FK Dukla Praha – Bohemians Praha 1905 13.9.2014

• 15.9.2014

V 7. kole nás čekal další venkovní zápas, při kterém tentokráte nebylo nutno opustit území hlavního města Prahy. Výkony i výsledky našich borců z posledních utkání nám dávaly před utkáním na Julisce naději na bodový zisk, která byla navíc umocněna dvěma výhrami na hřištích soupeřů v probíhající sezoně ze tří možných.

Scházíme se s již tradičním předstihem, jenž výjimečně není zapříčiněn konzumací lahodného zlatavého moku, nýbrž přípravou balíčků 4. série samolepek sektoru. K menšímu občerstvení nakonec přeci jen dojde, avšak času není nazbyt a tak vyrážíme směr Juliska. Po velice „výživné“ cestě se zhruba půl hodiny před výkopem dostáváme k pokladnám u našeho sektoru. Všude přehršel PČR, kteří navíc pomocí své „těžké jízdy“ slušně řečeno znečišťují vozovku i ovzduší v okolí stadionu. Security nás u vchodu chvíli pozdrží, ale výkop stíhají snad všichni klokani bez problému.

V sektoru se nás schází 350 hlav, mimo sektor je dalších několik stovek klokanů a v hledišti dnes jasně panují zelenobílé barvy. Přestože chybí bubny, fandění je na slušné úrovni. Faktem je, že převažují spíš pokřiky a vytleskávačky. K udržení chorálů po delší dobu jsou bubny určitě potřeba. Nicméně efekt při zapojení rukou (myšleno opravdu aktivně) bez bubnu má také něco do sebe. Skvěle fungují odpovídačky s klokany mimo sektor, kteří se často zapojují do fandění, což opravdu oceňujeme.

Na hřišti předvádí klokani od začátku skvělý výkon. V první půli drží balon po většinu času na svých kopačkách zelenobílí a Dukla prakticky nezahrozí. Směrem dopředu však vázne finální fáze. Druhý poločas začíná náporem Dukly. Své šance ale neproměňuje a s postupem času se opět dostává do hry Bohemka. Mosquerova střela po kličkované končí nad brankou, Jindřiškova střela z dálky zase těsně vedle. O chvíli později vytahuje domácí gólman Chudý pokus Bratanoviče. Klokani se dostávají do tlaku. Ze série několika centrů a rohů v řadě však gól nepadá. Skvělý fotbal rozpumpoval snad všechny zelenobílé v ochozech a support graduje. Během druhého poločasu je vytažen nápis „ĎOLÍČEK NEDÁME.“

V 79. minutě jsme se konečně dočkali. Akce z levé strany, balon se dostává k Jakubu Radovi, který posílá přihrávku na Bratanoviče. Elvis míč jemně přiťukne za sebe, kam nabíhá Honza Moravec a ten vysílá „nechytatelnou pumelici přímo do vinglu.“ Obrovská radost se odráží jak na hřišti, tak v hledišti. Support jede naplno a kluci bojují jako lvi. Ivan Lietava šetří ihned po vstřelené brance čas u rohového praporku a nutno říci, že se mu to opravdu daří a k tomu přidává několik parádiček, jimiž baví ochozy. Několikrát aplaudujeme kombinaci klokanů, kteří soupeři po delší dobu v kuse nepůjčí míč. Vítězství si klokani již pohlídají a tak slavíme další venkovní výhru.

Nutno podotknout, že výkon, který naši hráči odvedli, byl opravdu famózní. Konečně hrajeme pohledný, kombinační a hlavně účelný fotbal. Na Dukle to byla výborná práce celého týmu, který celý zápas poctivě makal. Pochvala patří stoprocentně také realizačnímu týmu a trenérovi Romanu Pivarníkovi. Jen tak dál pánové!

Domácí utváří malý kotel, který čítá kolem 30 fanoušků. Snaží se fandit, osobně jsem je ale slyšel jen sporadicky. Vyvěsili 2 vlajky a svou „klasickou“ sektorovku-dres. Ničím jiným se neprezentovali.

Po třetí výhře na hřišti soupeře v řadě je čas konečně bodovat naplno v domácím prostředí. O to větší je motivace tento „cíl“ splnit, když nás v sobotu čeká v Ďolíčku vršovické derby se Slavií. I vzhledem k dění okolo našeho stadionu, pojďte v sobotu naplnit Ďolíček a užít si první letošní 3 ligové body v domácím prostředí. Sobota 20.9.2014, 20:15 hod. BOHEMKA DO TOHO!

Počet komentářů: 2

• Litřík píše:
    16.9.2014 v 14:34

Super zápas,super support :) I bez bubnů to bylo slušné a myslím že dukláky musí hanba fackovat, za jejich nízké počty a mizerný support….. :)