FC Baník Ostrava – Bohemians Praha 1905 1:0 (Semifinále poháru)

 • 29.4.2019

Dlouho očekávaný výjezd nejen roku, ale určitě i posledních let. Semifinále poháru Bohemka nehraje každý rok, čemuž odpovídaly i dlouhé přípravy a velká očekávání. Výsledek bohužel nakonec neodpovídá našim přáním, atmosféra a výjezd jako takový však stály za to. Nelze proto být naštvaný. Tohle se prostě povedlo!

Již od samotného losu poháru jsme věděli, že tento výjezd se musí pojmout ve velkém. Organizace vlastního vlaku se samozřejmě nabízela jako první. Špatné spojení a význam utkání si zkrátka velký hec zasloužily. Okamžitě jsme začali jednat s DFB a přislíbili první finanční příspěvek. Následující jednání s dráhami byly náročné. Všechny však hnala touha zažít si druhé „Holice“. I proto se postupně přidávali další sponzoři a rostl i zájem o jízdenky. Celkový počet cestujících vlakem i s těmi, kteří přistoupili po cestě, přesáhl čtyři stovky, což je na středeční odpoledne naprostá paráda. Skvělá práce, klokani! Výborná zkušenost pro (doufejme) další obdobná utkání!

Sraz na Hlaváku, přesun na nástupiště i výdej papírových pásek za lístky proběhly bez problému. Trochu překvapivé, vzhledem k tomu, že hladina promilí rostla velmi rychle. Stejně rychle však ubíhala i cesta do Ostravy, kterou jsme si navíc zpestřili v zastávkách pravidelnými dávkami pyrotechniky. Policejní dozor i kontroly u stadionu také příliš neprudily. A potěšil i alko Radegast na stadionu, což už je v sektoru hostí docela výjimka. Ostrava holt kraj rázovitý!

Samotný fotbal asi nemá cenu příliš komentovat. Jalový, bezzubý výkon, z kterého bolely oči. Ani soupeř nehrál nijak oslnivě, dokázal však brzy skórovat a výsledek si už pohlídat. I přesto jsme po devadesáti minutách utrpení hráčům a trenérovi museli za celou cestu pohárem poděkovat. Žádný jiný manšaft nás v novodobé historii klubu nedovedl v poháru tak daleko. Zatleskat fanouškům snad vůbec poprvé přišli i oba Darkové. Snad si tuto ostravskou anabázi dlouho zapamatují, začnou lépe pečovat o fanoušky a hlavně – získají ambice hrát fotbal hodný evropských pohárů se vším, co to obnáší, tedy i vyššími investicemi do klubu a týmu.

O co horší byl fotbal, o to lepší byla atmosféra na tribunách, a to zásluhou domácích fans i našeho kotle. Z celkové návštěvy 10 712 diváků se nás v sektoru za bránou sešlo 515, což je skutečně impozantní číslo, které získalo uznání celé fanouškovské scény. Support byl výborný. Začalo se fandit už do ticha před utkáním, zapojila se drtivá většina všech přítomných a nerozhodil nás ani gól domácích. I po děkovačce jsme ještě několik minut jeli „Jdem na fotbal“, přestože už na trávníku nebyla pomalu ani noha a ochozy už se začaly vyprazdňovat. V choreu dovezeném vlakem jsme volali po posledních dvou krocích k vysněnému cíli, což bohužel nedopadlo. Ani v tuto chvíli nechybělo pyro, konkrétně několik hirošim. Prostě fanouškovský zážitek se vším všudy! Choreografií se prezentovali i Chachaři, kteří roztáhli plachtu se smrtkou a nápisem „Jak černý mrak táhne Baník zabiják“. Připravili si také transparent adresovaný ministrovi vnitra ve znění – „Hamáček a spol.: Nejvíce moralizují ti, kteří na fotbal nechodí.“ S blížícím se koncem navíc vytvořili takový hukot, který jinde v České republice zřejmě nezažijete.

