Bohemians Praha 1905 – SK Sigma Olomouc 1:0

 • 7.4.2019

Po smutném průběhu utkání v Plzni bylo čtvrtfinále poháru možností na lepší náladu. Hratelný soupeř a domácí prostředí nám jednoznačně hrály do karet. Nakonec se nemožné stalo skutečností a klokani po několika měsících KONEČNĚ v Ďolíčku zvítězili a zajistili si tak první postup do semifinále poháru v historii samostatné České republiky! Hoši děkujem!

Středa odpoledne samozřejmě netáhne lidi do ochozů příliš s předstihem. I my se sházíme dle možností jednotlivých pracujících a studujících. Stadion je však ve finále slušně zaplněn rovnými 2777 fanoušky, včetně patnácti v sektoru hostí.

Hra je od počátku poměrně opatrná. Bohemka má územní převahu, drží více balón, ale v první půli se toho moc neděje. Druhý poločas však pomalu nabírá na obrátkách. Klíčovým momentem je nástup Yusufa na hřiště, čímž výrazně ožívá zelenobílý útok. Vyvrcholením je Yusufovo prodloužení hlavičky Jindřiška, které nádherným lobem uklízí do Buchtovi brány hrdina dne Tonda Vaníček. Oba týmy se následně probouzí, několikrát ohrožují branku soupeře, žádný gól však už nepadá a zelenobílí tak zaslouženě postupují do semifinále MOL Cupu. Slova chvály zaslouží kromě Tondy a Yusufa i Ruda Reiter, který přes osmdesát minut brousil postranní lajnu jak o život a Roman Valeš, jenž hlavně v závěru zlikvidoval dva nebezpečné pokusy Hanáků.

Velmi dobrý výkon předvádí i klokani na tribunách. Menší počet je opět kompenzován kvalitou a fanatismem, a tak to hned od úvodních minut v kotli vře. I hlavní tribuna dobře reaguje a sama se k podpoře našich borců připojuje. Slušný výkon hodný ligového utkání! Palec nahoru všem! Druhou půli si část kotle opět zpestřuje cestou na tribunu A1. Máme tak svatyni soupeře přímo před sebou a tlačíme borce k vedoucí brance. Střecha nad hlavou samozřejmě mohutnému supportu dodává ještě na intenzitě, kdybychom se jí tak jednou dočkali i nad naším kotlem… Za naše neutuchající nasazení přichází ta nejsladší odměna – gól a oslava s Tondou Vaníčkem v našem kolektivním náručí. Závěrečná děkovačka (nejprve před kotlem a následně i pod tribunou A1) je už jen třešničkou na dortu. Ačkoliv je středa, mnoho z nás si neodpouští pár oslavných piv ve vršovických podnicích.

Jen si tu euforii, klokani, užívejte! Liga letos za moc nestojí a pohár je naší jedinou možností, jak důstojně prezentovat slavné jméno Bohemians. Los rozhodl o nadějném soupeři – Baníku Ostrava. Hrajeme sice ve Vítkovicích, venku se nám však letos daří více než doma. Proto jsou šance vysoké a my musíme udělat vše proto, aby se misky vah zhouply na naši stranu. Proto už zařizujte dovolenou na středu 24. dubna. V případě velkého zájmu, který budeme dnes ověřovat pomocí formulářů ve fanshopu a v trafačce, vyjede na Baník první vlastní Klokanvlak!

My chceme pohár!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentáře 2

 • Botičskej píše:
  8.4.2019 v 15:24

  Visela i v Plzni a prostě se to střídá, nic neobvyklého.

  Odpovědět

 • Vršovický fanatik píše:
  8.4.2019 v 14:04

  Proč se moc na zápasech neobjevuje ta velká vlajka Sektor 1905. Na jaře jsem ji viděl jen na Spartě a proti Slavii.

  Odpovědět