FC Viktoria Plzeň – Bohemians Praha 1905 1:0

• 3.12.2019

Další kolo nás zavedlo na půdu úřadujících vicemistrů z plzeňské Viktorie. Papírové předpoklady jasně hovořily ve prospěch domácích, přesto naši borci nezklamali a bojovným výkonem až do samotného konce drželi naději na bodový zisk. Bohužel, někdy stačí jedna chyba, která vás stojí celý zápas, a přesně k tomu došlo během prvního prosincového odpoledne ve Štruncových sadech.

Avizovaný sraz na „Hlaváku“ dává dohromady přes 100 zelenobílých, kteří chvíli po desáté dopolední míří do vlaku směr Plzeň. Nálada je pohodová, v povinné výbavě nechybí tradiční položky nutné k doplnění pitného režimu. Po necelé hodině a půl vylézá ze soupravy i s těmi, kteří přistoupili po cestě, přes 120 klokanů a společně jdeme na plzeňské náměstí. Cesta se zdá být tentokrát klidnější než při poslední návštěvě Plzně, čerti nás stopují s podezřelým odstupem. Doslova hysterii vyvolá moment, kdy chceme přejít pozemní komunikaci na stejném místě jako posledně – v mžiku se sjíždí několik antonů, z kterých vyskakují nepříčetné švestky a po menší výměně názorů nás vyhánějí k pár stovek metrů vzdálenému podchodu. Samotné náměstí je plné vánočních stánků, my se trháme na několik skupinek a míříme vstříc místním podnikům. Hodinu před výkopem se pak scházíme u vánočního stromu a za zpěvu pokřiků a chorálů si to valíme směr „Štruncáky“.

U vstupu do sektoru probíhá místy klasická buzerace ze strany „ochranky“. Dokonce se přítomný „supervizor“ ohání regulemi UEFA v případě nevpuštění lepící pásky. Podobná situace probíhá i co se týče povolení připravených nápisů, kdy místní sekuritka argumentuje totálními nesmysly a scifi příběhy z toho nejvíce neuvěřitelného soudku. Díky naší neodbytnosti je k celé věci nakonec přivolán i hlavní delegát utkání, s kterým probíhá férová domluva, že prezentace bude vytažena hned v úvodu utkání a poté okamžitě vynesena ven ze sektoru. To se i děje, a tak hned s úvodním hvizdem zveřejňujeme nápisy z cyklu „hovory otce se synem“. Poté spouštíme bouřlivý support, který je zejména v prvním poločase na hodně vysoké úrovni. Přes 200 přítomných klokanů nepolevuje ani na moment, vrcholem budiž fanatický „gól – klokan – gól“, který neutichá ani při inkasované brance, ba naopak – dáváme do dopingu ještě více úsilí! Velká pochvala pro všechny přítomné, tak by to mělo vypadat!

Druhý poločas má trochu pomalejší rozjezd. I v něm ale držíme slušnou úroveň supportu, a to i přes to, že jsme si ani v druhé 45ti minutovce nemohli zařvat gól. Domácí hráči tak nakonec vítězí utrápeně 1:0, domácí fanoušci naplno ukazují svůj charakter a z drtivé většiny okamžitě opouští svá místa – děkovačka jim evidentně nic neříká, a to jim patřičně dáváme sežrat hned několika pokřiky. My naše borce odměňujeme kvalitní děkovačkou, za odmakaný zápas si jí kluci zasloužili. Přesto každý musel cítit, že tentokrát to i přes absenci několika našich klíčových hráčů bylo ve Štruncových sadech minimálně na remízu. Velmi nás potěšil tak alespoň fakt, že si prvoligovou premiéru v zelenobílém odbyl talentovaný mladíček Vojta Novák. Velký příslib do budoucna pro naše barvy!

Celkově bylo na stadionu dle hlášení 7 260 diváků, což při pohledu na prořídlé tribuny zavánělo oficiální kamufláží skutečné (nižší) návštěvy. Domácí toho vůbec předvedli opravdu pomálu co se týče podpory svého týmu. Abychom jim ale úplně nekřivdili, tak dle infa, co se k nám během poločasu dostalo, protestovali proti vedení. Faktický důvod bojkotu fandění neznáme. Nicméně by nás tedy v kontextu druhého místa v tabulce, se stále možnou šancí na zisk titulu, velmi zajímal :)

Po potlesku a rozloučení s hráči míříme rovnou ze sektoru. Čerti nás ještě pár minut drží u lávky od stadionu na Spilku, následně již míříme směr nádraží a po doplnění zásob na cestu zpět nastupujeme do našeho vlaku, který nás před 19:00 přiváží do Prahy.

Příští domácí klání s Baníkem nás čeká již v pátek. Opět to tak budeme my, kdo předehrává kolo, k tomu navíc s výkopem v brzkých 17:30. Přestože je tento páteční čas pro většinu pracujících doslova šibeniční, pevně věříme tomu, že v Ďolíčku bude hnát zelenobílé za dalším domácím vítězstvím důstojná návštěva! Přeci jen jde na dlouhou dobu o poslední domácí zápas, neboť zimní přestávka již klepe na dveře, tak se i přes chladné počasí hecněte klokani a dorazte podpořit zelenobílé přímo na stadion.

Ostravu v nedobytné pevnosti Ďolíček musíme porazit!