Pozornost na naší straně vyvolal ještě menší konflikt v sektoru, který se hned několik internetových „odborníků“ začalo interpretovat všelijak. Důvod byl ovšem zcela prozaický. Po pochybném rozhodnutí sudího vyletěla z vyšších pater tribuny piva, jež však všechny na plochu nedoletěla. Jeden z kelímků zasáhl jednoho ze starších zlobivců, který si to nenechal líbit. Nevíme, jestli si to v danou chvíli vyřizoval se skutečnými viníky této události, nicméně musíme dát dotyčnému za pravdu, že házení piv je píčovina a nikdo z přítomných by nechtěl po zbytek zápasu a dalších cca 5 hodin domů smrdět od piva. Tito vrhači by si ho měli spíš nalít do volátka a neriskovat, že za plot vůbec nedohodí a zbytečně zlijí své zelenobílé kolegy. Velké poučení pro všechny do příště!

Cesta na nádraží a následně domů už, jak to obvykle bývá, tak rychle neutíkaly. Přesto jsme se dostali před půlnocí domů, což by se s obyčejným spojením Českých drah nepodařilo. Ještě jednou tedy zaslouží poděkování všichni, kdo se na organizaci vlastní lokomotivy podíleli!

Cesta v poháru tak bohužel pro letošek skončila. Liga však jede dál a nás čeká pět velmi důležitých utkání! Vezměte si proto z výjezdu do Ostravy poslední zbytky motivace a nezapomeňte Bohemku podporovat i v samotném závěru Fortuna ligy! Bude to potřeba!

VŽDYCKY JSME S VÁMA!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentářů 7

 • Kule píše:
  29.4.2019 v 20:53

  Tohle byl snad výjezd desetiletí.Super práce od všech,co se podíleli.Jeste jednou díky a brzy snad znovu někam na fotbal za Bohemkou.

  Odpovědět

 • Petr Hanák píše:
  29.4.2019 v 20:31

  Kdo chce někam házet kelímky s pivem, tak ať to dělá ideálně doma před televizí. Nikdo nechodí na fotbal kvůli tomu, aby přišel domů zlitej a smradlavej jak ubrus od Pepíčka…

  Odpovědět

 • Ir píše:
  29.4.2019 v 18:53

  Ahoj jak píše Nick:Kreten je jedno na jakou stranu to máš hozeny všichni jsem Bohemka! Souhlasím s tím aby se netahala politika do Ďolíčku ale taky se mi nelíbí že se najdou lidi nejspíše z Berserku kteří napadají lidi jen kvůli tomu že mají bundu St.Pauli a nebo snad šálu Barfleis. Srdce nám všem tluče a krvácí pro Bohemku tak na to pamatujme a vyserme se na nějaký excesy a konflikty.

  Odpovědět

 • Pája Sádra píše:
  29.4.2019 v 16:57

  Bylo to super, děkuji ⚽

  Odpovědět

 • Kreten píše:
  29.4.2019 v 14:13

  Jako fakt dobře napsaný a hlavně dobře vysvetlený menší incident který opravdu někteří rozumbradové vykládali všelijak.Všichni jsme Bohemka a je úplně jedno jestli někdo jezdí vpravo nebo vlevo jestli nahoru nebo dolu jestli na kole nebo na mašině……Jinak výjezd parádní a doufám že se zase zadaří a znovu ovládne železnici zelenobílí expres.

  Odpovědět

 • Kreten píše:
  29.4.2019 v 14:12

  Jako fakt dobře napsaný a hlavně dobře vysvetlený menší incident který opravdu někteří rozumbradové vykládali všelijak.Všichni jsme Bohemka a je úplně jedno jestli někdo jezdí vpravo nebo vlevo jestli nahoru nebo dolu jestli na kole nebo na mašině……Jinak výjezd parádní a doufám že se zase zadaří s znovu ovládne železnici zelenobílí expres.

  Odpovědět

 • Cisi píše:
  29.4.2019 v 13:04

  Super výjezd, díky všem, co se na něm podíleli a respekt těm, co se o něj zasloužili

  Odpovědět