FK Jablonec – Bohemians Praha 1905 2:0

  • 15.7.2019

Po krátké letní přestávce začala opět liga a s ní i první utkání klokanů v nové sezoně. Premiérové klání ročníku tentokrát zavedlo zelenobílé v páteční předehrávce do severočeského Jablonce, města bižuterie a bafuňáře Pelty.

Autobusový zájezd jsme nuceni pro slabou účast odpískat, a tak dáváme dohromady jednotlivé posádky a vyrážíme auty. Při výjezdu z Prahy nás tak doprovází mírné pochybnosti, jak náš počet v Jablonci bude vypadat (zrušený bus, prázdniny, pátek). Vzhledem k výkopu utkání v 18:00 není času nazbyt a někteří tak dojíždí do Jablonce až po úvodním hvizdu. Přesto je v sektoru hostí přítomných 184 klokanů (na stadionu 2612 diváků), což je na naše současné poměry a na již zmíněný nevhodný termín kvalitní počet. I fandění mělo na první zápas po pauze slušnou úroveň, notabene když měl megafon poruchu a z klasických bubeníků nikdo nevyjel. Mínusem bylo snad jen slabší tempo, protože téměř nikdo neudržel nervy na uzdě při většině rozhodnutích sudího Fraňka. Kromě něj perlili i oba pomezní, což dáváme najevo zejména ve druhém poločase, kdy se po evidentní chybě rozhodčích nese Střelnicí bouřlivě popěvek „Míra Pelta poslal kapříky.“ Rozhodně však nechceme znít jako uplakánci, není to hodno naturalu fans Bohemians. Zápas jsme si prohráli sami, vlastními chybami a neschopností dotáhnout zajímavé akce v poli do kloudného zakončení. Zkrátka loňská sezóna v bleděmodrém. Po druhé inkasované brance z 84. minuty, kterou nám zasadil nikdo jiný než náš kat z posledních vzájemných zápasů Matoušek, upadá i náš support. I přes frustraci ale našim borcům po zápase děkujeme aspoň za bojovnost, kterou jim nelze upřít.

Domácích se sešlo v jejich kotlíku mezi 30 – 40 kusy. Vyvěsili pár zástav, k nám slyšet takřka nebyli. Ani letos to tak nevypadá na žádnou změnu na jablonecké fans scéně.

Po zápase avizované vyčkávání na vypuštění ze sektoru hostí nakonec není až tak dlouhé, jak jsme čekali. Už s předstihem nastoupená security i pčr pak dávají tušit, že by mohlo být po zápase ještě živo. Nakonec je u vstupu sebrán jeden klokan, který je ale po chvilce puštěn a všichni do jednoho tak míříme k autům a vydáváme se směr Praha.

Úvodní mač se klokanům nepovedl, teď je na řadě domácí debut v nové sezóně. Tentokrát hrajeme v neděli od 16:30, kdy přivítáme Mladou Boleslav. Dorazte všichni nejen kvůli samotnému utkání, ale i kvůli „znovuzrozenému“ kotli pod hodinami, který vyměnil sedačky za „vlnolamy,“ a takzvaný „Genius loci“ díky tomu opět ožil. Našemu chrámu tento tradiční, „oldschoolový“ vzhled opravdu velice sluší a patří k němu!

VŠICHNI DO ĎOLÍČKU! PORAZIT BOLESLAV!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

1 komentář

  • Pája Sádra píše:
    15.7.2019 v 18:52

    Jedeme dál,je to teprve začátek

    Odpovědět