Bohemians Praha 1905 – SFC Opava

• 2.4.2013

Po námi velmi očekávaném zápase jarní části ligy si Bohemka připsala tři body do tabulky a ujala se opět vedení Národní fotbalové ligy. Příliš velký důvod k oslavě to však není, jelikož utkání mělo po stránce fotbalové i fanouškovské hned několik vad na kráse. Počasí není tak příznivé jako před třemi týdny při zápase se Zlínem. Je poměrně chladno a tak se Ďolíček plní pomaleji než obvykle. I přesto se chystá choreo, po stadionu už jsou rozmístěny nové bedny na kelímky a ve fanshopu i v kotli se prodávají nové šály. My děkujeme všem, kteří si pořídili naše nové šály. Ty jsou stále k dostání, objednávat je můžete přes e-mail info@sektor1905.cz nebo na našem facebooku. Po zápase jsme ještě nějaké dodali do fanshopu v Ďolíčku, tak se tam můžete stavit. Teď už ale k samotnému zápasu.

Bohemka nastupuje na hřiště bez své tradiční opory Radka Sňozíka, v brance ho zaskakuje Jirka Havránek. Kapitánské céčko po Radkovi převzal Pepa Jindříšek. Kotel na úvod roztrhuje logo SFC. Sympatie jsou jistě vzájemné :).

Poté se vytahuje choreo na podporu našeho kamaráda. Věříme, že ho vzkaz povzbudí. Celá choreografie je podtrhnuta několika žlutými ohni.

Zelenobílí měli většinu prvního poločasu mírnou převahu, ale nějaké stoprocentní šance se fanoušci nedočkali. Naopak ve čtyřicáté minutě zahrozili z rohu Slezané a dokonce se jim povedlo dostat balón za brankovou čáru. Sudí však gól neuznal, jelikož mu předcházel nedovolený zákrok na Havroše. Když poté Honza Moravec v protiútoku minul svoji prudkou střelou branku hostí, vypadalo to, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu. V nastaveném čase však opavský Čarnota zcela evidentně odrazil centrovaný míč ve vápně rukou a rozhodčí odpískal pokutový kop. Exekuce se ujal Pepa Jindřišek. Již tradičně se nemýlil a poslal balón nekompromisně k pravé tyči. Druhý poločas byl již zcela v režii domácích. Z důvodu několika skvělých zákroků gólmana hostí a ještě většího počtu do nebe volajících nepřesností našich útočníků už žádná branka nepadla a Bohemka tak vyhrála 1:0. Tři body určitě potěší, ale fakt, že jsme už po tři utkání nevstřelili gól ze hry je na pováženou. Na penalty se stále spoléhat nelze a v první „kapr“ lize už vůbec ne.

Dění na tribunách mělo svou kvalitu zejména v úvodu. Kotel fandil velmi dobře, obě chorea byla také moc hezká. Bohužel, jako obvykle, jsme si nedokázali nastolený standard udržet celý zápas a po 15-ti minutách se náš výkon začal propadat. Po zbytek zápasu pak kolísal mezi lepšími a horšími momenty, ale úvodní fanatismus už se nám zkrátka napodobit nepodařilo a to ani za příznivé situace na hřišti. Určitě zklamání. Proti Opavě jsme se mohli a měli vytáhnout více. Opět si neodpustíme poznámku, že by z našeho pohledu pomohl megafon. Sem tam zorganizovat chaotické fandění, sem tam vyhecovat fanoušky k lepšímu výkonu. To je vše, co náš kotel potřebuje. Pouze hlasivkami a máváním rukou to, jak praxe dokazuje, zkrátka nepůjde. Celkový dojem supportu vylepšuje alespoň slušné množství pyrotechniky odpálené během druhé půle. Bohužel ani to se neobešlo bez zbytečného incidentu…

Na stadion si našlo cestu 3302 diváků. Přáli jsme si vyšší počet, realita byla bohužel někde jinde. Na velikonoční pondělí a nepříznivé počasí se vymlouvat nebudeme, určitě mělo dorazit víc fanoušků. Slezané předvedli největší návštěvu ze strany hostů, za což jim patří uznání. Celkem jich dorazilo 125 ks. Pravděpodobně si sami představovali ještě vyšší číslo, i tak je ten počet velmi slušný. Aktivně fandili, vyvěsili řadu vlajek a prezentovali se žluto modrými balónky. Úroveň supportu opavských objetivně nelze posoudit, to bychom museli sedět někde uprostřed hlavní tribuny, k našemu kotli se jejich fandění nedostalo.

Na celém dni jsou nejpozitivnější tři body a opětovné vedení druhé ligy. Jak hráči, tak fanoušci by se měli nad svými výkony zamyslet a přidat. Obdobné výkony v první lize stačit nebudou! A do první ligy přeci chceme!