Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 3:0

  • 24.7.2019

První domácí zápas sezóny přinesl výsledkově i herně hodně příjemný zážitek pro zelenobílé barvy. Vše zprvu vypadalo spíše na „hru s počasím“, kdy se prvotní horko a dusno střídalo s bouřkou, vydatným deštěm a vichrem. Před zápasem tak panují obavy z toho, jak bude vypadat samotná návštěva úvodního domácího utkání ročníku. Naštěstí se s blížícím výkopem počasí začalo čím dál více umoudřovat, aby se na zápas vyčasilo úplně a ideální letní klima vydrželo ve Vršovicích po celé odpoledne. Navzdory tomuto „blázinci“ stíháme ve složitých podmínkách připravit vše potřebné na zápas, a tak nakonec celkem v klidu můžeme vyhlížet první příchozí klokany a vůbec zápas samotný.

Velmi kvitujeme změny proběhlé před letošní sezónou, které potkaly náš svatostánek. Vlnolamy namísto sedaček mají historicky v Ďolíčku své místo a jsme velice rádi, že tyto tradiční prvky nahradily plastové sedačky. Ať žijí sektory na stání! Radikální změnou pak prošlo i zázemí v podobě nových toalet. Přestože si tato změna vybrala svoji daň v podobě toho, že jsme přišli o část prostoru důležitého pro ultras aktivity, vnímáme rekonstrukci pozitivně a musíme se s tím vypořádat. Jen to bude chtít nějaký čas, než se dáme kompletně dokupy a budeme moci fungovat jako předtím.

Několik novinek se objevilo také v trafačce. Tímto děkujeme všem, kteří přišli a pořídili si některý z nových suvenýrů, a nebo přispěli výběrčím u vstupů do kasiček. Vždy, když startuje sezóna, znamená to velké nákupy materiálů všeho druhu a každý příspěvek, třeba i malého rázu, se počítá. Díky klokani!

V úvodu, ihned po nástupu hráčů, přichází jedno ocenění a dvě gratulace k narozeninám – ocenění Pepovi Jindřiškovi za nejlepšího hráče loňské sezóny, který svými výkony přispěl obrovskou měrou k naší loňské záchraně! Gratulace pak můžou přijmout i „lesní muž“ Petr Kunášek (40) a Ivan Trojan (55). Kromě nich bylo na hlavní tribuně přítomno vícero známých klokanů/osobností – mimo jiné například Karel Šíp, Radek Sňozík, Petr Janda nebo třeba Jan Koller.

Vzhledem k prezentaci, která je tentokrát připravena do druhého poločasu, se od začátku věnujeme výhradně fandění. Do supportu je velká chuť, vydatně pomáhají i naši borci excelentní hrou a třemi góly v síti soupeře ještě do poločasu. Drtivá většina přítomných si tak zápas mimořádně užívá. Ještě aby ne, už je to nějaký pátek, kdy jsme naposledy v Ďolíčku dali v lize tři branky, notabene v jednom poločase. Hráči zasluhují vůbec pochvalu. Nejen za produktivitu, ale také za emotivní oslavy gólů u kotle i jeho hecování. Přesně tohle chceme v Ďolíčku vidět! Naopak hrůzostrašně působily žluté kloboučky od nejmenovaného sponzora rozdávané před branami stadionu. Že jsou vidět na hlavní tribuně lze jakž takž pochopit, ne každý je tam nutně zapáleným fanouškem Bohemky. Ale že si ho vezme někdo v kotli, případně ještě přes další pokrývku hlavy (asi hra na klauny)?! Neúcta k barvám svého klubu a vrchol buranství. Barvy Bohemians jsou zelená a bílá a pokud se někdy podobná komerční akce bude opakovat, vyzýváme všechny klokany, aby ji ignorovali a naopak ctili barvy svého klubu!

Druhou půli startujeme připravenou prezentací. V 50. minutě vyzývá kotel hlavní k odpovídačce „Zelená – Bílá“, odtajňujeme nápis „Zeleno Bílo Zelený“ a v duchu jednotlivých slov doprovází tento nápis větší množství dýmovnic, které krásně zahalují kotel do těch nejhezčích barev. Celá prezentace vyšla akusticky, načasováním i opticky velmi dobře. Úvodní domácí choreo nové sezóny tak máme úspěšně za sebou!

Samotný zápas se ve druhém poločase už na hřišti spíše dohrával. I když hosté svou hru zlepšili, zelenobílí je k ničemu vážnějšímu nepustili. Náš support i vzhledem k vývoji na hřišti už neměl takové grády jako v prvním poločase, i tak jsme ale drželi až do nějaké 80 minuty dobrou úroveň supportu. Ke konci už se spíše všichni těšili na závěrečný hvizd a oslavu prvních třech bodů do tabulky.

Celková návštěva 4522 diváků byla nakonec i vzhledem k divokému počasí před zápasem solidní. Příští domácí klání proti Plzni si však důrazně říká o to, aby nová celková kapacita 6300 míst byla do posledního místečka zaplněna!

Hostů dorazilo 35 kusů a vyvěsili několik menších zástav. Většina z nich se snažila fandit po celou dobu zápasu, ale proti mnohanásobné přesile neměli šanci.

Na závěr pak přišla zasloužená, famózní! děkovačka, která se kromě oslav nesla i v duchu přivítání Jakuba Rady zpět v Ďolíčku nápisem „Kubo, vítej zpátky doma!“.

I po vysoké výhře je však na místě, abychom zůstali nohama pevně na zemi. Jen si vzpomeňme na minulou sezonu a první domácí vítězství. Další venkovní štace v neoblíbené Příbrami nebude rozhodně nic lehkého a hned nato nás čeká doma plzeňská Viktorka. Neváhejte a vyjeďte podpořit klokany v boji o další ligové body. Možný způsob cestování k Litavce v předchozím článku!

AŤ ŽIJE BOHEMKA!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.