Bohemians Praha 1905 – FK Dukla Praha

• 25.3.2015

Po výsledkově nepodařeném, avšak fanouškovsky povedeném výjezdu do Hradce, nás doma čekal soupeř z Julisky. Bilance Dukly v novém kalendářním roce byla vyrovnaná – 2 výhry, 2 porážky. Vzhledem k poslednímu domácímu utkání jsme si přáli další přísun tří bodů a s ním další vylepšení ne příliš dobré domácí bilance, což by nám dozajisté pomohlo i v udržení svých nejbližších konkurentů v tabulce za zády a nejlépe ještě nějaké za sebe dostat.

Před zápasem se věnujeme přípravě stánku pod hodinami v souvislosti s akcí na derby s SKS – to jest prodej triček a lupenů na tento zápas. Tím pádem je naše „připravenost“ na tento zápas oproti obvyklým zvyklostem dosti zanedbána.

Na začátku samotného utkání probíhá slavnostní proslov k 10. výročí vzniku DFB, který je doplněn vytaženým choreem s logem DFB, jenž je zakomponováno do nápisu „10 LET“. Povedená práce! I my přejeme DFB jen to nejlepší do dalších desetiletí!

dukla_V_15

Dění na hřišti opanovali v prvním poločase jednoznačně zelenobílí. V 10. minutě si na centr Šírla naběhl Mikuš, z blízkosti však po zaváhání jednoho ze stoperů Dukly neprocedil míč za gólmana Radu. O pár minut později si ten samý hráč naběhl na centr Bratanoviče, hlavou však poslal míč pouze do brankáře Rady, který neposedný balon nakonec ukryl v náručí. Ve 33. minutě vracel odvrácený roh Jakuba Rady zpět před branku Bratanovič, Gajič však rychlý balon stačil pouze tečovat stehnem a míč skončil těsně vedle pravé tyče branky hostí. O 5 minut později vyslal Moravec do šance Bratanoviče, jeho střelu vyrazil gólman Rada před sebe k Davidu Bartkovi. Jeho prudká střela však mířila přímo na hostujícího brankáře a ten ji se štěstím zpacifikoval. Jedinou kaňkou v první půli byla špatná rozehrávka Zdeňka Zlámala, který rozehrál přímo na nohu Přikryla. Ten naštěstí odkrytou branku z 30 metrů přestřelil. První poločas s jasnou převahou Klokanů skončil 0-0. Ve druhém poločase se hra více vyrovnala. V 53. Minutě střílel Bratanovič po přiťuknutí Mikuše nad, o 3 minuty později střílel Jakub Rada z hranice vápna přízemní střelou těsně vedle. Hosté odpověděli akcí Bergra a neuznaným gólem Přikryla, který dotyčný vstřelil z ofsajdu. Tři minuty před koncem střílel opět Přikryl, jeho pokus mířící do šibenice skvěle zlikvidoval Zlámal. V samotném závěru pak šel předčasně pod sprchy po druhé žluté kartě Zoran Gajič, který tak bohužel přijde o derby s SKS. Zápas tedy končí bezdrankovou remízou a až čas ukáže, jestli se tento bod bude nakonec hodit nebo bude ztráta dvou bodů smrtelná. Uvidíme…

1905

Ještě ale zpět k dění na tribunách. Na začátku druhého poločasu je vytaženo choreo se zeleným nápisem „1905“, doplněno znakem Vršovic. Nádherná práce, jen více takovýchto prezentací! Support byl po celé utkání na domácím standardu – mohlo by být lépe i hůře. V prvním poločase díky skvělému výkonu našich borců se jede celkem slušně. Zapojení rukou je však v menší míře, občas je slyšet jen samotný buben a bez rukou to hraničí se stylem hokejových fanklubů. Chorály se daří držet jakž takž. Repertoár nepříliš využitý. Pokřiky zní jako vždy velmi dobře. Opět skvělý efekt mají mávačky. Na konci jsou pak odpáleny bengály a žlutý dým. Celková návštěva 4211 diváků se zdá být reálná, přesto bychom čekali, že tolik očekávaný nedělní termín přitáhne o nějakou tu stovku fanoušků více. Hostů dorazilo okolo 40-ti. Snažili se fandit, nicméně slyšet k nám jsou jen párkrát nějaké pokřiky. Vyvěsili nějaké zástavy, ničím jiným se neprezentovali.

dukla_d_15 (5)

dukla_d_15 (3)

Vzhledem k dalším výsledkům a situaci v tabulce se nám v příštím zápase naskýtá příležitost dostat svého rivala za svá záda – chce to „jen“ zvítězit! Derby s SKS se nesou vždycky v kvalitní atmosféře z obou stran. Neváhejte a kupte si lístek do kotle, derby triko a přijďte na pochod! Sledujte naše stránky, o pochodu budeme včas informovat.

Závěrem nám dovolte poděkovat všem, kteří si triko s lístkem již zakoupili na zápase s Duklou a podpořili tak naši plánovou akci JEDNOTNĚ NA DERBY! Ti z vás, kteří si lístek a triko ještě nestačili pořídit, tak mají možnost v klubovém fanshopu v Ďolíčku (triko se dá pořídit i přes E-shop!).  Pojďme společně 4.4. na derby pochodem, v jednotných trikách, jako jeden muž, dotáhnout naše klokany za třemi body, díky kterým se nám může podstatně lépe dýchat. VŠICHNI NA DERBY – BOHEMKA DO TOHO!!

Počet komentářů: 11

• Dragan píše:
    5.4.2015 v 10:55

OK, my byli pro lístky na náměstíčku a tam nám je opravdu nikdo nenabídnul.

Odpovědět

• Sektor1905 píše:
    29.3.2015 v 22:43

Dragan: Co se týče „našeho“ stánku v kotli, tak to není možný, protože to bylo právě naopak, trika byly jasně dominantní a naopak jsme nabízeli lístky k nim. Jak to vypadalo na náměstíčku, to netuším, ale viděl jsem na fotkách, že se tam v triku podepisoval třeba i Škerle a trika tam vidět také byly. Pokud mluvíš o Fanshopu, tak trika tam jsou v prodeji od pondělí (v den zápasu se tam neprodávaly z kapacitních důvodů). Pokud o triko máte zájem, tak je stále dostupný ve FS i přes E-shop.

Odpovědět

29.3.2015 v 22:04

Kupovali jsme 3 lístky a žádné triko nám nikdo nenabídnul. Škoda. Jinak ty vlajky se dali čekat, pokud vím tak je náš klub taky nepovoluje v sektoru hostí.

26.3.2015 v 22:57

Bohužel vlajky sebou brát nebudeme . Není umožněn vstup s vlajkou na tyči.

Odpovědět

26.3.2015 v 20:45

dred: Ptali jsme se ultras a nebudou.

Odpovědět

26.3.2015 v 12:19

SEKTOR ULTRAS: Budou na srazu 4/4 v 18 hod. u Ďolíčku k dispozici vlajky? (donesu zpět, nezničim.. :)

Odpovědět

• Normál píše:
    25.3.2015 v 22:55

Škoda první půle, takový 2-3 góly jsme dát měli. Snad v Chedenu urvem 3 body! Jinak U Pepka je dobře vždycky, nejen v den zápasu :)