Bohemians Praha 1905 – FK Příbram 1:0 + Zelená sobota

• 29.9.2016

V dalším ligovém domácím utkání jsme přivítali poslední Příbram, která se nacházela v hluboké krizi. Jarda Starka evidentně nemá dostatečný kapitál na „přiživení“ výkonů svých svěřenců, takže až v minulém kole (sedmém!) protrhli příbramští téměř nekonečnou šňůru bez vstřelené branky, jež trvala 574 minut. I proto jsme věřili, že klokani spíše navážou na minulé dva domácí mače (oba vítězné) než na výkon z Julisky.

pribram_d_1617-7

pribram_d_1617-8
Příjemné počasí doprovází celý sobotní den, takže jsme bezpochyby plně natěšení, a to nejen na samotný fotbal, ale i na pozápasový program. Choreo tentokráte není v úvodu, ale pro změnu v 15. minutě. Velký nápis „Klokan patří k Botiči, Příbram ať jde do FNL“ je doplněn malůvkou dvou postav a dveří. Povedená reakce na dosavadní bídné výkony příbramských. Fandění je na domácí poměry standartní. Vzhledem k neatraktivitě (prakticky žádný soupeř na tribunách) se dá považovat support za solidní, dokážeme si udržet konstantní výkon, a to jak při chorálech, tak při pokřicích. Svou roli hraje také bojovný ráz utkání, kdy se vyložených šancí moc nedostává. Výjimkou je zákrok Budínského v úvodu utkání (3. minuta) a závar před brankou hostí v závěru poločasu. Ve druhém poločase přichází chvíle „novice“ na stupínku, jenž si zkouší koordinaci kotle za asistence Kolíka, což byl možná menší impuls pro lidi pod hodinami. Na hřišti se dění trochu zlepšuje. Přichází šance na obou stranách. Po břevnu Jindřiška se v 83. minutě můžeme radovat po gólu Tomáše Bergra, který byl nakonec jediným v tomto utkání. Po závěrečném hvizdu přichází na řadu pyroshow v podobě několika rací. Děkovačka ve stylu „navždy věrní“ se daří čím dál lépe. S tím souvisí i nové sektorácké šály, které jsou s motivem právě zmíněné opakovačky a které můžete od zápasu s Příbramí pořizovat. Celková návštěva v Ďolíčku činila 3821 diváků.

pribram_d_1617-16

V závěru zápasu však také přišla znepokojující událost. Vzhledem ke konání koncertu pro DFB (Zelená sobota) jsme se v posledních 15 minutách rozhodli vyvěsit na kraj plotu v kotli (směrem k poště) velkou pozvánku. To však vadí několika piknikům a po pár minutách si zmínění začínají vyměňovat názory s některými z nás, což končí dosti agresivní reakcí z jejich strany a to i po vysvětlení důvodu vytažení plachty. O reakci v podobě „já ale kur*a nevidim na fotbal a nic jinýho mě nezajímá“ škoda psát. Přitom by stačilo opravdu udělat jen několik kroků stranou a v tu ránu by byl Ďolíček včetně hrací plochy jako na dlani. Nakonec nám ani tato malichernost nekazí Zelenou sobotu a tak míříme hned po tříbodovém utkání do Vacuum Art Baru. Tam se postupně vystřídá několik interpretů, kterým mnohokrát děkujeme za skvělou akci! The Booom rozjeli ukázkovou pogománii, Žerdi s Gagim zase příjemný rock’n’roll, no a Dj Dr. Styx dynamické DnB – prostě parádní noc, kterou si všichni přítomní jistojistě užili na maximum. Celkový výtěžek z této akce, jenž poputuje na konto DFB, činí 15 000 Kč. Všem, kteří na akci dorazili a přispěli tak na DFB moc děkujeme! Velký dík patří i celému týmu Vacuum Art Baru!

zelena_sobota

Fotky ze zápasu k vidění v naší galerii (ZDE)!

V dalším kole zajíždí klokani již v pátek na hřiště předposlední Jihlavy (výkop 18:00). I když jsme si vědomi nepříznivého termínu, i přes to ale věříme, že si do Jihlavy najde cestu několik stovek fanatiků. Další zápas díky reprepauze hrajeme až za dva týdny. BOHEMKA DO TOHO!

Počet komentářů: 7

• Venca píše:
    30.9.2016 v 11:01

Předpokládám, že zmínění potížisté zřejmě nejsou členy DFB. Jinak si nedokážu vysvětlit, že by si někdo takhle sral do vlastního hnízda, když šel zisk z koncertu na Družstvo.

Odpovědět

• dred píše:
      1.10.2016 v 10:31

byly to tipuju klasický piknici seroucí se na béčko. jednou sem si někam stoup a spusila se na mě palba hnoje co si to jako kurva dovoluju, prostě se nepohnou, už sem si někam stoup a to je moje místo a poserte se všichni …hrůza. BOHEMKA 4 EVER

Odpovědět

29.9.2016 v 22:05

čus kluci sektoři, na pikniky serte, kdo přijde vstupem do kotle a nedojde dál než tam , odkud nemoh přes reklamu na Zelenou sobotu vidět, může jít na céčko …jo a proč nebyla flaga za bránou (teď jsou 2 sektorácký flagy, ne?)

Odpovědět

• Sektor1905 píše:
      29.9.2016 v 22:47

nn, nejsou. Ta, co byla na Štvanici, tak to byl ručně dělanej banner jen a pouze na tuto událost. Ohledně velké vlajky jsme psali, že ji máme v plánu brát spíše na velké zápasy, aby byl dán za bránou prostor v dalších zápasech i pro jiné vlajky (mimo jiné i naši skupinovou a malou černou flagu Sektoru). Příště bude zase viset velká BP :)

Odpovědět

no tak o tom se nevědělo a poctví ultras s respektem k Sektoru se báli vám to místo zabrat :) …to jsou paradoxy

Odpovědět

• Výjezd roku do Karviné! píše:
    29.9.2016 v 17:47

Hlavně vy, co nemáte odvoz do Jihlavy, pište do fb skupiny nebo zprávu sektoru, posádek s volným místem je celá řada. Jedeme!