Bohemians Praha 1905 – FK Teplice

• 30.4.2015

Po hektickém, ale ze strany Klokanů nakonec povedeném zápase v Budějovicích, očekával snad každý příznivec zelenobílích co nejdříve zisk dalších bodů. Ty by nám výrazně pomohly k jistotě záchrany a ke klidu v závěrečných utkáních sezony. Zápas s Teplicemi nakonec dal vzpomenout na minulé vzájemné měření sil v Ďolíčku a naši borci znovu urvali vítězství. Jak se to celé událo?

Před zápasem se tentokráte trousíme jak švábi, asi jako většina fans. To nám ostatně dokazuje pohled na ochozy vršovického svatostánku před každým zápasem, kdy se tribuny pořádně zaplňují kolikrát až s úvodním hvizdem. Ochozy jsou nakonec zaplněny více než dobře.

Při nástupu a ostatně po celou dobu před zahájením utkání je propagována akce „víkend otců“, která je sice pěkná, nicméně opravdový fanoušek určitě nepotřebuje komerční plky k tomu, aby vzal své ratolesti na jakýkoliv jiný zápas v průběhu sezony. Další událostí před samotným zahájením fotbalového klání je křest knihy o Lukáši Přibylovi. S úvodem zápasu je vytaženo choreo s podobiznou Hulka doplněné o dvě další části (pěsti), jimž dodávají skvělý efekt dýmovnice, které „spojují“ zmíněné pěsti se samotnou podobiznou. Pěkná práce!!

teplice_d_15 (1)

Zápas začíná ve vysokém tempu. Střela Kroba z poza vápna končí na tyči a dorážka Hory končí naštěstí vedle. Ve 20. minutě je faulován Mosquera. Následný přímý volný kop brankář hostí Grigar podcení, čehož využije Matúš Mikuš a z úhlu doráží míč do poloodkryté branky. Nutno říci, že první poločas Grigarovi vůbec nevyšel a před i po inkasované brance předvádí několik nejistých výkopů a výhozů, které končí úplně mimo hrací plochu. Celý první poločas byl vcelku vyrovnaný, klokanům však chybí klid ve finální fázi, kdy buď selhává zpracování a nebo nedochází k pořádnému zakončení. Teplice hrozí kombinací, ale většina jejich akcí končí u Zlámala.

Ve druhém poločase hrají tepličtí lépe a zelenobílí hrozí spíše z přímých akcí a kontrů. V 60. minutě po střele Ljevakoviče a zásahu Zlámala doráží Táborský, míč však končí na břevně a zároveň akci ukončuje pomezní a jeho zvednutý praporek. Hned vzápětí střílí z dobré pozice Jakub Rada nad branku hostí. O 10 minut později si chce hostující Kapolongo vymodlit pokutový kop, jeho teatrální představení však dává rozhodčím jasný signál, že tohle na penaltu nebylo. V tomto zápase se vůbec rozhodčí Ardeleánu se svými kolegy činili a musím uznat, že pískali opravdu slušně. Zejména pak ofsajdová postavení posuzovali opravdu dobrě. Čtvrt hodiny před koncem mohl z protiútoku zvýšit Mikuš, tentokráte ho však Grigar vychytal. Teplicím nepomohl ani tlak ke konci utkání, kdy se do hry ve vápně zapojuje i gólman Grigar a zápas tak končí výhrou 1-0! Velká pochvala pro celý tým za srdnatý a bojovný výkon – takhle se bojuje o ligové body pánové!!

teplice_d_15 (3)

V první půli je support z naší strany trochu mdlý, ale alepoň má konstantní úroveň. Ve druhém poločase se slušně fanatizuje a daří se držet i delší chorály. V celkovém součtu tedy mírný domácí nadstandart. Skvělý efekt mají opět mávačky, které vlají po celou dobu mače. Na plotě je také po celý zápas přítomna říkanka s podtitulkem „Žumpa“. O poločase probíhá za účasti dvou moderátorů souboj maskotů. Ten sice na úkor klokana vyhrává gepardice z Teplic, nicméně to nemůže náladu a dojem z tohoto zápasu nijak pokazit. Po zápase zasloužená děkovačka s hráči, škoda že nepřišli na „plácanou“ k plotu jako v Budějovicích. Tak snad příště.

teplice_d_15 (4)

Oficiální návštěva se vyšplhala na hodnotu 4367 diváků. Opticky vypadaly ochozy slušně naplněné a tudíž byla ohlášená návštěva reálná. Hostů dojela asi šedesátka, z nichž aktivní byla zhruba polovina. Vyvěsili 2 vlajky, snažili se o support, ale slyšet k nám téměř nebyli.

teplice_d_15 (5)

Co dodat na závěr? Poslední 2 zápasy uklidnili snad všechny příznivce Klokanů a záchrana se zdá být jistá, nicméně ještě je ve hře 15 bodů. Dost na to, abychom se třeba vyhoupli do horní poloviny tabulky…ale co, ať už se tým nachází kdekoliv, my přece jdeme s ním. Proto v sobotu, v ideálním odpoledním čase (15:00), vyražte na sever podpořit Bohemku v boji o další ligové body! Povinnosti ke všem manželkám a přítelkyním si každý splní den předem, takže žádný výmluvy!

Počet komentářů: 5

• Marco píše:
    3.5.2015 v 10:12

Dobrý bylo, že se kotel přirozeně rozdělil na fandící a nefandící část, fandilo se mi lépe než v Budějovicích.

Pojedeme do Brna vlakem?

Odpovědět

• Dragan píše:
    3.5.2015 v 1:47

Výjezd do Liberce super, fandění ok. Penalta byla přísná jak by řekl Ivan, ale nic jiného si chlapci ze severu nezasloužili. Uplakánci co si furt chodili stěžovat rozhodčímu… Předvádět takový fotbal proti Bohemce, ať se jdou vycpat. Jinak stupidity z řad pořadatelů opět nešli přehlédnout. Vlajky pouze na plac, kde nepůjdou vidět, prý aby mohli vidět do sektoru, když jsou uvnitř. Demence vládne fotbalovým světem. Jinak jsem čekal větší počet z naší strany ale budiž…

Odpovědět

• Normál píše:
    30.4.2015 v 21:02

bohemak: souhlas! Snad se toho někdy dožijeme. )) Liberec je naopak celkem rozjetej, trojku Teplákům v poháru. Bude to dobrej zápas, snad to urvem!!!

Odpovědět

• bohemak píše:
    30.4.2015 v 18:45

Poslední dvě kola super! Když se člověk zamyslí nad těma hrozně blbýma ztrátama (Hradec doma i venku, to samý Baník, doma s Brnem či Jihlavou), tak jsme dneska mohli být na místě někde mezi Příbramí a Boleslaví a mohli jsme plánovat kam v létě pojedem na předkolo EL… Ach jo, jdu zase snít :)) PS: Příští sezonu už chci attack na poháry a vyrazit na pořádnej EUROTRIP s fanatikama z Bohemky – beru Hajduk, AIK, AS Roma nebo Lazio, Marseille, Neapol, Valencii no prostě cokoliv, kde se dá při cestě zastavit na koupačku. Bengály v moři maj svoje kouzlo :DD Ale jo, byl to hezkej sen :))

Odpovědět

• dred píše:
    30.4.2015 v 18:28

konečně zase hrajem fotbal a ne kopanou, poslední kola ligy jsou bodový, paráda.. slovan je dole, co dodat :D …JEDEM PRO 3 BODY