Bohemians Praha 1905 – SK Sigma Olomouc

• 24.9.2013

Po dvou výhrách nad Znojmem a Ostravou řada fanoušků očekávala před zápasem s Hanáky další body. Olomouc se totiž nacházela v tabulce pod Bohemkou a navíc se hrálo v Ďolíčku, kde klokani letos ještě neprohráli. Bohužel, tato očekávání nebyla naplněna.

Stadion, snad z důvodu nepříliš vlídného počasí, se plnil opravdu velmi pomalu a chvíli před výkopem to vypadalo na slušnou ostudu. Nakonec se však tribuny zaplnily a mohly tak přihlížet oslavě Davida Bartka, jemuž vedení klubu poblahopřálo k rovné stovce odehraných prvoligových zápasů v zelenobílém dresu. To byl ovšem asi jediný důvod k oslavě.

Fotbal probíhal pod taktovkou hostů. Soupeř si prakticky po celou dobu diktoval hru a domácí na to nebyli schopni nijak zareagovat. Úvodní gól vstřelili Hanáci krátce před přestávkou a své vedení stvrdili v 59. minutě. Nutno podotknout, že první branku dal bývalý klokan Michal Ordoš, který tak zároveň prolomil svou letošní střeleckou nemohoucnost (i když bůhví kam by jeho rána letěla, kdyby ji Pepa netečoval). Naši hráči měli sice v poslední půlhodině územní převahu, nedokázali si ale připravit nějakou vážnější akci a tak utkání skončilo výsledkem 0:2.

Dění na hřišti se samozřejmě promítlo i do celkové atmosféry. Ačkoliv se v úvodních minutách fandilo velmi dobře, s laxními výkony našich hráčů opadalo nadšení fanoušků a v závěru už byl support opravdu nedůstojný. Atmosféru nedokázalo nabudit ani choreo dovolávající se pravého bohemáckého srdce. Největší zpestřením pro ochozy tak pravděpodobně byly místy velice směšné verdikty pomezních rozhodčích či vzájemné hecování s kotlem hostí.

Celková návštěva činila 4482 diváků. Z Olomouce dorazilo asi 70 fandů, vzhledem k vývoji hry po celou dobu aktivně fandili, ničím jiným se už ale nereprezentovali.

Z fanouškovského i herního hlediska se jednalo o velmi slabý výkon. Je třeba na sobě zapracovat a předvést něco lepšího. Příští týden nás čeká výjezd do Teplic, což bude za prvé poslední zápas před dlouhou tři týdny trvající reprezentační pauzou a za druhé úplně poslední letošní ligové utkání mimo Prahu, a tudíž poslední možnost vyrazit na výjezd. Nenechte si tedy nepovedeným výkonem zkazit náladu a pojeďte o víkendu do Teplic. Nebude to lehké a o to důležitější je, aby se nás vydalo podpořit naše hráče co nejvíce!

Ohledně výjezdu vás budeme určitě informovat!