FC Fastav Zlín – Bohemians Praha 1905 2:3

• 9.3.2020

Další víkend, další výjezd – tentokrát konečně s vítěznou příchutí. Prolomení letošní tragické venkovní bilance přišlo v pravý čas, odskočili jsme Zlínu a v tabulce se přiblížili opět prostřední skupině!

Z Prahy vyjíždí v sobotu dopoledne hned několik posádek. Až na jedno zúžení před Brnem, kterému se někteří elegantně vyhnuli sjetím z dálnice a jiní ho zase využili pro vykonání potřeby (když musíš, tak musíš), šla cesta překvapivě hladce. Časovou rezervu si všichni vytvořili dostatečnou. a tak pár minut před výkopem již netrpělivě čekáme na nástup obou mužstev v slušně ovlajkovaném sektoru hostí, kde se schází 62 zelenobílých fanatiků.

Počet je na velmi příznivý termín (víkend, čas výkopu 14:30) zklamáním. K tomu je navíc nutno dodat, že zhruba třetinu kotle tvoří klokani z Moravy, kteří opět disponují kvalitním domácím pitím. :) I tak byl ale v „šedesátce“ věrných support solidní a fandilo se konstantně po celou dobu utkání. Všem tak patří velká pochvala nejen za účast na výjezdu, ale také za předvedený výkon v sektoru!

Poločasovou přestávku si přítomná banda od Botiče krátí pozdravy známého pražského fotografa/nohofila, který je taktéž na místě konání zápasu. Kreativita ve vytváření spontánních pokřiků je opravdu neskutečná a přelévá se i do některých pasáží našich klasických chorálů ve druhém poločase. Zábavné zpestření výjezdu, o tom to přeci celém je – užívat si ho a bouřit!

Kvalitnímu dopingu pomáhá i zajímavé, a především pak z našeho pohledu radostné dění na hřišti. Na úvodní dvě trefy našich barev zásluhou Pulkraba s Vaníčkem sice stihnou domácí zareagovat ještě do poločasu brankou Simerského. Opětovné vedení o dva góly zařizuje po standardce Pepy Jindřiška dvougólový Matěj Pulkrab (rozstřílel se nám útočník!), a tak (zdá se v tu chvíli) dodává potřebný klid do našich řad.

Přesto to ale bylo až do konce opravdu o nervy. Několik zahozených šancí nebo nedotažených breaků klokanů střídá závěrečný tlak domácích na vyrovnání. Nakonec to ale i přes snižující gól na 2:3 z kopačky Jawa kluci urvali, a tak může po závěrečném hvizdu vypuknout zelenobílá euforie. Parádní děkovačka s hráči byla už jen pomyslnou třešničkou na dortu povedeného výjezdového dne.

Domácí fans nic světoborného nepředvedli. Překvapil nás nízký počet ševců v kotli i nevýrazné ovlajkování jejich sektoru. Místy se do toho opřeli relativně slušně, ale také předvedli celou řadu hluchých pasáží, a tak nelze zlínské hodnotit příliš pozitivně.

Cesta zpět do Prahy se nese ve skvělé atmosféře. Ještě aby ne, když jsme v letošní sezoně až do tohoto víkendu nevezli z venku po kupě tři body. Nechybí tak celá řada zastávek a oslavných drinků.

Teď nás čekají dvě domácí klání v řadě. Začínáme pondělní dohrávkou s do bojů o záchranu namočenými Teplicemi (18:00), hned na to v neděli přivítáme v Ďolíčku překvapení soutěže z Českých Budějovic (14:30). Pokud chceme i nadále cílit na prostřední skupinu, kdy současný odstup 5ti bodů není 6 kol před koncem žádnou nepřekonatelnou překážkou, musíme obě utkání zvládnout vítězně!

Takže bojovat, věřit, nevzdávat se – zkrátka dělat všechno, co je tak typické pro klokany!