FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905

• 3.11.2014

Po dvou kolech bez výhry, kterou lemovalo pro mnohé až „hrozivé“ skóre 3:8 z našeho pohledu, nás čekala v poslední říjnový den cesta do nedaleké Mladé Boleslavi. Domácí se shodnou výsledkovou bilancí dvou porážek, navíc bez vstřeleného gólu, na tom byli téměř stejně jako klokani, a tak někteří z nás věřili alespoň v zisk nějakého toho bodu.

Páteční den probíhá různě, někdo si v souvislosti s fotbalem užívá zábavy po celý den, pro jiného je fotbal zaslouženým „vysvobozením“ z rutiny a námahy pracovního týdne. Dáváme se dokupy a necelé 2 hodiny před utkání vyrážíme auty z Prahy směr Bolka. Cesta trvá necelou hodinu, a po menším problému s parkingem docházíme do sektoru asi půl hodinky před výkopem.

Utkání bylo od začátku poměrně vyrovnané, i když Boleslav měla v první půli menší územní převahu. Již v 7. minutě unikl domácí obraně Bratanovič, trefil však pouze gólmana Hrušku. Hned z protiútoku střílel nebezpečně zpoza šestnáctky domácí Bořil. Jeho střelu vytěsnil Švenger mimo tři tyče. Mikušova hlavička o pár minut později mířila pouze do náruče domácího brankáře, stejně jako na druhé straně Skalákova hlavička do náruče Švengera. Následná střela Mosquery i šance Bratanoviče z 26. minuty skončili mimo branku, a tak přišel trest. Ve 30. minutě zahrávala Boleslav standartku. Na centr si naskočil domácí Tavares a přestože to vypadalo, že Švenger míč chytí, opak byl pravdou – Švenger nedokázal na hlavičku včas zareagovat a mič mu propadl pod tělem do branky. Radův přímý kop z 41. minuty Hrušku nepřekvapil a tak byl o poločase stav 0-1 z našeho pohledu.

Ve druhé půli byla hra více pod taktovkou zelenobílých, avšak kromě šance Mosquery z 55. minuty a střely Lietavy z 69. minuty byl tlak našich hráčů jalový. I přes množství standartek, rohů a územní převahy skřípala předfinální fáze a kolikrát slibná akce skončila nepřesností nebo špatným řešením dané situace.

Fandění bylo od začátku na dobré úrovni. V první půli se chytali většinu času spíše pokřiky. Po obdržené brance support mírně upadal, nicméně celý druhý poločas se jel opravdu fanatický styl a support byl skvělý. Ženeme hráče alespoň za vyrovnáním. Daří se držet poměrně dlouhou dobu ´horto´ a více než desetiminutový ´gól-klokan-gól´ je opravdu na špičkové úrovni a zapojují se ruce, tak to má vypadat klokani ! J Do opakovačky ´zelená-bílá´ se zapojuje i zbytek zelenobílých přítomných vedle našeho sektoru a bezesporu vytváříme hráčům domácí prostředí. Celkově se nás v sektoru schází okolo 120 hlav + pár desítek klokanů v „sousedství“ našeho sektoru. Na ten počet byl support zejména v té druhé půli nadstandatní, nicméně celkově mohl být ještě lepší, vhledem k „roztahanosti“ po sektoru. K tomu počtu…120 na Moravu by bylo chvályhodné, nicméně Bolka vzdálená 60 km od Prahy? To není úplně dobrá vizitka. Možná někomu pokřik ´proč vás tak málo´ přijde v tu chvíli na místě, vzhledem k minimu aktivních z řad mladoboleslavských fanoušků, já osobně si to nemyslím a primárně bychom měli řešit svoje počty a pracovat na vlastním progresu. Přestože se hrálo v pátek, mohl být náš počet lepší. Všichni, kdo jste dali přednost něčemu ve smyslu „halloween party“ apod., zpytujte svědomí.

Boleslavských se v sektoru schází okolo 30 ks. Prezentují se vlajkami a snaží se i o support. Slyšet byli minimálně. Celková návštěva 2 708 diváků se zdá být mírně nadsazená, reálná se pohybovala okolo 2 000 diváků.

Po závěrečném hvizdu hráčům děkujeme, výkon rozhodně nebyl odevzdaný a kluci makali a bojovali až do poslední minuty. Nicméně proti Brnu to chce bezpodmíněčně 3 body! Dosavadní letošní domácí ligovou bilanci (2-1-3) je potřeba jednoznačně vylepšit…ne nadarmo se „tabulce pravdy“ říká „tabulka pravdy.“ Vy, kdo jste ještě nepodepsali, nezapomeňte na tištěnou formu petice za Ďolíček. Takže v pondělí 10.11.2014 všichni do Ďolíčku podpořit naše borce v zápase proti Brnu !

Počet komentářů: 6

• Dragan píše:
    8.11.2014 v 14:01

No ono dneska bubnovat obouruč je skoro standart, pokud jde teda o nějaký větší tábory. O dost více to burcuje lidi, protože když se lidi dostanou do varu, tak to pak v kotli vypadá jak na diskotéce:D

Odpovědět

• Normál píše:
    5.11.2014 v 13:04

V. bubnuje skvěle a je škoda, že není hlavní bubeník. Obecně bych však uvítal brát k bubnu vždycky 2 paličky, jednou paličkou se líp asi bubnovat nedá..

Odpovědět

• V píše:
    4.11.2014 v 1:44

Nazdar vsem,

asi mi to dlouho trvalo, nez jsem se vyjadril k tematu bubny (a za to fakt sorry)

Odbubnoval jsem na Bohemce 3,5 roku, z toho 2 sezony v Edenu.
    Jsem rad tam, kde na domacich zapasech stojim. To vis, kdyz bubnujes, je to velka zodpovednost. Pozitiva bych ale urcite nasel, je to neskutecnej adrenalin vzit palicky do ruky a burcovat lidi nebo tahat buben z kumbalu a lidi okolo se na tebe smejou. Je to fakt supr pocit :)

Nasel bych i negativa-z fotbalu nic nemas, jsou z toho hrozny puchejre a bolesti zapesti. Uz jsem vyzkousel vsechny prostredky :)

Prozatim na Bohemce bubnovat nechci, jsem rad mezi svejma kamosema ze starejch Ultras a cejtim se s nima lepe. Ale zadny palicky na hrebik jsem nepovesil :)

Kdyby se toho nekdo ujmul, vite kde me najit, rad poradim.

Tak diky za pochopeni a hezkej den vsem :)

Odpovědět

• bohemak píše:
    3.11.2014 v 19:02

Teda nevím jestli pověsil paničky na hřebík, ale paličky určitě :D no kdo ví, třeba mu tam visí i nějaká ta movitá 40-ka :D

Odpovědět

3.11.2014 v 19:00

Dred: Je pravda, že jedinej kdo kdy na Bohemce uměl slušně bubnovat byl V. Holky se teď v Bolce snažily, ale prostě jednoruč to nejde utáhnout, navíc neumí takový ty vyhrávky u chorálů typu „Jdem na fotbal“…. Škoda, že V. pověsil paničky na hřebík, ale stejně to i za jeho působení dřívějšího bylo střídavo oblačno, bubeník stejně jako speaker by měl být na drtivé většině zápasů, nemůže to dělat kde kdo. Ocenil bych, kdyby se tu objevil někdo, kdo by to uměl a vzal to na sebe.