Bohemians Praha 1905 – FC Fastav Zlín 2:0

  • 8.10.2020

Po reportu ze zápasu s Plzní mělo za normálních okolností následovat ohlédnutí za utkáním v Budějovicích. Ačkoliv jsme v onen páteční den výjezdu měli i bez lístků již namířeno na Střelecký ostrov, tak nás na cestě zastihla nemilá zpráva o odložení zápasu z důvodu covidu v domácím týmu. Nezbývalo tedy, než otočit auta zpět na Prahu a na další dávku fanatismu si počkat až na zápas v Ďolíčku se Zlínem. A čekání se vyplatilo! Klokani po 26 letech zvládli domácí prvoligový souboj se Ševci, a tak mohlo 1905 diváků odcházet do svých domovů spokojeno.

Po dvou choreograficky náročných zápasech tentokrát nebyla připravena větší prezentace, a tak ani nebylo potřeba dávat sraz k utkání delší čas dopředu. I přesto se ale scházíme s předstihem, abychom před otevřením bran splnili několik úkolů, které jsme si stanovili. Jedním z nich je připravení vlajek po sektoru A5, který se pro zápas se Zlínem stal naším kotlem. S úvodním hvizdem tak nad hlavami kotelníků vlají desítky zelenobílých mávaček, což za zvuku bohemácké hymny vytváří celkově velmi pěkný efekt.

Pěkně to vypadá i na trávníku, kde prim hrají oproti poslednímu domácímu klání klokani, kteří se po dorážce Vaníčka dostávají do vedení. Gól je však následně k velké nelibosti obecenstva odvolán, když video odhaluje ruku našeho hráče v zárodku celé akce. Nejednomu fanouškovi zelenobílých se hned vybavuje rozhodující branka zápasu v Olomouci, kdy po takřka totožné situaci domácím branku sudí uznali. Naštěstí nás to nemusí dlouho mrzet, neboť hned za 2 minuty po odvážném průniku Dostyho a komickém zakončení Puškyho se míč dostává k Petru Hronkovi, který ho bezpečně uklízí do sítě. 1:0! Už tak dobrá atmosféra od samého začátku zápasu nabírá na obrátkách, kdy je po nuceném přesunu kotle z pod hodin na hlavní významně znát přítomnost střechy nad hlavami nejhlasitější části fanoušků. Snad skutečně jednou (a snad opravdu brzy!) přijde den, kdy se ke střeše nebude potřeba přesouvat na hlavní tribunu. Atmosféra na našich domácích zápasech bude bezpochyby zase o level jinde.

Ačkoliv není na zápas připravené klasické choreo, tak kromě mávaček máme nakoupeno několik stovek zelených a bílých balónků, jejichž chvíle přichází v úvodních minutách druhé půle. Bohužel efekt není ani zdaleka takový, jaký jsme si představovali. I přes rozdání všech balónků mezi klokany se jich v kotli po výzvě k nafouknutí objevuje jen asi čtvrtina?! Jestli za to může obava z korony nebo jen ušetření si balonků na jinou příležitost?! To je otázka… V každém případě je to škoda a určitě něco, nad čím se příště zamyslíme, jestli to má vůbec význam.

Hostů ze Zlína přicestovalo do Vršovic jen 16, přesto se prezentují ve velmi dobrém světle. V průběhu první půle vytahují nápis „BERETE NÁM EMOCE, JEBAT VŠECHNY NEMOCE!“, za který sklízí zasloužený potlesk celé tribuny. Náš kotel následně spouští hlasitě „ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY!“, ke kterému se hosté spontánně přidávají. Podobná situace se opakuje ještě několikrát za zápas, kdy jsou na stadionu k slyšení i peprnější pokřiky, a to hlavně na adresu nového ministra zdravotnictví. Před zápasem navíc část Ševců měří síly se stejně smýšlejícími jedinci z našeho tábora, kdy vítězství zůstává v Praze. I vzhledem ke snaze vytrvale fandit zasluhují za své celkové představení hostující příznivci jednoznačně pochvalu a názorně předvedli, že i ve skromném počtu se dá vytvořit důstojná podpora svému týmu. Plzeňáci, kterých tu bylo 2 týdny zpět přibližně 6x tolik, by se měli rozhodně co učit.

Co se týče samotné hry, tak ta se ve druhém poločase vcelku vyrovnává. Už nejsme tak dominantní jako v první půli, což sebou přináší i větší šance na straně našeho soupeře. Jednou z nich je hlavička Janetzkého, kterou velmi dobře chytá Patrik. Když pak doráží po Nečasově střele do tyče míč do prázdné branky Keita a VAR následně posvěcuje celou situaci jako regulérní, je jasné, ze 3 body dnes zůstanou u Botiče. Na úplném konci zápasu se ale přeci jen ještě dostává před Le Gianga osamocený Fantiš, náš brankář ale včas vybíhá a nedovoluje žlutomodrým ani jeden přesný zásah. Vychytaným čistým kontem tak dává ráznou odpověď všem kritikům po minulém zápase s Plzní.

Po utkání pak probíhá jak jinak než radostná děkovačka. Po hlasité opakovačce je na znamení vítězství odpáleno několik světlic, které symbolicky uzavírají úspěšný zelenobílý den v Ďolíčku.

Ten byl bohužel dost možná na dlouhou dobu posledním, který jsme si mohli osobně užít. Kvůli vládním opatřením jsou od pondělí na 2 týdny zakázány veškeré sportovní akce a vzhledem k prognózám, které se objevují, to ani poté nevypadá na možnost návratu na stadiony.

JEBAT KORONU!

PS: Toníku, drž se! Klokani bojují a ty ten boj vyhraješ!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.