Bohemians Praha 1905 – FK Čáslav

• 15.4.2013

Po posledním utkání ve Varnsdorfu se od Bohemky očekával minimálně stejně dobrý výkon i proti předposlední Čáslavi. Nutno hned zpočátku říci, že se fanoušci zelenobílých dočkali. Skvělý nedělní zážitek už byl pak jen podtrhnut nádherným jarním počasím.

Ve tři hodiny odpoledne je v Ďolíčku nádherně, svítí sluníčko, roztáčí se první piva, připravuje se choreo a světelná tabule slibuje střeleckou hitparádu v podání klokanů (domácí – hosté 20:0 :)). Stadion se však plní poměrně pomalu a vypadá to, že návštěva i přes příznivé podmínky bude nižší než při posledním střetu s Opavou. Avšak zmýlená neplatí, Ďolíček je nakonec slušně zaplněn a oficiálně je nahlášeno 3744 diváků.

Soupeřem je FK Čáslav. Tým zmítaný interními problémy s vysokým počtem hráčů řecké národnosti. Bohužel, kvůli napětí v klubu právě před zápasem s Bohemkou dobrovolně opustil řady modrobílých všemi klokany oblíbený Petr Kunášek, alias Lesní muž. Petře, zdravíme aspoň touto cestou! Čáslavský klub svým fanouškům zorganizoval zájezd autobusem i s občerstvením zdarma přímo do Prahy. Přesto byl v kotli hostí pouze jeden fanoušek v modrobílém dresu. Ostatní, pokud nějací byli, asi vyrazili na nákupy do centra. Údajně také pár čáslavských sedělo na tribuně C, zřejmě jim náš sektor pro hosty nevoněl. Jaká to ironie při vzpomínce na vstřícné zázemí na čáslavském stadionu.

Před úvodním hvizdem domácí kotel vytahuje choreo na podporu našeho milovaného svatostánku. Vše je doplněno menší dýmovnicí a několika barevnými stroboskopy. Přes mírné počáteční potíže se nakonec podaří zklidnit hlučící fanoušky a drží se ještě minuta ticha za zesnulého rozhodčího Košece, který minulý týden spáchal sebevraždu.

Zápas je v režii domácích. Hraje se prakticky na jednu stranu. Ve třicáté sedmé minutě je po evidentním faulu na Šmída odpískána penalta. Tradičně se exekuce ujímá Pepa Jindřišek, tradičně ji míří do stejného místa a tradičně se nemýlí! V zápětí Matěj Štochl zvyšuje na 2-0 a domácí kotel se poprvé během odpoledne dožaduje „bůra“. Po přestávce Venca Kalina z úhlu prostřeluje čáslavského gólmana a vypadá to, že se opravdu schyluje k debaklu. I přes několik velkých šancí klokanů však už žádný gól nepadne a utkání končí. Kotel slaví a hráči si užívají zaslouženou děkovačku!

Po celou dobu se fandilo velmi slušně, notně tomu pomohl výkon našich hráčů. Jako obvykle nejlepších bylo prvních patnáct minut, ale za pochvalu by stál i chorál Gól, klokan gól! v úvodu druhého poločasu. Naopak za zbytečnou by se dala označit přespříliš opakovaná „vítězná písnička“. A to i přesto, že se v danou chvíli jednalo o věrohodný chorál. Je vidět, že pochmurné zimní období je za námi a s nadcházejícím jarem se zvedají výkony jak na hřišti, tak v hledišti. O to větší by měla být motivace k sobotnímu výjezdu do nedaleké Vlašimi. Nabízí se varianta společného vlakového výjezdu, a proto nadále sledujte naše stránky, kde se již v brzké době objeví vše podstatné.

P.S.: Velice děkujeme za velký zájem o šály i nálepky Sektoru 1905. Je to pro nás motivací k dalším aktivitám zde na stránkách i mimo ně!

Počet komentářů: 5

• SouthCity píše:
    16.4.2013 v 10:11

V sobotu hraje sparta na bazalech, takže pochybuju že by si radikálové z těhle končin nechali ujít takovej zápas. Když ne, tak bude aspon sranda:))

Odpovědět

• Venca píše:
    16.4.2013 v 7:02

Pochybuju, že bychom jeli 15:15 z Prahy, to bychom se dostali do Vlašimi deset minut před zápasem. Stadion je sice kousek od nádraží, ale i tak by to bylo dost na kvap.

Odpovědět

• baník píše:
    16.4.2013 v 5:14

To je důležitý info, aby někoho nenapadlo že se bude fotit s „Havířovem“ a nedostal po čuni. :)

Odpovědět

• Vladci Vršovic píše:
    15.4.2013 v 23:00

Jen upozorňuji že v sobotu má Havířov hokejový výjezd do Tábora a s Prahy jedou 15:15 četl jsem že jich pojede okolo 100 lidí.