Bohemians Praha 1905 – FK Baník Sokolov

• 18.2.2015

Dlouhá zimní pauza se blíží pomalu ke svému konci, a tak vzhledem k našemu hladu nejen po fotbale neváháme a vyrážíme na domácí generálku se Sokolovem, která je doplněná masopustní akcí se zabijačkovými specialitami. Po kvalitním občerstvení na náměstíčku a setkání s ostatními klokany se vydáváme tentokrát na hlavní tribunu, abychom měli naše borce více na očích a zhodnotili tak jejich aktuální formu.

Usedáme tedy na volná místa a sledujeme rozcvičující se hráče Bohemky. Trávník se trávníkem v doslovném slova smyslu asi nazvat nedá, ale věříme, že počasí bude v tomto týdnu shovívavé a v sobotu na zápas s Jihlavou bude plocha v lepším stavu. Zápas od počátku provázejí nepřesnosti z naší i soupeřovi strany. Překvapením bylo postavení Bratanoviče na post pravého záložníka, přičemž si rozhodně nevedl špatně, což jen potvrdilo jeho dobré výkony z předchozích přípravných zápasů. Jeho tradičnější místo podhroťáka zastoupil Marek Jarolím a jednoznačně patřil mezi ty lepší a výraznější hráče Bohemky. Zahrávání rohů v jeho podání bylo pro soupeře vždy nebezpečné, míč lítal do těch správných míst a to dostatečně rychle, aby je brankář Sokolova nemohl lehce stáhnout ze vzduchu. Že bychom mohli být konečně nebezpeční pro soupeře i z těchto standardek? No uvidíme na jaře. Přes pravou stranu, i díky aktivitě Pauscheka, se klokani snažili vést většinu akcí, bohužel ty často končily buď nepřesnou finální přihrávkou či centrem na nikoho… Přesto se Jarolím dostal i tak do dvou slibných střeleckých pozic, ale v obou případech bohužel chyběla větší přesnost.

Pozitivní byl také výkon srbského stopera Gajiče, který byl z našeho pohledu nejlepším hráčem utkání. Dozadu si odvedl své, nedělal chyby, hlavičkové souboje vyhrával, spolehlivě a s přehledem rozehrával a navíc se po jeho vybojování balonu a následném centru prosadil hlavou Bratanovič. Opravdu slibný výkon! Hosté se prezentovali docela aktivně, chvílemi měli i lepší držení míče a vcelku zaslouženě pár minut před koncem poločasu vyrovnali po dorážce Čady, který propálil Švengera.

slovacko_gen1

Druhý poločas moc zajímavých akcí nenabídl. Hned v úvodu pokryl slibný „brejk“ soupeře vystřídavší Zlámal, ale to byla na dlouhou dobu jediná akce, která ho v chladném počasí zahřála. Branku Sokolova v úvodu druhé půle ohrozil po přihrávce Rady aktivní Bratanovič, bohužel v tomto případě byl nepřesný a minul pravou tyč o pár centimetrů. Mimochodem generálka zmiňovanému Radovi tak úplně nevyšla, častokrát byl nepřesný, více se věnoval diskuzím s rozhodčím, než např. pokračování ve hře a i souboje jeden na jednoho už nevyznívaly tak v jeho prospěch jako v průběhu ligového podzimu. Doufáme, že to byla jen výjimka a na jaře bude opět válet! V 60. minutě vystřídal snaživého Mikuše Ivan Lietava a hned se uvedl slibnou akcí, když vyslal do úniku koho jiného než Bratanoviče, který trefil jen boční síť. Z další akce jsme se již dočkali vedoucí branky, střelu Jarolíma ještě brankář soupeře vyrazil, Ivan prokázal svůj přehled a zcela úmyslně netrefil míč a propustil ho za sebe na volného Bartka, který ukázkovým angličanem zakončil. Žádný další gól již nepadl a tak klokani vyhráli v generálce 2:1. Fanoušků se na toto přípravné utkání sešlo zhruba k pěti stovkám.

slovacko_gen

I my jsme zimní přestávku využili k přípravě na jarní část sezóny. Během ledna probíhala na našem webu anketa o nejlepší samolepky, které se objeví v již 5. sérii tzv. „Best of“ (detaily zde). Další novinky Sektoru1905 představíme v průběhu jara. Věříme, že se vám budou líbit stejně jako samolepky, šály či kulichy. Díky všem za podporu!

Co říci závěrem? Všichni přijďte na Jihlavu! Start do druhé části ligy bude velmi důležitý a musíme naše hráče náležitě povzbudit a nahecovat. BOHEMKA DO TOHO!!!

PS: Neserte na výjezdy!!!

Počet komentářů: 13

• bohemak píše:
    21.2.2015 v 11:22

Dneska to musíme urvat za každou cenu! 3 hráče těžce zranit, 2 zhmoždit a jednoho ZESMĚŠNIT a vyhrát rozdílem třídy 1:0 (Jarolím z přímáku :D)

20.2.2015 v 12:14

Highlander: Děkujeme za kvalitní příspěvek, má to duši i myšlenku. :)

Odpovědět

20.2.2015 v 12:02

jebat vas vy kurvi !!!!!!

Odpovědět

• klokanisko píše:
    19.2.2015 v 20:10

Až nás bude milion, budeme mistři… nebo je ten chorál jinak ? :D Hlavně se teď nesrat s ježkama, štěkaj ale nepíchaj. Chci vidět jezdit naše hráče prdelí po trávníku teda spíš písku, a soupeře vidět odcházet z Ďolíčku se slzami v očích, nebo na nosítkách. BOHEMKA DO TOHO !!!

Odpovědět

19.2.2015 v 18:55

:) Už kvůli hejtrům, vytřít jim zraky… Ale hlavně pro naší zelenobílou milenku!! :)

Odpovědět

18.2.2015 v 23:21

dred: Letos mi bude stačit ta záchrana, příští rok bych s bojem o udržení už spokojenej nebyl. Proto píšu, že příští sezonu bych si přál něco kolem 8. a pak bych chtěl, aby Bohemka byla alespoň v pozici např. MB. Každoročně někde nahoře, občas nějakej ten pohár. A to, že jednou budeme MISTŘI je jasný :D

Odpovědět

18.2.2015 v 22:40

Škoda těch malejch cílů. Já prostě věřim, že zas budem (asi ne letos, uznávám) kurva MISTŘIIIII !!!!!!!!!!!!!
    Až budu mít jednou prachy, nakoupim klubu hráče a jdem na titul :D
    A ta liga mistrů…. to bude tanec! Real, Bajern, Chelsea v Ďolíčku … :)

Odpovědět

18.2.2015 v 21:17

Neoslabili jsme, škoda jen zranění Krcha, na naše poměry celkem zajímavý přichody, nejvíc se mi líbí Jarolím a ten Srb. Věřím, že se zachráníme a snad dřív jak loni a pak už bych poprosil sezónu v klidným středu kolem 8 místa. Díky :D Co se fans stránky týče, tak si přeju početnější výjezdy, zapojování všech do supportu v kotli, supportleadera a buben na kazdym zápase a hlavně jaro bez zbytečných provokací mezi náma. Je to splnitelný přání?