FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 2:1

 • 12.11.2019

I další náš zápas připadl na pátek, takže jsme si za polovinu soutěže střihli v Boleslavi už pátou předehrávku kola, což je společně s Teplicemi nejvíce ze všech týmů ligy. Ani tentokrát nám páteční termín bodově nepřál, a to i přes to, že jsme po polovině zápasu vedli a na hřišti nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo dojít k zásadní změně. Ta ale bohužel záhy přišla. Totální kolaps ze začátku druhé půle náš souboj se Středočechy zcela otočil, a tak jsme i přes několik dalších vypracovaných šancí odjížděli z venkovního utkání opět poraženi.

Do nedaleké Bolky už roky cestujeme každý po vlastní ose. Ani tentokrát nebyl důvod nic měnit, a tak i v pátek se jelo do města automobilů individuálně po silnici. Naše posádky oproti zvyklostem z let minulých vyjely po částech, a tak jsme se v podstatě všichni sešli až před místem konání. Bohužel brzký páteční termín se na počtu aktivních opět výrazně podepsal. Na místě srazu se nás schází jen něco mezi 15-20, na což zrovna v Boleslavi nejsme vůbec zvyklí. Takřka hned se vydáváme k hostujícímu sektoru, odhalujeme jednoho špeha domácích s telefonem, na pokladnách kupujeme lístky a už si to míříme do našeho kotle.

V něm se nás sešlo pouhých 116 věrných, a to i proto, že velká část bohemáků dala přednost sezení na ostatních tribunách po boku domácích. Zcela nepochopitelná věc, která se (nejen v Boleslavi) už poněkolikáté z naší strany opakuje! Když jedu ven za svým klubem, neexistuje nic jiného, než že jdu na tribunu mezi své a aktivně podporuju tým, za kterým jsem vážil cestu! Sezení mlčky mezi domácími je Bohemce prostě a jednoduše k hovnu a je potřeba, aby si to dotyční co nejdříve uvědomili!

Megafonu se stejně jako v předchozím zápase se Slováckem ujímá jiný speaker než Majk. Ten v nedávné době změnil povolání, které mu neumožnilo v pátek do Boleslavi cestovat. Celkově si asi budeme muset zvykat, že náš hlavní speaker nebude na všech utkáních, jako tomu tak bylo v minulosti. A to i přes to, že Majk je odhodlaný být vždy a všude a obětovat tomu třeba i vlastní dovolenou. Každý z nás ale ví, že ne vždy jsou tomuto zaměstnavatelé nakloněni a ne vždy si člověk může vzít volno, když chce nebo potřebuje.

„Nový“ speaker už od počátku bere otěže supportu pevně do svých rukou. Chorály střídají pokřiky a nevzniká příliš prostoru na oddych, což je však zcela v pořádku. Vytrvalý a (i přes nižší počet fanoušků v sektoru) hlasitý support doprovází z naší strany celé utkání. Výborně se v poslední době ujímá energický chorál „A my jsme Bohemians“, který jel skvěle už v minulém venkovním zápase na Spartě. Až se nám jednou podaří ho pořádně přenést na domácí zápas, aby se do něj zapojil celý kotel, tak to bude vážně super!

Super to bylo i prvním poločase na pažitu. Zelenobílí se zásluhou bojovnosti Vodyho a přesné trefy Barťase dostali teprve podruhé v sezóně venku do vedení, které navíc mohl navýšit hlavičkou Krchy. Jeho pokus ale za přispění domácího Fulneka skončil na břevně, a tak se (i díky perfektnímu zákroku Patrika Le Gianga ze závěru poločasu) odcházelo do kabin za jednobrankového vedení klokanů.

