Bohemians Praha 1905 – FC Viktoria Plzeň 0:0

• 7.8.2019

K druhému domácímu utkání nového ročníku Fortuna ligy jsme nastoupili proti favorizované Plzni. Nervozita však nebyla taková, jaká by se možná dala očekávat. S Plzní se nám vcelku daří, obzvlášť v Ďolíčku, ale i ve Štruncových sadech dokážeme viktoriány potrápit. A ne jinak tomu bylo i tentokrát. V první půli byli klokani nebezpečnější než soupeř. V druhé už se spíše bránili, ale bod za bezbrankovou remízu nakonec ve Vršovicích zůstal.

K podvečernímu zápasu jsme se sešli už odpoledne, abychom nijak nepodcenili přípravu. Ne jen choreo, ale i nové produkty v trafačce, včetně nových nálepek, si vyžádaly svůj čas. I přes nepřízeň počasí a otravné policejní kontroly jsme však všechno zvládli bez komplikací a v 19:30 se mohlo začít.

Zelenobílí na Viktorku ihned vlítli, hezky kombinovali a po celý první poločas byli rozhodně lepším týmem na hřišti. Vskutku pěkná podívaná, kterou si užíval našlapaný stadion s celkovou návštěvou 6031 diváků. Domácí kotel byl zaplněn taktéž velmi dobře a fandil ještě lépe. Za vypíchnutí rozhodně stojí chorál „Jdem na fotbal“ a úderný pokřik: „jak bylo v Řecku, vy kurvy?“, reagující na ostudný výprask plzeňských od Olympiakosu. Zhruba ve 25. minutě byla navíc vytažena plachta symbolicky prezentující široké spektrum fanoušků Bohemians od rváčů, přes pyromany, vlajkonoše až po skutečné casuals v kloboučkách. Vše doplněno vlajkami v pozadí. Za tuto choreografii si zaslouží velkou pochvalu skupina sektorových mládežníků, která vše odmakala téměř sama. Je radost sledovat čerstvou krev, která si už v mnohém vystačí bez pomoci, má energii, čas i elán. O kvalitu ultras produkce v příštích letech se opravdu bát nemusíme!

V dobrém fandění jsme pokračovali i po pauze, ačkoliv herní iniciativu převzali hosté. I přes převahu se však zmohli jen na gól z ofsajdu, pár dalekonosných střel mimo bránu, několik prasáckých zákroků a neustálé polehávání na hřišti. Symbolem pravého sportovního „charakteru“ byl zejména znovu objevený útočník hostí Krmenčík s jeho nechutným chováním vůči našemu mladému podavači míčů. Zoufale si počínali i soupeřovi fanoušci. Sektor zaplnili sice kompletně (cca 300 kusy), úroveň jejich supportu byla však katastrofální. Ani dva odpálené stroboskopy toto smutné představení nezachránily.

Ačkoliv náš kotel v závěrečné čtvrthodině mohutně dopoval hráče fanatickým supportem, a to především za vytrvalého zpěvu chorálu „Gól klokan gól“, branka nepadla a utkání skončilo remízou. Po zápase přišla na řadu zasloužená děkovačka. Tohle je dobrý bodík, který se určitě bude hodit. Pro další si chceme jet v sobotu do Ostravy. Vlakový výjezd je již vyhlášený, tak si připravte pivo do lednice a dejte peníze na vlak stranou! Tolik jako na semifinále MOL Cupu nás asi nebude, přesto to jako vždy při výjezdu na Baník bude super jazda!