Bohemians Praha 1905 – FC Slovan Liberec

• 17.3.2014

Tak jsme se konečně dočkali! Po velkém týmovém zvratu, tedy výměně trenéra z úvodu minulého týdne, jsme opět mohli slavit vítězství. Jelikož to byl opravdu úžasný pocit, pojďme si ho spolu ještě trochu připomenout. V Ďolíčku panoval tradiční předzápasový ruch již od brzkých odpoledních hodin. Známé tváře, pivko, všudypřítomné štěbetání, vlajky, příprava chorea, zkrátka vše, co k zelenobílým barvám patří. Po nástupu hráčů na hřiště byl navíc obdarován dnes již všem dobře známý, nevidomý fanoušek klokanů Láďa. Od klubu a hráčů obdržel podepsaný dres a pytel granulí pro své vodící psy. Tímto pánovi vyjadřujeme i my svůj obdiv a přejeme mu hodně zdaru do budoucna!

Hra se od počátku vyvíjí v náš prospěch. Takový úvodní tlak jsme už dlouho v Ďolíčku nezažili. Ivan Lietava bohužel nedokázal ani jednu ze svých vyložených šancí proměnit. Jeho chvíle však nastala krátce před odchodem do šaten. Brankář hostí pouze vyrazil balón nad sebe a důrazný Ivan ho dokázal hlavičkou dostat do branky. V druhém poločase už byla hra vyrovnanější. Liberec si také připravil několik šancí. Tou nejnebezpečnější bylo pravděpodobně Coufalovo břevno z dvaašedesáté minuty. V tu chvíli nám opravdu zatrnulo. Mimochodem liberecký Coufal si jistě „užíval“ atmosféru zaplněného Ďolíčku, hlavní tribuna je nemilosrdná k simulantům :).  Naši hráči se však tentokrát nenechali uchlácholit výsledkem a sami se stále drali dopředu. Nejblíže gólu se ocitl Hora, jehož lob ovšem před brankovou čárou vykopl bránící Kováč. Vzhledem k tomu, že žádná další branka už nepadla, zvítězili klokani zaslouženě 1-0.

I tentokrát kontrastuje dění na tribunách s děním na hřišti, akorát v obráceném gardu než obvykle. Celý první poločas byl totiž naprosto zoufalý. Říkejte si co chcete. Můžete sice nadávat na megafon, na Kolíka či na cokoliv jiného, ale začít byste měli primárně u sebe. Kdyby každý fandil opravdu z plných plic, tak megafon, ani speakera vůbec nepotřebujeme! Naštěstí šel support po vstřelené brance dost nahoru a v závěru utkání bylo možné zažít i onu elektrizující atmosféru, kterou umíme vytvořit (pokud chceme). V úvodu druhé půle bylo navíc vytaženo i velmi pěkné choreo podsvícené několika ohni. Pyrotechnika z naší strany nechyběla ani po závěrečném hvizdu. Na zápas se sešlo 4024 fanoušků. Hostů z Liberce přijelo zhruba osmdesát. Vyvěsili několik vlajek (Chaotix tradičně stranou), fandili aktivně, nic navíc si ovšem nepřipravili.

Bylo to nádherné odpoledne. Konečně jsme si opět vychutnali pocit vítězství. Je třeba za to hráčům i trenérovi Klusáčkovi poděkovat a popřát jim, aby v obdobných výkonech pokračovali i nadále. Třeba již příští týden v Brně se Znojmem. Soupeř je to hratelný a případná výhra by nás vytlačila ze sestupových vod opět nad hladinu.  Proto pojeďte do Brna a podpořte Bohemku!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Počet komentářů: 10

• Sektor1905 píše:
    20.3.2014 v 15:02

BoFor: Pokud by se někdy opakovala situace, že bychom neměli zástupce na zápase, tak se na Tebe rádi obrátíme. Díky moc za nabídku.

Odpovědět

• bohemak píše:
    20.3.2014 v 15:00

bofor: Nikdo se nestane absolutním leadrem ze dne na den. Nikdo taky hned neumí vše. Je potřeba mu dát šanci. Asi není uplně prdel snažit se vyhecovat cca 1500-2000 lidí, když opravdu fandit chce tak třetina. Každopádně s lepší reakci s průběhem hry souhlasím.

Odpovědět

• BoFor píše:
    20.3.2014 v 9:50

to SEKTOR1905: Ohledně článků, v případě, že nebudete mít nikoho na stadionu, tak dejte vědět, jezdím na všechny zápasy a rád pár řádků sesmolím, ale celkově k zápasu se Slováckem se již vracet nehodlám – to byla hrozná katastrofa,při vzpomínce na ten výjezd se mě vybavuje jen výborně chlazená žitná v hospůdce na východě…..:-DDDD:-DDDD:-DDDD a mé již proslulé zvolání Weber ven…..
    BoFor

Odpovědět

20.3.2014 v 7:49

Tak můj pohled skoro z prostředka kotle je zcela opačný, prakticky celý první poločas se fandilo průměrně, nic moc. Ve druhém poločase s přibývajícím časem se support několikanásobně zlepšoval a cca posledních deset patnáct minut to vypadalo přesně tak, jak by to vypadat mělo. Jediné co mě dost vadí je totální ignorace spíkra na dění na hřišti, no ale snad se vše vypiluje a snad začnou používat hlasivky všichni co si do kotle přijdou stoupnout, protože tohle naše klábosení s kelímkem v ruce mě už přestává bavit….
    BoFor

Odpovědět

• Normál píše:
    19.3.2014 v 18:12

Support byl určitě lepší, než je v současnosti náš „obvyklej.“ Určitě na to měla vliv hra i vedení v zápase. Mě chyběli „Olé, kluci z Bohemky“ a taky všichni ruce nahoru při jednoduchý vytleskávačce „Bohemians.“

Odpovědět

• Lasak píše:
    19.3.2014 v 18:00

K edělnímu zápasu byl podle mě support dost dobrej :3 akorát víckrát bychom mohli dát gol klonan gool to když začnem zpívat déle tak se pak chytáme do varu a je to pak takové fanatické :)