To ale po půli, která odstartovala dalším z nápisů v našem sektoru, který reagoval na jmenování pseudoředitele Darka do funkce nejvyššího člověka v klubu už v září roku 2015, nevydrželo příliš dlouho. Mezi 49. a 51. minutou přišel „blackout“ vršovických, který rozhodl o celém osudu zápasu. Góly Mešanoviče a našeho bývalého hráče Budínského během necelých tří minut byly poslední, které jsme ten večer mohli vidět. A to i proto, že Dan pálil za vápnem opět jen do břevna a Hávis selhal ve skluzu před odkrytou bránou.

Z našeho pohledu tak hodně krutá porážka, protože víc a větších šancí jsme si za celý zápas vypracovali my. Na to se ale už v příštím kole nikdo ptát nebude a každý bude vědět, že to má klub od Botiče z 9 venkovních utkání za 1 bod. Úděsná bilance!

Domácí se tak se svým kotlíkem, který jsme jen těžko během zápasu registrovali, mohli radovat z vítězství, zatímco naše loučení s týmem jako takřka vždy po venkovním zápase v této sezóně probíhalo v rozpačitém duchu. Po utkání nemá nikdo moc náladu se zdržovat, a tak se v podstatě okamžitě vydáme na cestu zpět do Prahy a ukončujeme další z celé řady výsledkově nepovedených výjezdů.

Teď nás čeká repre pauza, během které bude nároďák bojovat o postup na Euro s Kosovem. Po ní přivítáme doma v sobotu Příbram (23. 11., 14:30), na kterou v poslední době vůbec neumíme. Opět už ale bude přítomen náš klasický speaker (a to v plné síle!), tudíž se není třeba ničeho obávat a tvrdě si jít za třemi body. Poté nás čeká nedělní výjezd do Plzně (1. 12., 14:30). Na západ Čech vyrazíme společně vlakem a už v tomto týdnu vydáme ven bližší informace k cestě do Štruncových sadů.

Na obou zápasech bude potřebovat náš klub pořádnou podporu a nezapomínejte, že….

BOHEMIANS JSME MY!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentářů 5

 • stejny BHS píše:
  12.11.2019 v 19:31

  Jestli někdo řval SH v tramvaji, tak to určitě musel být z BHS, protože kdo jiný by to dělal že? :) Přesně jak si napsal: „kdo to chce tak to vidí“, kdo se nezajímá o sračky a o hledání nesmyslných problémů všude kolem sebe, tak si užívá fotbal / fandění :).

  Chápu že to pro tebe bude těžký, ale zkus si ten fotbal užit, zafandit si, slavit góly (i když jich moc není), než sledovat jak se chovají ostatní a zda náhodou nedělají něco co ti vadí.

  Odpovědět

 • George píše:
  12.11.2019 v 18:14

  v Ďolíčku vždy v kotli, na výjezdech dřív taky, ale díky chování BHS už nemám zapotřebí být s nimi v jednom sektoru. A ne, nepatřím mezi levičáky a Sektor 1905 dál budu podporovat.

  Odpovědět

  • Jirka píše:
   12.11.2019 v 18:39

   Copak Ti provedli strašného?

   Odpovědět

   • George píše:
    12.11.2019 v 18:57

    Prostě mi vadí když někdo po zápase nastoupí do tramvaje a na celou tramvaj řve Sieg Heil a nosí u toho zelenobílé barvy, když verbálně napadají jiné bohemácké fanoušky, myslím že kdo chce tak to vidí a kdo nechce tak raději kouká jinam. V Ďolíčku jsou na hlavní a skoro vůbec nefandí, takže pohoda a venku si hrajou na borce, takže raději než s nima v sektoru, tak jdu do vedlejšího. Ale to je jen můj poznatek.

    Odpovědět

    • Jirka píše:
     12.11.2019 v 19:15

     Tak mě taky vadí projevy některých Bohemáků.Viz třeba teď nedávno vlajka Bohemky na zápase St.Pauli.Proto někteří lidi (a ne jenom z BHS) stojí doma mimo kotel.Ale na venkovních zápasech to neřeším a jdu do sektoru.Ale dělej si samozřejmě co chceš

     Odpovědět