FK Jablonec – Bohemians Praha 1905 2:2

• 11.8.2021

Druhá venkovní štace letošního ročníku zavedla klokany do Jablonce, kde se nám tradičně příliš nedaří. Výjezďákům se však jistě vybaví poslední památná výhra ve městě bižuterie datovaná do ročníku 2013/2014. V něm jsme pod koučem Klusáčkem dokráčeli k záchraně i díky výhře 1:2 na Střelnici, navíc infarktovým závěrem v podobě vítězné trefy v nastavení. Nádherná volej Jakuba Rady jistě utkvěla v paměti většině klokanů. Tentokrát z toho byl pouze bod, pojďme tedy na rekapitulaci.

Již v týdnu se k nám dostává info o online prodeji vstupenek do sektoru hostí, které okamžitě šíříme dál. Později máme zprávy, že lístky budou i na pokladnách v den zápasu, a tak nás necelá padesátka prodaných lupenů online v den zápasu nijak neznepokojuje. Dáváme do kupy posádky a nedlouho po poledni vyrážíme z Prahy směr Sudety. Samozřejmě nechybí tradiční občerstvovací zastávky, které se mírně protahují a s následnou objížďkou, která nás vede přes Liberec (sjezd na Jablonec uzavřen) dorážíme jen pár minut před výkopem. Okamžitě míříme do sektoru, vyvěšujeme zástavy a s nástupem našich borců spouštíme fandění.

Doping je od první minuty na vysoké úrovni. Pomáhá i výkon toho dne zelenočerných klokanů – premiéru si totiž odbyla nová venkovní sada dresů, která vypadá opravdu velmi dobře. Hned v 16. minutě se opět trefuje střelec David Puškáč po centru Kovaříka a přilévá tím olej do fanatického fandění. Celý sektor čítající necelých 100 hlav se solidně zapojuje jak do jednoduchých pokřiků a vytleskávaček, tak i do překřikovaček a zpěvných chorálů. Výborně hecujeme „Vstaňte hraje Bohemka,“ kdy se celý sektor hned několikrát posadí a následně zabouří. Před poločasem tempo mírně opadá, po poločase se do toho ale znovu naplno opíráme. I když jsou jablonečtí více na balónu, daří se našim borcům poměrně dobře pracovat v defenzivě a držet příznivý stav 0:1. Zlom přichází v 75. minutě. Po jednom z centrů domácích do našeho vápna a následné skrumáži je akce dohrána do přerušení. Při něm míří hlavní sudí na radu VAR k monitoru a poté nesprávně nařizuje desítku proti klokanům. Domácí proměňují a zápas tak začíná od nuly. Hned pár minut nato přichází na řadu hrubka Kovaříka, který ve vlastním pokutovém území namaže jabloneckým a znenadání vede klub ze Střelnice 2:1. Narážíme na pozérskou mentalitu domácích a spouštíme bouřlivé „fandíte jen když vedete,“ namísto agonie se hecujeme a pokračujeme v neúnavném dopingu. Odměnou nám budiž závěr utkání, kdy si VAR pro změnu bere na paškál situaci před svatyní na opačné straně hřiště a penaltu kopeme v nastavení i my. Nutno dodat, zcela oprávněně. Kovařík proměňuje a tím si „kupuje odpustek“ za chybu před druhým gólem domácích.

Kotel jabloneckých se sešel v počtu cca 30 ks za jednou větší zástavou. Slyšet byli domácí pouze sporadicky. O dost větší pozornost budila tradiční řehtačka na podélné tribuně u našeho sektoru, kterou doplňoval pro tentokrát i trumpetista. Hned několikrát sborově vyzíváme zmíněné klauny k zahození těchto na fotbale naprosto nepatřičných propriet, trumpetistovi je vystaveno doporučení, aby táhnul rovnou na Střížkoff. Oba pacienti nedbají moudrých rad (komu není rady, tomu není pomoci!) a dále si občas jen tupě zařechtají a zatroubí.

Děkovačka tak nakonec může proběhnout vcelku v dobré náladě, pochopitelně nechybí hecovačka hráčů na derby se Spartou. Díky všem přítomným, v kotli to byl po takřka celý zápas parádní výkon!

Do Prahy tak vezeme bod za plichtu 2:2. Nebýt hrubého ovlivnění zápasu sudím Berkou u VAR, možná jsme slavili první vítězství. Doufejme, že se ho dočkáme v sobotu doma v Ďolíčku proti rudým.