Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 4:0

  • 26.8.2020

Sezóna startuje a v jejím úvodu nás čeká starý známý soupeř z play off o Evropu – Mladá Boleslav. Aktivní jádro se schází jako obvykle už několik hodin před zápasem, aby se stihly poklidit veškeré prostory patřící ke kotli, podařily se nabalíčkovat dvě nové série samolepek, zvládla se připravit trafačka včetně několika nových produktů, a především pak se stihla nachystat připravená prezentace, která je po delší době malována klasickými barvami a připravena na plachtě namísto sítě. Práce je na začátek sezóny tedy dost, a tak pociťujeme úlevu, když s otevřením stadionu hodinu před utkáním máme takřka vše připraveno a můžeme se těšit na fotbal.

S nástupem hráčů prezentujeme již zmíněné choreo, které je vytvořeno ve stylu „SEKTOR 1905 – ULTRAS BOHEMIANS“. Následně ho doplňujeme solidním množstvím zelených a bílých dýmů a k vidění jsou také tradiční mávací vlajky po stranách celé prezentace.

S výsledkem choreografie i samotným vstupem do zápasu panuje spokojenost, o to větší, když se zanedlouho dostáváme po trefě Puškáče do vedení. S tím pochopitelně ještě více vzrůstá chuť do fandění, a tak atmosféra je oproti zvyklostem, kdy první zápasy nových sezón bývají spíše chladnější, na velmi dobré úrovni. Tu držíme po celou dobu první půle, k čemuž notnou měrou přispívá jak energický speaker v doprovodu spolehlivých bubenic, tak samotní hráči, kteří po penaltovém zákroku na aktivního Puškáče a šťastné střele našeho kapitána přidávají druhý gól do sítě boleslavských. Nemá asi smysl vypichovat některé z chorálů nebo pasáže utkání, které byly z naší strany nejlepší. Jestli ale něco přeci jen utkví v paměti, tak napodruhé vyhecovaná opakovačka, to byl jednoduše řečeno hukot!

Ani po změně stran se toho příliš nemění. Klokani dominují a fanouškovi zelenobílých plesá srdce, jaký že to Bohemka předvádí fotbal. Po třetí trefě z kopačky další hrající legendy Barťase se stadion hlasitě dožaduje bůra do sítě hostů, načež jen o 7 minut později Martin Dostál zakončuje hlavou po centru nejlepšího hráče zápasu Tondy Vaníčka nejhezčí akci celého utkání a vytoužený „bůr“ je na dosah. Když si poté člověk pustil čtvrtý gól zpětně ze záznamu a neříkejte, že jste to aspoň 3x neudělali, zjistil, že celá akce od rozehrávky Patrika Le Gianga až po zakončení Dostyho trvala 14 vteřin a k vykombinování celého týmu Boleslavi stačilo 6 přihrávek. Naprostá nádhera!

Pátý gól se klokanům sice už vstřelit nedaří, i tak ale Ďolíček stejně jako po posledním zápase minulé sezóny vstává na nohy a naprosto po zásluze děkuje svým miláčkům za famózní výkon. Ačkoliv před sezónou vyvstávaly na povrch „hrozby“, že hráči po zápase bez děkovačky s fanoušky zamíří rovnou do kabin, tak u Botiče se radování s týmem protáhlo na několik minut a na závěr nechyběly ani vítězné ohně.

První zápas tak máme po všech směrech úspěšně za sebou. Zas a znova ale musíme říct, jaká je to škoda, že podobná představení nemůže vidět vyprodaný Ďolíček. Bohužel jsou věci, které v tuto chvíli nikdo z nás neovlivníme, stejně jako to, že Brno, podobně jako Spartě v minulém kole, pro nás odmítlo otevřít sektor na Srbské, a tak si na první výjezd nového ročníku budeme muset minimálně do třetího kola počkat.

Klokani, dejte jim v neděli bůra i bez nás na stadionu!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.