FK Baumit Jablonec – Bohemians Praha 1905

• 2.3.2015

Po nepříliš povedené ligové premiéře nás los zanesl na sever Čech. Vzhledem ke špatnému výkonu z posledního domácího zápasu byla očekávání smíšená. Asi málokdo skálopevně věřil ve výhru, drtivá většina klokanů (možná i všichni) by brala bod za jakoukoliv remízu. Na druhou stranu si určitě každý vybavil vzájemnou konfrontaci ze závěru minulé sezony, jejíž výsledek nás vlastně zachránil mezi „elitou“ a proč by se historie nemohla opakovat?
Vzhledem k začátku zápasu probíhá sraz už v dopoledních hodinách, což však nikoho z nás netrápí, protože se nabízí vidina brzkého návratu z výjezdu oproti zápasům hraným v „tradičnější“ hrací čas. Po doplnění zásob na cestu vyrážíme dvěma auty směr Gablonz. Na jedné z benzínek, kde si děláme povinnou pauzu, nás míjí autobus hráčů, které tak zdravíme. Cesta uteče celkem rychle, a tak stíháme před zápasem zajít i na pár řezaných kousků do hospody nedaleko stadionu. Zde již pomalu ale jistě začínáme rozehřívat hlasivky do provozní teploty a to se nelíbí místním strážcům zákona, kterým se nelíbí zejména jeden z našich oblíbených popěvků, kde zaznívá slovo „poprsí“ (opravdu se jedná o přímou citaci) a hrozí nám blokovou pokutou. Argument, že nejmenovaný představitel našeho státu používá v živém vysílání v rozhlasu výrazy mnohem peprnější, překvapivě zabírá a strážníci odcházejí :D

jablonec_v_15 (6)
Na stadion se dostáváme asi 20 minut před výkopem. Nutno říci, že kontroly jsou více než důkladné. Za zmínku stojí člen security, který podrobuje důkladnému zkoumání i balíček papírových kapesníků, pěkně jeden kapesník za druhým. Zřejmě bych v nich mohl pronést nějakou střelnou zbraň či výbušninu. Sektor se postupně plní, nakonec se nás schází cca 130. Support je po celý zápas nadstandartní. Kdyby kotel takhle šlapal na každém výjezdu, tak by to bylo super. Zejména první půle je z tohoto pohledu opravdu skvělá. Svůj podíl na tom má určitě Fantomas, který se velmi dobře chopil role speakra a zastoupil tak nepřítomného Kolíka a určitě i bubeník, jenž celý zápas udržuje dobrý dynamický rytmus, který je zejména při dlouhých, fanatických chorálech nezbytný.

Daří se nám jak pokřiky, vytleskávačky, tak i delší chorály, pravidelně se tyto tři kategorie mění a všechny v kotli support prostě baví. Zejména Gól-klokan-gól se rozjel opravdu výborně. Svoje místo si nachází i pokřiky proti Mírovi. Ve druhém poločase, i přes nepříznivý vývoj na hřišti, náš support rozhodně neupadá. Dochází i na spontánní ANTI pokřiky typu „Jablonec je město zkurvený“, „Jablonci, fandí pitomci“ nebo „a tady titul nebude“. Za celkový support prostě pochvala pro všechny zúčastněné! Je vidět, že když se soustředíme jen na support, dokážeme vytvořit skvělou kulisu, která ke značce Bohemians neodmyslitelně patří.
jablonec_v_15 (9)

K prezentacím: Na začátku utkání je vytažen vtipný nápis „PÍSKEJ ROVINU“, doplněný oranžovým dýmem. Rozhodčí Jílek i přes tuto prosbu pískal již tradičně tak něj z prdele… Ke konci utkání jsou pak odpáleny 2 bengály, nutno podotknout že pouze s 50% úspěšností. Od tohoto výjezdu pak zavádíme v reportech jednu novinku. Budeme uvádět, které flagy se na tom či onom výjezdu objevily v sektoru. Třeba to bude motivovat i další skupiny k vyšší aktivitě a účasti na venkovních zápasech Bohemky. V Jablonci byly k vidění tyto flagy: Berserk, Bohemians Prague, Buchta Genk, Fanatics from Lety, Greenhorns, Chomutov, U.R.E. a Vládci Vršovic.

Pár slov k jabloneckým. Domácí „kotel“ vytahuje za začátku utkání plachtu k 70. výročí místního fotbalu. Po celý zápas jsou však slyšet minimálně. Oproti naší poslední návštěvě v Jablonci působili z hlediska supportu mnohem hůře. Celková ohlášená návštěva 2702 diváků se zdála být reálná.

jablonec_v_15 (7)
K samotnému fotbalu. Na hřišti se naši borci v první půli drží, hrají zejména směrem dozadu opravdu dobře. Obrana pracuje zodpovědně, naši hráči celkem i kombinují a Jablonec se zmůže vesměs jen na rohy, standardky a nějaké ty střely z dálky. Naše přímočaré kontry jsou vcelku nebezpečné, bohužel vždy finální přihrávka je buď nepřesná, nebo ji chytá domácí gólman Hrubý. Jediné nebezpečnější zakončení tak předvádí v 25. minutě Mikuš, jeho pohotová střela z hranice šestnáctky však končí nad břevnem domácí branky.

