FbŠ Bohemians – Chodov (OpenAir, Štvanice)

 • 20.9.2016

Po všech peripetiích, jednáních a událostech, které se okolo soboty 17. 9. 2016 udály, onen den konečně nastal. Jak jistě víte, rozhodli jsme se vyrazit na Štvanici z důvodů, které jsme popsali v článku „Otevřený dopis a co dál“. Proto tento report nebude věnován fotbalovému zápasu, jak jste od nás víc než 4 roky zvyklí, ale tentokrát právě zmíněnému zápasu FbŠ Bohemians – Chodov.

Sobotní den, ač sychravý a deštivý, začíná jistě u každého fanatika myšlenkou na to, jak to bude po poledni vypadat s počasím na Štvanici a co nám osud přichystá. Nakonec se počasí přeci jen alespoň trochu umoudřilo a přišla nám zpráva od FbŠ, že akce na Štvanici se neruší. Na srazu se nás nakonec schází 52, drtivá většina v černém, obzvlášť nás pak potěšila účast tří velmi mladých fanatiků! Jen tak dál kluci! Občerstvujeme se a krátce na to míří banda směr Štvanice. Po cestě o sobě dáváme vědět několika pokřiky a o pár minut později jsme již na stadionu, kde okamžitě míříme ke stánkům a kupujeme pivka do foroty. Zbytek míří do našeho sektoru, kde mezitím věší na horní ochoz banner (Sektor 1905) a vlajky (Hulk, Voznice, FbŠ). Hráči se již aktivně rozcvičují na palubovce pod námi, takže pomalu ladíme hlasivky a připravujeme se na zápas. Po pár minutách se však spouští menší přeháňka a hráči míří do kabin, což nás uvádí trochu do rozpaků. Navíc místo natažení plachty přes hrací plochu volí organizátoři aktivní zapojení dětí s všemožným náčiním na odstranění vody z palubovky. Čekání na začátek nám zpestřuje DJ Aleš, který překvapivě dobře reaguje na naše popěvky a občas se trefí do námi zpívané melodie zvoleným trackem. Po očku sledujeme také dění na Julisce, které se zpočátku jeví příznivě. Po euforii z vedení si zakřičíme gól a vyřváváme i Dominika Maška. Spontánně hecujeme přítomného Reye Korantenga, kterého během jeho moderátorských vstupů upozorňujeme, že mu jaksi chybí kolegyně Lucka Borhyová a ať nám ji ukáže. Rey reaguje také překvapivě dobře a po pár minutách vytáčí Lucku, která je tou dobou údajně v zahraničí. Nakonec se musíme smířit pouze s Reyovým ujištěním, že nám Lucka děkuje a zdraví nás. Po ustání deště se nakonec daří plochu vysušit a zápas tedy může začít.

florbal_openair_sektor

florbal_openair_choreo

Na 5. minutu je připravena prezentace k 20. výročí založení FbŠ, kdy prezentujeme plachtu s dvacítkou v zlaté ratolesti, vše doplněné dvaceti „svíčkami“. I přes počáteční nejistotu z řad florbalových fanoušků, když si asi polovina našeho sektoru nasazuje kukly, přichází po této prezentaci hlasitý potlesk. Poté již rozjíždíme support a bavíme se po svém. Kromě stálic v chorálovém repertoáru dochází také ke spontánnostem (Šárka´s on fire, Déšť a  Slavie – nesympatie apod.). Celkově se schází na horním ochozu Štvanice 72 fanatiků – všem patří velký dík za účast i 100% support.

Zápas končí kuriózním momentem – při tvrdém souboji v rohu je tím méně šťastným hráč Chodova, který míří letecky přes manťák, ale bohužel nezvládá přistání a je nutné jeho ošetření. Vzhledem k začínajícímu dešti je během ošetřování předčasně ukončena druhá třetina a po následující čtvrthodince i celý zápas za aktuálního stavu 2:5 z pohledu zelenobílých. To však nic nemění na fanatické náladě všech přítomných a my i po skončení utkání pokračujeme v bouření. Že leje jako z konve a palubovka už je prázdná? My jsme se přece přišli bavit! Po děkovačce s hráči, okořeněné 24 římskými svícemi a 3 dýmovnicemi, a euforickém klouzáním se hráčů po palubovce, přichází na řadu další porcička fanatismu. Vypíchnout zaslouží chorál „Každej víkend na Bohemku“, který se jede ve slušném party stylu ještě několik minut po ukončení celé akce.

florbal_openair_dekovacka

Co s načatým podvečerem řešíme u stánků, kde kupujeme „odchodová pivka“ a nakonec míříme směr Vršovice, kde zakončujeme tento vydařený den. Speciální pozdravení od nás si v tomto reportu zaslouží pan J., který zažil opravdový křest ohněm. My doufáme, že tento trénink zužitkuje v již sobotu na koncertu ve Vacuu, kam opět všechny srdečně zveme. Jedinou kaňkou sobotního dne je tak výhra žoldáků nad klokany v poměru 4:1, Napravit tuto prohru mohou naši hráči již v úterý v Hulíně (20. 9. 2016), kdy pokračuje boj o Evropské poháry, kam Bohemka míří po více než 25 letech! Vzhledem k velké vzdálenosti a času utkání není naplánován žádný organizovaný výjezd, přesto však věříme, že se najdou klokani, kteří si nebudou chtít nechat ujít 7. předkolo Evropské ligy!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentářů 8

 • koci píše:
  21.9.2016 v 14:21

  parada!!!

  Odpovědět

 • Výjezd roku do Karviné! píše:
  21.9.2016 v 13:25

  Taky jsem byl v první chvíli zmaten a myslel jsem, že jde o flagu. :) Celkově super den ve velmi pěkné sestavě fanatiků. :) Jinak chci ocenit všechny, co jeli do Hulína, z mého pohledu jeden z nejpřekvapivějších výjezdů poslední doby, protože měl téměř ligové parametry. 52 lidí v sektoru ve všední den 273 km od Prahy je pohárová prezentace, kterou překoná snad pouze Baník. Další desítky lidí byly v jiných částech stadionu. Jsem rád, že bereme Evropskou ligu vážně již v takto rané fázi! Těším se na los! :)

  Odpovědět

  • Okami píše:
   21.9.2016 v 15:32

   Hulín byl fajn a ta klobása s pivkem v ceně lístku by se mohla zavést plošně, příjemně strávená dovolená …

   Odpovědět

   • Výjezd roku do Karviné! píše:
    21.9.2016 v 16:09

    Teď ses prozradil. :))

    Odpovědět

  • V 6. předkole EL do Opavy! píše:
   21.9.2016 v 17:22

   Myslím, že los je jasný. ;)

   Odpovědět

 • BH píše:
  21.9.2016 v 12:57

  To podle mě není nová flaga, ale udělanej nápis k tomu utkání.

  Odpovědět

 • dred píše:
  20.9.2016 v 19:07

  nová flaga pěkná, doufám že jí uvidime v sobotu při mači se starkou, tou špínou úplatnou

  Odpovědět

 • Haza píše:
  20.9.2016 v 14:19

  Byl to super zážitek a výbornej fanatismus, všichni kdo se účastnili můžou s klidem říct, že do toho dali maximum :-) Kdyby nepršelo, bylo by to lepší, ale „ták jsme mokrý no a có..“. :) Jsem rád, že jsem se účastnil a jestli bude někdy příště zase možnost jít na florbal rád vyrazím! :)

  Odpovědět