Bohemians Praha 1905 – FC Baník Ostrava 0:2

  • 13.12.2019

Utkání s Baníkem byl bezpochyby šlágr kola, na který se v páteční prosincové odpoledne chystaly stovky rodin s dětmi… A nebo že by ne? Prostě jen další zápas klepajíce kosu a utíkajíce z práce dřív. Takhle se dělá fotbal v ČR a náš klub se tomu bohužel nedokáže postavit. Stejně tak jako se nedokázal postavit Baníku, kterému jsme vcelku bez odporu podlehli 0:2.

Přípravy choreografie a celkově sektoráckého zázemí probíhají v rozporuplné náladě, jelikož na ně kvůli PČR a některým až moc servilním zaměstnancům Bohemky, málem nedošlo. Prý z bezpečnostních důvodů. Naštěstí se stále najdou lidi, kteří mají něco v hlavě, a tak jsme nemuseli v pátek chodit na stadion v naprosto nereálných 12:30 s omezeným časem pobytu do 14:30, jak nám bylo původně sděleno.

Hned v úvodu se prezentujeme větším množstvím ručně připravených mávaček s nápisem „V ĎOLÍČKU VLÁDNOU KLOKANI!“ a stroboskopy, což utváří nádhernou podvečerní atmosféru. „Překvapivě“ se nikomu nic nestalo, stejně jako nikdy předtím. Bezpečnostní opatření se zkrátka dělají jen pro formu nebo se zcela jinými úmysly – šikanovat a špiclovat aktivní fans. Z vašich reakcí víme, že se choreo líbilo, tak snad nám to ohrožení vašich životů odpustíte. :) Zároveň děkujeme za zájem o nové suvenýry z trafačky – zejména rukavice zmizely už během poločasové přestávky. Tyto příspěvky jsou pro nás před zimní pauzou zásadní. Jen na nich společně s výběry u vstupů záleží, co budeme schopni přes zimu pořídit a na základě toho se připravit na jarní část ligy. Díky klokani!

Celková atmosféra utkání byla spíše průměrná. Termín a počasí přispěly k nízké návštěvě 4012 diváků, z Ostravy dorazilo i s přibližně padesátkou FCB na A1 do Prahy okolo 300 fans. Po vizuální stránce Chachaři prezentovali nápis mířený proti FAČR ve znění „BEZ RESPEKTU“, který oba tábory doplnily skandováním „Český fotbal pro fanoušky“! Baníkovci si také připravili vzkaz pro nemocného fanouška jejich klubu.

Ani na naší straně v druhé půli nechyběl nápis na již tradiční téma. V této „tradici“ hodláme pokračovat i v Olomouci a neopijí nás ani líbivé videorozhovory. „Profanouškovské“ kroky přišly pozdě a o jejich upřímnosti (nejen vzhledem k věcem popsaným v úvodu článku) navíc spíše pochybujeme.

Fotbal nemá smysl komentovat– do Ďolíčku se v ten den nedostavil.

Snad se tak alespoň zadaří v posledním letošním utkání, tedy na hanácké půdě Androva stadionu. Více informací o výjezdu jsme přinesli v předchozím článku zde na webu. Na počasí kašlete. O výsledku radši nepřemýšlejte. Berte to jako zelenobílou vánoční besídku, o níž zkrátka nechcete přijít, i když to dost možná vzhledem k našim dosavadním venkovním představením bude to jediné, co bude stát za to.

I tak ale zítra v Olomouci se svým klubem budeme, protože jsme…

Navždy věrní! Bohemáci! Fanatici!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

1 komentář

  • pepa píše:
    14.12.2019 v 6:06

    Ve vší úctě, jestli něco blokuje Bohemku, tak to není trenér, vedení, ale Vaše přehnaný očekávání, nic víc, taky bych chtěl, aby náš tým válel, ale pokud nemáme nesmyslný kapitál a nechceme, aby přišel další Vejsada, tak si zrekapitulujme aspoň posledních 14 let. Díky

    Odpovědět