili. V sektoru hostí se nás nakonec schází 323. Upřímně jsme čekali větší počet zelenobílých, ale i tak jde o solidní číslo. Nic na tom, že další klokani byli přítomni na podélných tribunách (Jak by to asi vypadalo, kdyby všichni šli fandit do kotle?), jejich počet se však jen těžko odhaduje. Support rozjíždíme naplno již s nástupem obou mužstev na plochu. Ještě před úvodním hvizdem stíháme poučit rozhodčí, jak se má řídit fotbalové utkání (pískej rovinu!), a hned poté přichází odpovídačka „zelená – bílá“ s klokany mimo sektor, která však měla přijatelnou úroveň pouze v tomto prvním případě. V plynulém supportu nás mírně brzdí dění na hrací ploše, lépe řečeno některá rozhodnutí sudího Marka, na které ihned téměř každý reaguje a kolikrát krásně rozjetý chorál jde díky tomu do kopru. I přes to co do hlasitosti předvádíme slušný výkon. Opakovačka s ozvěnou z přilehlého lesa musela zahřát u srdce každého. Inkasované branky sice mají jako vždy svůj vliv na fandění, nový elán do žil nám však vlévají dva góly Keity a hned jsme zase „zpátky nahoře“. Pár minut cítíme šanci na plný bodový zisk a ženeme hráče co to dá. V poslední 15 minutovce pak přichází déšť a s ním bohužel i vítězný gól domácích na 3:2. Pak už se na trávníku naši borci k žádnému kloudnému zakončení nedostávají a všechny body tím pádem zůstávají u Litavky. Frustrace některých klokanů nezná mezí a dochází i k menším konfliktům u plotu s pořadateli. Odnáší to i pár sedaček v sektoru, které objektivně vzato příliš nedrží a měli by v Příbrami zvážit jejich generálku, jinak se tímto tempem stane místní sektor hostí tribunou čistě na stání. Na závěr spouštíme „tak jsme mokrý no a co“ a stejně jako v Jablonci i přes porážku děkujeme hráčům, tentokráte za návrat do zápasu, z kterého jsme si měli nějaký bod odnést. Nepohlídané standardky, kdy ta rozhodující přišla na řadu pár minut před koncem, jsou však trestuhodné a stály nás celý zápas.  Speciální pochvalu si zaslouží Keita, který předvedl důraz a hlad v koncovce. Přesně toto je cesta ke vstřeleným gólům. Jen tak dál! A samozřejmě vytleskáváme ikonu Pepu Jindřiška, který byl doslova všude. Gattusa bylo plné hřiště – rozdával pasy, získával balony, měl zkrátka všechno. Inkasované branky jdou na vrub jiných… Na úplný závěr zní z našeho sektoru hromové „porazit Viktorku“!

Celková návštěva 4 286 diváků byla z našeho pohledu jasně nadhodnocená. V ochozech dle odhadů přítomných mohlo být okolo 2 500 hlav. Aktivních domácích bylo v jejich skromném koutě jedné z podélných tribun pomálu a kdyby nebyli vidět opticky (pár mávaček), tak bychom je snad ani nepostřehli. Jinak to byl klasický Starkův cirkus, po gólech zběsile řvoucí hlasatel, který si na jméno střelce odpovídá příjmením dotyčného pro jistotu sám. Cestou zpátky do Prahy si alespoň zvedáme náladu na jedné z benzínek, kde vytahujeme reprosoustavu a užíváme si zbytek výjezdu.

Již v sobotu dorazí do Ďolíčku plzeňská Viktorka. Jedinečná šance naplnit náš milovaný Ďolíček, navíc poprvé v navýšené kapacitě (6 300 míst) po zmizení většiny sedaček z kotle. Neváhejte a kupujte lístky! Plzeň už jsme doma nejednou potrápili, tak proč si to opět nezopakovat?

Bohemáci, pojďme zaplnit Ďolíček do posledního místa a vytvořit v sobotu večer výbornou atmosféru!

VŠICHNI DO ĎOLÍČKU! PORAZIT VIKTORKU!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentářů 7

 • koci píše:
  1.8.2019 v 19:24

  Mam dost z nekterych tech uplakanku zde co pisou presne jak pise Jirka proc nas resite?Proc ma neco resit sektor1905 kdyz se ani nic nestalo a pokud se neco stane vyresi si to dve strany co ten problem maj a vyresej ho pokud mozno mimo stadion.Pochopte uz jednu vec doby levicovejch choreografii na Bohemce uz davno odzvonilo a zato jsem rad jakou praci odvadi sektor na domacich zapasech a na vyjezdceh!!!

  Odpovědět

 • Jiří Jůna píše:
  1.8.2019 v 16:08

  Nechápu,proč nás řešíte…Teda pokud se považujete za normální fans.Proč by měl sektor něco řešit?Jestli jste všichni tak apolitičtí,jak říkáte,tak proč vám nevadí symboly levice?Např. ty šály St.Pauli.Když vás tolik pohoršují naše trika a symboly na nich…. Neříkejte tady něco,co není pravda!Problémy máme jen s levicí.Stejně,jako oni s náma.Práce sektoru si vážíme a s normálníma klokanama žádné problémy nemáme,ani je NEVYVOLÁME!!!

  Odpovědět

 • Botičskej píše:
  31.7.2019 v 16:51

  Zaspal si dobu? Jasně bylo už před několika lety řečeno, že kdo jaké nosí oblečení, se na stadionu řešit nebude a je to každého soukromá věc. Když pominu, že tenhle tvůj koment jistě směřuje k domácímu utkání s Boleslaví a tudíž vůbec nepatří pod report z Příbrami, tak pokud vím, na stadionu k žádnému fyzickému ataku nedošlo. Jestli se poté něco děje mimo stadion nebo jak ty píšeš v hospodách, tak jak pak můžeš chtít, aby tohle řešil Sektor? Buď si ale jistý, že pokud by se cokoliv mělo přenést na stadion, tak to Sektor1905 nenechá bez odezvy.

  Odpovědět

 • kenguru píše:
  31.7.2019 v 15:13

  myslim si, ze uz je cas aby sektor 1905 mal postoj a sa vyjadroval ohladne skupina BHS. velice sa tu pise, ze sektor je apoliticky, ale potom sa toleruje a este incentivuje tato skupina co na stadion nosi oblecenia s ultrapravickou konotaciou a v poslednej dobe sikanuju bohemaci s inym nazorom alebo len za to, ze nosia nieco od St Pauli, a radi ich hladaju v hospodach aby sa s nimi konfrontovali a napadli. taki ludia proste v dolicku nepatria

  Odpovědět

  • CuB píše:
   31.7.2019 v 17:05

   A ty rozhoduješ o tom kdo do Ďolíčku patří a kdo ne?

   Odpovědět

   • Kreten píše:
    2.8.2019 v 17:34

    Přesně a trefně napsáno klasická komunistická demagogie a myšlení.Nejsi v pionýru nemůžeš na fotbal máš jinej názor nemůžeš na fotbal máš jiný oblečení nemůžeš na fotbal posloucháš skrewdriwer nemůžeš na fotbal………sorry jako nikdo Vám taky neříká co máte mít na sobě jak máte fandit anebo že máte jezdit na fotbal do Hamburku.Jinak Sektor respekt!Bohemka do toho!

    Odpovědět

 • Lubor Pavlík píše:
  29.7.2019 v 17:43

  Dost dobře napsáno , akorát to čékání na pivo bylo i horší ,třeba loni celej první poločas!!!

  Odpovědět