FC Slovan Liberec – Bohemians Praha 1905

• 28.8.2013

I třetí letošní výjezd nedopadl podle našich představ. Ale pěkně popořádku. Do Liberce jsme se rozhodli vyrazit auty, protože zpátky do Prahy bychom se po zápase veřejnou dopravou nedostali. Na srazu se nás schází 24 a je v plánu v 5-ti autech vyrazit směr Liberec. Bohužel jedno auto odpadá a tak je pět klokanů nuceno vyrazit busem s tím, že zpátky se snad do nějakých aut vejdou.

Cesta automobilovým posádkám ubíhá celkem rychle. Stavíme jen na jedné benzínce a tak se do cíle dostáváme s dostatečným předstihem. V hospodě dáváme nějaký pivka a pak již vyrážíme na stadion. I přesto, že nás moc není, tak distribuce lístků dost vázne. Po celkem důkladné prohlídce vcházíme do našeho sektoru, kde již netrpělivě na zápas čeká pár klokanů. Bohužel se náš kotel plní velmi pomalu a celkový počet (cca 120 bohemáků) je určitě zklamáním.

Těžko říct, proč naše výjezdové počty šly tak dolů. Za špičkou ligy dost zaostáváme. My se s tím ale nechceme smířit. Doufáme, že každý klokan, který si toto přečte, se zamyslí sám nad sebou, jestli udělal maximum pro to, aby se na výjezd dostal. Příště už nás čeká Baník, jedná se možná o poslední výjezd na Bazaly, to by měla být pro každého z nás skoro povinnost. Ten, kdo tam jezdí pravidelně, ví, že se jedná vždy o jeden z nejlepších výjezdů. Ten, kdo tam ještě nebyl, má možná poslední možnost se na Bazaly podívat. Budeme vás informovat o společném vlakovém výjezdu a doufáme, že tentokrát vyrazí opravdu velký počet zelenobílých.

Zpět ale do Liberce. Stejně jako hráči, tak i my – fanoušci, nepředvádíme bůhvíjakou hitparádu. Náš výkon je opravdu podprůměrný. S koncem poločasu vyrábí Honza Moravec velkou hrubku a z protiútoku inkasujeme. To nás sráží ještě víc. Ve druhém poločase se naši hráči přeci jen dostávají více k brance soupeře, ale žádnou vyloženou šanci si bohužel nevypracují. Náš kotel ve druhém poločase zcela rezignoval, zmůžeme se maximálně na nějaký pokřik. Zápas končí vítězstvím 1:0 pro domácí. Tahle prohra mrzí o dost víc, než třeba ta v Plzni. Zde se dalo určitě bodovat a je velká škoda, že se svými chybami o body takto připravujeme. Stačilo větší nasazení (hráči Liberce vyhráli snad každý osobní souboj) a mohli jsme odjíždět domů s alespoň jedním bodem.

Z „děkovačky“ máme smíšené pocity. Nemůžeme si pomoct, ale tentokrát opravdu nebylo za co děkovat. Zhruba 30 fanoušků se otáčí zády a sledují, jak zbytek fans tleská hráčům za předvedený „výkon“. Podle nás je tleskání a děkovačka po takhle zbytečně prohraném zápase kontraproduktivní. Hráči si pak zvyknou na to, že jim tleskáme, i když ten zápas neodjezdí, tak proč by se měli víc snažit, když my blbci jim stejně poděkujeme. Jako příklad můžeme dát celkem hlasitou výměnu názorů po zápase s Brnem. Za 4 dny proti Příbrami pak nastoupilo uplně jiné mužstvo a nasazení bylo enormní. Občas ti hráči asi potřebují trochu toho „biče“.

Teď nás čeká velmi důležitý zápas se Znojmem. Nebereme nic jiného než 3 body!