Bohemians Praha 1905 – FC Slovan Liberec 2:1

  • 2.9.2019

Po debaklu v Edenu se ligová sezóna vrátila opět do Ďolíčku. Na domácí půdě se nám oproti loňskému roku daří, přesto si proti Liberci asi nikdo nebyl úplně jistý výsledkem. Klokani však dokázali, že letos na vlastním pažitu vládnou a utkání se Slovanem vyhráli 2:1. Jen tak dál, hoši!

Sobotní odpoledne se ukázalo jako velmi horké. Sraz v poledne se tak koná v tom největším vedru. Přesto přípravy zvládáme na výbornou včetně přesunu nových Sektor hrníčků, o které jste projevili obrovský zájem, za což mnohokrát děkujeme. Na příštím domácím utkání se Zlínem (pátek 20. září) ještě určitě budou, jejich další osud je však nejistý. Proto s vybavením kuchyně už příliš neotálejte.

Další z příprav byla i hlavní choreografie dne – zelenobílá loď Bohemians s nápisem „Jsme váš vítr do plachet“. A to doopravdy. Celé vyznění totiž doplňuje hned několik černých dýmovnic. V první půli se však jednalo spíše jen o slabý vánek. Na hřišti se téměř nic neděje. Jen Kuba Podaný rozšiřuje svůj fanklub interakcí s fanoušky sedících v první řadě sektoru A5. Jak je to snadné získat si fanoušky na svoji stranu… Když už to vypadá, že první půle dopadne nerozhodně, skóruje v nastaveném čase po prodlouženém rohu Dan Krch. Gól však pro ofsajd neplatí, a tak se jde do kabin opravdu bez branek.

Po půli však dorazil jiný vítr a rozpoutal v Ďolíčku hotový hurikán. Hurikán „Vody“. Jan Vodháněl totiž nejprve nádherným sólem kolem půlky modrobílého mančaftu poslal klokany do vedení a v závěru utkání (za opět nerozhodného stavu) naložil ideálně s přihrávkou Michaela Ugwu, a tím zajistil pro Bohemku cenné tři body. I druhý jmenovaný si však zaslouží obrovskou pochvalu. Jeho průnik obranou soupeře, chladná hlava, nádherná přihrávka a emotivní oslavička při děkovačce se rozhodně zapíšou mezi top momenty letošní zelenobílé sezóny. Díky, Kubo! Thank you, Michael!

Support byl odpovídající počasí. Úmorné vedro unavovalo, jazyky se lepily na patro. Přesto jsme tlačili kluky kupředu a kromě úvodního chorea se prezentovali ještě nápisem „Hofťo, v Ďolíčku jsi vždy vítán!“. Ten vyvolal potlesk celého stadionu a řadu pozitivních reakcí po zápase, včetně samotného Pavla Hoftycha. Zcela nepochopitelně však vyvolal i drobný konflikt v kotli. Je až neuvěřitelné, že se někdo ve středním věku (tedy s dostatkem životní moudrosti i zkušeností) ožere a následně sprostě nadává všem okolo a strká do mladých kluků se slovy: „já přišel na fotbal a né čumět do nějaký plachty“. Pokud někoho opravdu obtěžuje podržet na půl minutky nápis, navíc s tak bohulibým obsahem, nemá v kotli co dělat! Na hlavní tribuně je místa dost. To samé platí pro každého, kdo by se chtěl vytahovat na naši mladou krev. Sektor1905 je jednotný a za každým mladým stojí jeden starší. Agresi vůči našim členům, kteří pro Bohemku a její fanoušky, obětují hodiny volného času, nebudeme tolerovat! Tak jako jsme ji netolerovali v tomto případě.

Celková návštěvnost činila 4187, což není v kontextu letošních čísel moc. Úporné vedro, čas výkopu a televizní přenos tomu také moc nepřidaly. Ale co, kdo chyběl, ochudil o skvělý zážitek jenom sám sebe. Z Podještědí dorazilo okolo 80 slovanistů, kteří se kromě slušného počtu vlajek v sektoru ničím neprezentovali a jejich doping byl podobný většině supportů hostujících fanoušků v našem svatostánku – za moc nestál.

Po mocné děkovačce už jsme se všichni rozešli do hospod zapít žízeň nebo domů za odpočinkem po vyčerpávajícím odpoledni. Na odpočinek máme my i hráči v tuto chvíli o týden navíc. Na řadě je totiž repre pauza, takže k dalšímu ligovému utkání nastoupíme až za čtrnáct dní v Karviné, což bude určitě stát také hodně sil (minimálně cestou), tak se na to připravte, ať nás za Bohemkou vyrazí co nejvíce! Už musíme sebrat body taky venku!

Do Karviné pro vítězství!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.