Bohemians Praha 1905 – SFC Opava 1:0

  • 26.10.2019

Po otřesném zážitku v Budějovicích a reprezentační pauze jsme nastoupili poprvé pod staronovým trenérem k ligovému utkání, a to proti poslední Opavě. Jelikož jsme se i my pohybovali ve spodku tabulky, šlo jednoznačně o šest bodů. Klokani tyto body urvali, nový trenér se představil vítězně, nad předvedenou hrou však není možné jásat a proběhlé změny v klubu jsou z našeho pohledu stále nedostačující.

Nedělní poledne a fronta před Ďolíčkem – to proto, že se Sektor schází na další šichtu a má toho tentokrát poměrně dost. Skupina Greenhorns, základní kámen dnešního Sektoru, slaví 10 let a chystá velké oslavy. Ty započaly už v sobotu večer a na všech GHčkách je to více či méně vidět. Narozeninový, zelenobílý dort od dámské části Sektoru však všechny moc potěšil. Holky, děkujem! Vrcholem oslav je ovšem úvodní choreo, na jehož výrobě i realizaci se kromě Greenhornů podíleli i další členové Sektoru, kteří si taktéž zaslouží poděkování. I díky nim se velké skupinové logo a dva letopočty (2009 – 2019) daří vytáhnout na plot bez větších potíží. Vše doplňuje dvacítka zelených dýmů. Super práce! Greenhornům všechno nejlepší a hodně štěstí do další desetiletky!

Kluci si pak ještě připíjejí šampaňským přímo v kotli, pár korkových špuntů letí na plochu, což ovšem ničemu nevadí, protože na ploše se po celou první půli nic zajímavého neděje. Obdobný pohled je na hru i po přestávce s tou výjimkou, že Honza Vodháněl střílí v 67. minutě jedinou branku utkání a rozhoduje tak o výsledku. Z pohledu Bohemky pak stojí za řeč ještě premiérové nasazení Le Gianga v bráně (které kvitujeme) a návrat skoro ztraceného „syna“ Schumachera na hřiště.

Na tribunách se nakonec sešlo 5081 diváků, přičemž takřka neviditelná stovka dorazila ze Slezska. V kotli domácích se v druhé půli objevil nápis prezentující jasně názor Sektoru na kvalitu managementu klubu. Transparent však příliš dlouho nevydržel a za posílení security v okolí kotle byl zhruba po šesti minutách, údajně na pokyn vedení, sundán. Respektujeme toto právo pořadatele, ale náš názor se nemění! Kéž by takovouto rychlost a proaktivitu vyvíjela potrefená husa i ve svých dalších povinnostech.

Celková atmosféra zápasu byla spíše průměrná. Nefandilo se zle, ale část aktivních byla ještě stále dost unavená. Na spíkrovi se navíc podepsaly zdravotní potíže, za což se všem fanouškům omlouvá. Z našeho pohledu však není za co. Zdraví je přednější. Navíc má Majk odježděno a všude do toho dává maximum. První slabá chvilka po tolika zápasech je zcela legitimní. Na stupínku se následně ujal megafonu všem známý junior Filip, který se zřejmě hodlá zapsat do historie zelenobílé fans scény. Jeho čas určitě ještě přijde! Na příštím domácím zápase má Majký už delší dobu dopředu nahlášené „áčko“ z osobních důvodů, tak kdo ví…?

Celkové hodnocení utkání tudíž není špatné, žádný jásot z výhry však nečekejte. I přes reprezentační pauzu v nás stále hoří pocit zklamání z jihu Čech a předchozích zápasů. A ani předvedený výkon proti poslednímu týmu tabulky nebyl nijak oslnivý. Ano vyhrálo se, ale my jsme po letech živoření náročnější. Chceme vítězství, chceme body, chceme klid. Nemusíme nutně tlačit na titul, horní půlka tabulky by však měla být standard. Přejeme proto trenéru Klusáčkovi a jeho novému asistentovi, aby se jim v jejich práci dařilo a aby v případě úspěchů hned neutekli do jiného klubu nebo někam na Blízký východ. První velká zkouška přijde dnes na Letné. Sektor je na tuhle bitvu připraven! Doufáme tedy, že i v klubu panuje bojová nálada. Ve 14:30 sraz na Míráku!

Nastal čas porazit ACS!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.