Ve druhé půli začínají klokani také aktivně, bohužel přichází 54. minuta s ní domácí Pospíšil, jenž z vlastní poloviny dobíhá s míčem až před vápno klokanů a jeho nevinně vypadající šmudla zpoza šestnáctky končí v síti Švengerovy branky. Chyba byla už v poli v pouhém stínování Pospíšila, ale i tak tuto střelu měl Švenger jednoznačně chytit! Další branku domácích přidává o 6 minut později Kopic, který na zadní tyči nedůsledně „bráněn“ Šírlem pohotově uklízí balon křižnou střelou do naší branky. Třetí gól přichází nedlouho poté, v 67. minutě se míč po rohovém kopu domácích vrací zpět do vápna a Beneš přeskakuje Pauscheka a v pohodě uklízí míč hlavou do naší branky potřetí. Poté se hra trochu klidní a naši hráči se pořád snaží něco vytvořit, bohužel několik náznaků končí opět bez pořádného zakončení.

jablonec_v_15 (16)
Pozitivní byl výkon Gajiče, který až na jednu chybnou rozehrávku ve druhém poločase předvedl opět spolehlivý výkon. Tradiční motorová myš, kapitán Pepa Jindřišek, si také odvedl své, bohužel právě jeho ne příliš důsledné bránění před první brankou bylo krutě potrestáno. Přesto si stojíme za tím, že tu střelu prostě měl náš „nejlepší hráč utkání“ chytit! Dále se nám v Jablonci líbil Matúš Mikuš. I v tomto zápase předvedl bojovný výkon, když toho kluka vidíme jít v 89. minutě do ostrého sprintu při pressingu, je nám ho až líto, jak málo je během zápasu v této činnosti podporován a že v podstatě ve druhém zápase za sebou neodstane kloudnou přihrávku. Posledním hráčem, ze kterého jsme měli dobrý pocit, byl Honza Moravec. Jeho nasazení místo Jarolíma bylo z našeho pohledu dobrým krokem.

Kdo naopak zklamal, byl v prvé řadě Švenger, co z toho, že v dalším průběhu zápasu zneškodní (nebo ho spíš 2x trefí) dvě tutovky a „zachrání“ nás od debaklu 5:0, když v klíčové fázi zápasu za stavu 0:0 selže. A i tomu třetímu gólu mohl včasným vyběhnutím v pohodě zabránit. Proti Příbrami by se měl v bráně objevit Zlámal! Zápas od zápasu jsme pak čím dál tím víc frustrování „výkony“ Radka Šírla, přestože ho uznáváme za to, co dokázal, tak by měl v aktuální formě přenechat místo Vencovi Kalinovi, který když nic jiného, tak vždy příkladně brousil lajnu a protihráče ten fotbal prostě bolel. Někdo bude namítat, že za Mosquerou se prostě bránit nedá, a je fakt, že Jhon směrem dozadu toho opravdu moc neudělá, zas na druhou stranu, kdo sleduje tuto dvojici více, chodil na přípravné zápasy a důkladně sledoval verbální i neverbální komunikaci těchto dvou, tak musel vycítit, že Radek to Jhonovi mírně řečeno neusnadňuje. Navíc v soubojích jeden na jednoho je to čistě jen na Radkovi a i v této disciplíně zaostává. A do třetice všeho špatného… Svou formu totálně ztratil Jakub Rada, někdy máme pocit, jestli ho ten fotbal za Bohemku ještě baví a jestli ty jeho matné výkony nejsou tak mizerné z „uraženosti“ za neuskutečněný přestup. Možná by pomohlo, kdyby nějaký zápas začal na lavičce a uvědomil si, že pokud nebude makat, tak prostě nebude nasazován a v létě v přestupovém období po něm neštěkne ani pes…

No nic, tohle je jen „fanouškovský pohled“, trenér a sportovní ředitel snad ví, co dělat…. Příští zápas doma s Příbramí bude extrémně důležitý! Nás a našeho soupeře dělí v tabulce 4 body, v případě vítězství se tak na ně může dotáhnout. Přijďte v sobotu do Ďolíčku, společně musíme hráče dovést za první ligovou výhrou ve výročním kalendářním roce 2015! BOHEMKA DO TOHO!

Kompletní galerie z výjezdu ZDE!

Počet komentářů: 7

• BoFor píše:
    3.3.2015 v 14:45

Tak tak, do Hradce se vždycky těším, minule to bylo výživný div jsme se nepostarali o zábavu sami mezi sebou, když v průchodu začal někdo(víme kdo) nepochopitelně zpívat st.pauli :(((((((místo aby se zpívalo o naší jediné milence…..Jinak počty na výjezdech bohužel už v našem podání standart, 100-200 lidí je tak maximum co můžeme dát na výjezd do kupy, jak tu bylo psáno co víc chtít než – sobota, odpoledne, jablonec – co dodat…..

Odpovědět

• Greenhorn píše:
    3.3.2015 v 12:42

Koci: Bylo to myšleno že Jablonec doposud asi TOP. Hradec je vždy hodně dobrej, těším se na pořádnej výjezd vlakem, jen to bude asi o nervy, bude se hrát o 6 bodů…

Odpovědět

• koci píše:
    3.3.2015 v 9:29

Greenhon: top bude urcite Hradec a liberec kde pujde o vse aspon v to doufam ale je pravda ze dost lidi si hraje na bohemaky a jak se ma nekam ject nikdo nejede v tomdle ma oproti nam slavie jasnou prevahu staci se podivat na to jak vyprodali svuj sektor do posledniho mista treba v liberci plus spousta lidi kolem ze ?proste nekteri jedinci se musej nad sebou zamyslet a zvednout ty svoje liny zadky a jezdit

Odpovědět

2.3.2015 v 18:51

To, že poslední roky jezdí všude pořád ty stejný ksichty je fakt a díky bohu alespoň za ně. Bohužel těch nových zejména mladých fanatiků, kteří by obětovali svůj volnej čas, pohodlí a v neposlední řadě dost peněz je hrozně málo… Výjezd do Jablonce z hlediska supportu v kategorii počet/výkon pravděpodobně letošní TOP.