Bohemians Praha 1905 – 1. FK Příbram 1:0

  • 28.11.2019

Reprezentační pauza uplynula, tím pádem přišel na řadu další ligový víkend s naším milovaným klubem. A hned se jednalo o veledůležitý souboj s konkurentem ze spodku tabulky. Do Ďolíčku dorazila neoblíbená Příbram a nejednomu fanouškovi alespoň na zlomek vteřiny ožily vzpomínky na poslední vzájemný duel ve Vršovicích, který na konci minulé sezony skončil potupnou blamáží – výsledkem 1:4 a výbuchem negativních emocí.

Nezvykle brzký výkop sobotního klání (14:30) nás nechával mírně na pochybách ohledně toho, jak bude vypadat celková návštěva. Počet 4 487 diváků tak byl ve výsledku příjemným překvapením i vzhledem ke chladu, který při brzkém odpoledni ve Vršovicích panoval.

Úvod utkání doprovázel patnáctiminutový tichý protest, který se domluvil napříč aktivními tábory české fanouškovské scény. Na plotě se tak vyjímal po celou dobu zápasu velký nápis: „SECURITY VRAŽDÍ, VY ŘEŠÍTE PYRO A POHYB. NEJSME ZLOČINCI !!!“ Protest byl reakcí na mizivou pozornost, kterou média věnovala kauze zabitého fanouška členem security v Havířově. Naopak doslova orgie masmédií vzbudil návrh vlády na větší omezení pohybu fanoušků a vyšší tresty za použití pyrotechniky. Samozřejmě na toto téma vznikly desítky článků krmící veřejnost všelijakými pohádkami a kvitující schválení daného návrhu. Jak absurdní, že nás chtějí soudit tací, co fotbal znají pouze jako byznys a televizní pořad. Velmi děkujeme všem klokanům, kteří se do jednoho přidali k protestu a ukázkově dodrželi patnáctiminutovku bez fandění.

Po ní přišel famózní nástup, kdy se fandilo naplno a doping byl výživnější, možná právě díky oné čtvrthodině, která všechny přítomné „namlsala“. Bohužel, ve druhém poločase šla kvalita supportu dolů, možná i kvůli neslanému nemastnému dění z naší strany na hřišti. Až pár minut před koncem společně s brankou Dana Krcha po rohovém kopu spadlo ze všech napětí a euforie se přelila i do následné vítězné děkovačky.

V závěru utkání nechyběl nápis: „DARKU, ČEKÁME!“, který opět vyzýval vedení klubu k rozsáhlejším změnám než jen na pozici trenéra a jeho realizačního týmu.

V zápase bombasticky zachytal Patrik Le Giang, který pohotově zachránil hned několik nebezpečných situací a příbramští si na něm doslova vylámali zuby. Patrik dokázal, že má velkou kvalitu. My jen doufáme, že si formu v zelenobílém dresu udrží co nejdéle! Přestože byly v zápase lepší i horší pasáže ze strany klokanů, počítá se v první řadě výsledek a tím je vítězství 1:0 a zisk 3 velmi důležitých bodů!

Hostů dorazilo okolo 30 kusů, což je na jejich poměry slušný počet. Přivezli jednu větší a jednu menší zástavu. Slyšet byly pouze v úvodu, když celý Ďolíček mlčky sledoval fotbal. Podle informací, které se k nám dostaly po zápase, se příbramští o bojkotu dozvěděli až během úvodní desetiminutovky od fotografa supporters.cz, který byl rovněž přítomen na utkání. Následný zbytek času do 15. minuty tak už poté také sledovali zápas v tichosti.

Už za 3 dny v neděli nás čeká další venkovní zápas. Tentokrát vyrážíme na půdu plzeňské Viktorie, kde nastoupíme stejně jako v zápase s Příbramí od 14:30. Bližší info ohledně společného vlakového výjezdu je již dlouho dopředu na webu. Ukaž, že tebe tragická venkovní bilance neodradí od podpory svého klubu na venkovním hřišti a pojeď společně s námi fandit klokanům do Plzně. Každý fanatik se počítá!

BOHEMIANS ON TOUR!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.