FK Pardubice – Bohemians Praha 1905 3:0

  • 25.8.2021

V 5. kole nás čekal speciální zápas. Do Ďolíčku měly dorazit Pardubice, které byly v zápise o utkání vedeny jako domácí tým. Díky přátelským vztahům mezi oběma kluby z toho pro nás takřka žádné změny nevyplynuly, a tak 2384 přítomných fanoušků mohlo vidět zápas, který skončil jasným vítězstvím hráčů Tesly.

Ačkoliv hrajeme stejně jako minulý víkend se Spartou doma ve Vršovicích, v okolí stadionu ani na něm to tak zdaleka nevypadá. Ještě 20 minut před zápasem je na stadionu mizivý počet fanoušků, jako by se měl v Ďolíčku hrát namísto ligového zápasu klasický „pouťák“. Kde jste byli klokani? To je těch 130 Kč do kotle nebo 200 Kč na tribunu tolik peněz? Do úplného začátku zápasu se naštěstí stadion přeci jen trochu obsazuje, a tak se úplná ostuda v tomto směru nekoná. Přesto je to na pováženou, kolik fanoušků ovlivní fakt, když jim na utkání v Ďolíčku neplatí permice. A někteří se tomu ještě diví…

I potřetí v sezóně startujeme zápas v našem chrámu choreografií, která odkazuje na chuligánskou družbu mezi oběma tábory. Povedenou prezentaci doplňuje velké množství dýmovnic, do kterých se zapojují zástupci obou táborů. Zbytek Pardubáků na A5 kontruje vlastní prezentací, která potvrzuje, že jsme po letech opět na stejné vlně.

Následně probíhá (díky nesmyslným opatřením ohledně pohybu na stadionu) menší konflikt, kdy je Pardubákům pomáhajícím s choreem v našem kotli znemožněno vrátit se do vlastního sektoru. Až za přítomnosti zaměstnanců Bohemky i Pardubic se situace daří vyřešit, a tak se oba kotle můžou pustit do podpory svých týmů.

V tom našem se nachází přibližně 500 fanoušků, pardubických je v jejich sektoru okolo 30 aktivně fandících. Atmosféra je navzdory nízkým počtům po většinu utkání dobrá a několikrát za zápas zazní i společné chorály a pokřiky. Co bohužel není ani trochu dobré, tak to je útočná fáze a bránění našeho týmu. Ačkoliv máme míč po většinu zápasu na kopačkách my, a i další statistiky jdou v náš prospěch, nedokážeme z toho vytěžit vůbec nic, a naopak soupeř nás trestá z jednoduchých akcí. Po druhé brance Pardubic zní Ďolíčkem pokřik „Budíček!“, po třetí už hromové „My chceme Bohemku!“. Zápas končí ostudnou porážkou 0:3 a první velkou nevolí sezóny v našem táboře.

Ostudně se zachovávají i hráči, kteří až na 3 výjimky dlouho váhají, zda mají jít poděkovat fanouškům za podporu. Po diskuzi u střídaček (Co to kurva je?) nakonec přicházejí, načež to nejen za tuhle nehoráznost od kotle schytávají a znovu zní stadionem „My chceme Bohemku!“. Spouštíme i tradiční opakovačku, ve které vyzýváme hráče k bojovnosti a k porážce Teplic, které přivítáme příští víkend. Poté už jen nasraní opouštíme stadion, a i s našimi kamarády míříme vše spláchnout do vršovických podniků.

HOŠI BOJOVAT!

POSTOUPIT PŘES SOKOLOV A PORAZIT TEPLICE!