Bohemians Praha 1905 – FC Viktoria Plzeň 1:4

  • 23.9.2020

Po výjezdu do Olomouce nás v Ďolíčku čekal souboj s Plzní. Šlágr kola měl výkop v sobotu v 19:00, a jak je v poslední době při domácích utkáních s Viktoriány zvykem, sliboval zápas zajímavou podívanou s bodovým ziskem na konci pro zelenobílé. Což o to, zajímavá podívaná to rozhodně byla, avšak body z toho pro nás žádné nebyly. Pojďme ale pěkně popořádku.

Přípravy začínají již 10 dní před utkáním, kdy se schází choreo tým a chystá se na největší domácí událost podzimu. V týdnu před samotným zápasem pak přichází na řadu další šichta, kdy se pro změnu nemaluje choreo, ale opět se zdobí zdi našeho stadionu, aby byl zase o něco krásnějším místem pro klokany.

V den zápasu se pak tradičně scházíme několik hodin před výkopem, abychom dokončili rozdělanou práci. Choreo tým si bere na ploše na starost přípravu prezentace, zbytek aktivních klokanů uklízí útroby, připravuje veškeré propriety nezbytné k fandění a chystá trafačku včetně zápasových novinek, kterými tentokrát byly roušky a nášivky. Popravdě jsme čekali veliký zájem. Co se ale strhlo, a to hlavně kolem roušek, předčilo veškerá naše očekávaní. Už 40 minut po otevření stadionu musíme odmítat klokany a slibovat dodělání zmíněných suvenýrů na příští domácí zápas, což poté pokračuje i o poločasové pauze a posléze i po konci zápasu. Tímto děkujeme všem příchozím za pochopení, a hlavně pak za podporu! Nejžádanější produkty jsou již doobjednány a pokud budeme moci vzhledem k stále měnícím se opatřením připravit Sektorshop i na příště, tak slib daný fanouškům, o možnosti pořídit si suvenýry na zápase se Zlínem, dodržíme.

S nástupem hráčů na plochu jde nahoru po konstrukci síť s připravenou choreografií. Jelikož stejně jako v předchozích zápasech nemůžeme s blížícím se začátkem utkání na plochu a poprvé vzhledem k velikosti jednolitého nápisu spojujeme dvě velké sítě v jednu ještě větší, panují obavy, zda se nám choreo podaří dobře odprezentovat. Stačí, aby se kdekoliv cokoliv zašmodrchalo a místo chorea nastane průšvih. Naštěstí se díky opatrnému vytahování a pomoci na ploše od kluků z řad podavačů balónů daří vše bez problémů a takřka 30 metrů dlouhý nápis Bohemians Praha je velmi dobře vidět! Díky kluci! Po vytažení se za choreem odpaluje 20 hirošim, což vytváří skutečně skvělý efekt!

Skvělý bohužel není start našeho týmu do zápasu, kdy v průběhu prvního poločasu taháme většinu času za kratší konec, z čehož pramení poločasový stav 2:0 pro Plzeň. Slepené góly ze 30. a 33. minuty zasadily klokanům tvrdou ránu, ze které se do začátku druhé pětačtyřiceti minutovky vzpamatovávají nejen hráči, ale i fanoušci na tribunách.

Druhá půle už je z naší strany o poznání lepší, což je hned o něco znát i na supportu. Klokani bohužel své šance neproměňují, a tak přichází trest v podobě třetí branky Kopice, která rozhoduje o osudu utkání. Nutno si otevřeně přiznat, že v tomto případě nemá čisté svědomí náš brankář, kterému je vyčítána i druhá branka Plzně po ne úplně přesvědčivém výběhu z brány. Házet ale všechno na Patrika je nesmysl! Hodně našich hráčů nemá v současnosti vůbec formu a posílení kádru se celé přestupové období trestuhodně nekoná.

Po čtvrté brance z kopačky Beauguela snižuje hned vzápětí po pěkné akci Vaníček, který jako jeden z mála (Puškáč, střídající Květ se Schumacherem) snesl přísnější měřítko. Po snížení paradoxně přichází co do atmosféry nejlepší moment zápasu, kdy stadion skanduje hlasitě „Dejte jim bůra“, což přináší nejeden úsměv na tváři. Kotel následně spouští vytrvalý chorál „Gól klokan gól“, který alespoň důstojně ukončuje pro nás smutné utkání. Po něm přichází loučení s hráči, které se nese v podobném duchu jako minulý týden v Olomouci. Zklamaní balíme vlajky i všechny ostatní věci a opouštíme stadion. Jindy by po sobotním večerním utkání bylo ve Vršovicích živo. Tentokrát to už hodinu po zápase v okolí našeho stadionu vypadá, jako by se vůbec žádný zápas dnes nehrál.

K hostům z Plzně jen zcela krátce. Do Ďolíčku jich dorazilo pouze okolo 90 (sobota večer, blízký výjezd, co chcete?), ačkoliv měli k dispozici skoro 160 lístků. Více o sobě dali vědět jen po gólech, jinak o nich během zápasu nebylo takřka slyšet. Choreo ani pyro neměli, jejich vystoupení nelze hodnotit jinak než jako jedno velké zklamání.

Po výprasku v Olomouci jsme si tak totéž „užili“ i doma s Plzní. Po perfektním 1. kole, kdy jsme zdemolovali Boleslav, už přichází jen jedna rána za druhou. V tuto chvíli nezbývá než věřit, že se to změní už za 2 dny v Budějovicích. Tam nás čeká soupeř, který zatím vybojoval jen 2 body za remízy v Ostravě a v Opavě. V případě další ztráty nelze na start ročníku pohlížet jinak, než na jako velmi špatný vstup do sezóny.

Bohužel ani v tuto chvíli stále nemáme přesné info, zda po nejnovějších nařízeních otevřou Jihočeši pro nás hostující sektor. Bohemácký SLO intenzivně komunikuje s Dynamem a hned jak bude známo stanovisko domácích, tak okamžitě vyšleme info mezi zelenobílé. Buďte připraveni klokani!

NÁŠ KLUB Z VRŠOVIC MY NIKDY NEOUPUSTÍME!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.