Bohemians Praha 1905 – AC Sparta Praha 0:2

 • 17.8.2016

Kvalitní výkon našich borců z Plzně, kdy odčinili blamáž s Hradcem z prvního kola, nám dával naději na úspěch v nastávajícím derby se Spartou. Proto se připravujeme na tento zápas velmi důkladně. V týdnu maká choreo tým hned na několika prezentacích. V samotný hrací den se tradičně scházíme na pár orosených kousků v oblíbené nálevně již několik hodin před utkáním. Pro někoho je to po páteční noci de facto snídaňová seance. Vzhledem k večernímu hracímu času se vršovické podniky plní až v pozdních odpoledních hodinách, nicméně to z hlediska počtu lidí stojí nakonec za to a je evidentní, že dnes nás čeká velký zápas.

S úderem půl sedmé jsme již za branami Ďolíčku a po zavěšení zástavy očekáváme blížící se úvodní hvizd. Ještě před ním však přichází exklusivní úlet ze strany klubu, který „angažoval“ jakousi zpěvačku, která se snaží rozezpívat chorál „Dokola zpíváme“ (navíc absolutně falešně, s chybami ve slovech, špatnou melodií). Za nás určitě takhle ne! Klesnout na úroveň klubů, kde se rozeřvávají chorály či pokřiky ze hřiště, navíc kašparem s mikrofonem v ruce, je opravdu tragické. Po několikavteřinovém šaškování tedy přichází opravdový čas na chorál, což znamená zapojit hlasivky a křičet z plných plic!

sparta_doma2016_choreo1

Úvodní hvizd doprovází choreo Davida (v zelenobílém) s Goliášem (pokořený rudoch), vše doplněno zelenými a bílými dýmy a hirošimami. Skvělá práce! Potom již následuje support, který potvrdil očekávání a byl opravdu kvalitní z naší strany. Vypíchnout musíme úvodní půlhodinu, kdy se jede na fanatické vlně a fandění má grády. Parádně se chytla i novinka, kterou jsme poprvé rozjeli minulý týden v Plzni, a tou je opakovačka se speakrem (Navždy věrní – Bohemáci – Fanatici), která má opravdu sílu! Je skvělé slyšet takto úderný pokřik, který do klokaního repertoáru perfektně zapadl. Navíc se ho v průběhu zápasu daří několikrát modifikovat, třeba přidáním pozdravu našemu soupeři nebo u děkovačky hecováním hráčů (Hoši bojovat). S postupem času i díky dění-nedění na hřišti support mírně upadá, i tak to byl nadstandardní výkon na domácí poměry. Perfektní bylo tradičně „Pojďme Bohemians“, „Horto“ a samozřejmě „gól-klokan-gól“, který se v závěru zápasu rozjel na dlouhou dobu. Slabší podporu tentokráte předvedla hlavní tribuna, což bylo částečně ovlivněno přítomností rudochů a stavem utkání.

sparta_doma2016_choreo2

Začátek druhého poločasu je spojen s prezentací další choreografie. Tu tvoří nápis „Vlítněte na ně“, který se daří strhnout, čímž se odkrývá druhá plachta, kterou tvoří lebka s křídly. Vše je doplněno nápisem „Kotel vám dá křídla“. Další vydařená prezentace pro tento den. Na rozdíl od supportu, kde bez pochyb taháme za delší část provazu, tak na hřišti bohužel dominuje náš soupeř. Borci v zelenobílém předvádí místy až zoufalý výkon, za celý zápas pouze jedinkrát! vystřelí na branku. Pochvalu si zaslouží snad jen gólman Fryšták, který ač při první brance vyrazil míč před sebe přímo na nohu Juliše, tak předtím i posléze předvedl několik perfektních zákroků a uchránil nás od dalších inkasovaných branek. Po zápase, který sledoval vyprodaný Ďolíček, ještě odpalujeme větší množství pyrotechniky, která je pěknou tečkou za naším představením na tribunách.

sparta_doma2016_pyro

Hostů podle předpokladů dorazilo několik stovek, vyprodali sektor hostí (250 hlav), který byl solidně ověšen flagami. Další sparťané byli přítomní na hlavní tribuně. Organizovaný support v prvním poločase zcela vypustili, výjimkou byla aktivita ve 3. minutě, kdy odpálili červené dýmy, stroboskopy a několik světlic, které se také podívaly na hrací plochu a zápas byl na několik desítek sekund přerušen. Prezentují se také plachtou s nápisem „Problémy si děláte sami“. Vše je reakcí na dění ve vedení letenského klubu, se kterým nejsou jeho příznivci spokojeni.

sparta_doma2016_choreo_sparta

V druhé půli se již snaží aktivně fandit, ale je to i vzhledem k vedení 2:0 velká bída. Po zápase jsou drženi v sektoru a posléze za doprovodu švestek odvedeni. I díky přeacabovanému okolí stadionu byl tentokrát v ulicích klid.

Po zápase míříme zapít alespoň dobrý výkon na tribunách a premiéru opakovačky „navždy věrní“. Snad se hoši dokáží oklepat z další domácí porážky a zabojují o body v sobotu na Slovácku. Doufejme, že se nás v sektoru sejde co nejvíce a vytvoříme našim borcům adekvátní podmínky k bodovému zisku, ještě lépe k první výhře v sezoně. Ve 4.kole je to potřeba už jako sůl.

MY JSME S NÍ VŠUDE!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Počet komentářů: 5

 • W píše:
  19.8.2016 v 13:25

  s obsahem článku souhlasím, pouze mám malou prosbičku po mistry barové povaleče… až příště příjdete pozdě… dejte si lakavě svou vlajku někde, kde nebude překrývat ostatní!

  s pozdravem, W

  Odpovědět

 • BHMK píše:
  18.8.2016 v 20:47

  dred je na Fb stránce sektoru. :)

  Odpovědět

 • dred píše:
  17.8.2016 v 22:29

  naši hráli hovno, doufám že to bylo smlouvou se spartou o nenasazení.. když skvěle zabojovali v plzni, nebude to asi zas takovej průser, jak se letos čeká. každopádně dění na triBunách na výbornou! kdyby bylo video z A při nový opakovačce, rád se kouknu. zní to skvěle!!

  Odpovědět

 • jetojedno píše:
  17.8.2016 v 17:58

  se stim smiř!

  Odpovědět

 • stejny píše:
  17.8.2016 v 15:51

  Ta opičárna na začátku zápasu fakt hnus!

  Odpovědět