Bohemians Praha 1905 – 1. FC Zbrojovka Brno 3:0

• 12.9.2016

Po domácím vítězství nad Jabloncem a po reprezentační přestávce vyrazily naše kroky opět do vršovického Ďolíčku. Vyzyvatelem klokanů byla tentokrát dosud neporažená Zbrojovka Brno. Vzhledem k dosavadním výsledkům a bodovým ziskům našich oponentů jsme mohli doufat v pořádný skok tabulkou v případě vítězství. Netrpělivě jsme proto očekávali výkony našich borců a výsledek zcela překonal i ty nejoptimističtější prognózy.

Po tradičním nedělním obídku vyrážíme ihned do Vršovic, jelikož byl čas výkopu stanoven již na třetí hodinu. Bylo nádherné (možná až moc) počasí a neměli jsme proto důvod vysedávat někde v hospodě. Pivko jsme si dali na stadionu. Postupně se nás takto sešlo celých 4329, tedy o dost více než při posledním utkání s Peltovcem. Výsledky a góly evidentně působí jako to nejlepší lákadlo!

Jako by si tuto jednoduchou rovnici naši hráči plně uvědomili a hned od počátku zápasů se do soupeře opřeli. Ti sice měli první větší šanci (kterou však svým skvělým zákrokem na zemi zachránil brankář Viktor :)), ta však byla zároveň i poslední. Na hřišti jasně dominovali klokani a do přestávky nasekali Moravanům hned tři branky, jimiž de facto zápas rozhodli. Tak se nám to líbí, chlapci! Kuriózním momentem se blýskl zejména Milan Havel, jehož gól v nastaveném čase první půle sice už řada fanoušků (netrpělivců, kteří běželi pro pivo) neviděla, ale která jisto jistě obletí český fotbalový svět. Milan Havel totiž napodobil Štohyho majstrštyk z Boleslavi a po výběhu brankáře hostí Melichárka trefil zařízení téměř z poloviny hřiště! Celá situace byla navíc vyšperkovaná tím, že jí bezprostředně přihlížel právě Honza Štohanzl nastupující za hostující tým. Support byl poněkud uvolněnější, ohromné vedro totiž všechny přítomné rychle zmáhalo. I proto do utkání vstoupil svými instrukcemi domácí hlasatel, aby vyzval všechny přítomné k „menší konzumaci piva a větší konzumaci alkoholu“. Díky, již roky víme, že s tímto životním stylem se nám nemůže nic stát! :) Po vizuální stránce doplňujeme náš support nápisem Bohemians a několika mávačkami. Velká škoda, že někteří nejsou ochotni mávat ani jednu minutu v době prezentace chorea… Je před námi běh na dlouhou trať, ale nevzdáme to!

brno_doma2016_choreo

brno_doma2016_konfety

Po pauze se fandí lépe, k čemuž přispívá vysoké vedení, přestávkové zchlazení od hasičů,  ale i poctivě dodržení pokynů ohledně pitného režimu. Nejlépe zní klasické chorály jako Vítězná písnička, Gól klokan gól a samozřejmě nová opakovačka Navždy věrní. Její chvíle pak přichází při závěrečné děkovačce, při níž určitě popadalo i několik tašek z okolních budov. A byl k tomu důvod. Klokani zápas nevypustili, hnali se do útoku a nováček Holenda svou bojovností dokonce způsobil předčasný odchod do kabin hostujícího Jovanoviče, který si musel projít uličkou hanby kolem kotle, kde ještě schytal pár komentářů od přihlížejících (ačkoli do mrtvol by se kopat nemělo, přátelé!). Aplaus hlavní tribuny, který více či méně rezonovalo stadionem již od 70. minuty, byl tak zcela zasloužený. Všichni střídající hráči v zelenobílém si navíc vysloužili standing ovation! Další branky už nepadly a utkání skončilo 3:0. Ještě jednou se sluší říct: „DOBRÁ PRÁCE“! Tak se nám to líbí! Pochvalu by si zasloužili naprosto všichni hráči, včetně trenéra Koubka. Po závěrečném hvizdu se ještě dlouho slaví a mnoho fanoušků zůstává na tribunách i v průběhu pozápasového vyklusávání.

brno_doma2016_dekovacka

Fanoušků hostí dorazilo okolo 90, vyvěsili pár vlajek, chvílemi fandili, ale během druhé půle o sobě již téměř nedali vědět.

V tabulce se momentálně nacházíme na devátém místě. Přeskočili jsme nejen Zbrojovku, ale i pražskou Duklu, proti níž nastoupíme v příštím kole na pražské Julisce. Skvělé výkony a euforie sice vybízejí k návštěvě zápasu, my jako Sektor 1905 ovšem zůstaneme stát za svým rozhodnutím a v sobotu vyrazíme na florbal. I tam určitě padne mnoho gólu a bude na co koukat. Výborné představení proběhne určitě i na tribuně, tak si to nenechte ujít. Více již v připravovaném samostatném článku, který zítra najdete na našich stránkách.

HOŠI DĚKUJEM!

Závěrem bychom vás rádi pozvali na v pořadí již druhý koncert pro fanoušky Bohemky, který se uskuteční 24.9. po domácím zápase s Příbramí ve Vacuum Art Baru. Výtěžek z této akce poputuje na konto Družstva fanoušků Bohemians! To již poslalo na ukončení konkurzu skvělých 700 tisíc Kč z jednoho milionu Kč, ke kterému se zavázalo. Věříme, že blížící se koncert opět výrazně pomůže k co nejrychlejšímu dosažení této mety! Více informací najdete zde:

zelena_sobota_koncert

Přidejte se, pozvěte své kamarády a přátele a dorazte se po zápase s Příbramí pobavit do Vacuua!

13.9.2016 v 21:56

Holenda mě nepřekvapil. Dle mě mu to u nás bude vyhovovat, je to bojovník a hlavně v domácích zápasech se mu doufám bude dařit.

12.9.2016 v 22:00

Havel na hrad! .) né vážně, byl to super fotbal, fajn atmosféra, odešel jsem sice chudší o 3 kila, ale zato obohacen o parádní šálu a skvělej fotbalovej zážitek. Bohemka opět jede!!!

Odpovědět

13.9.2016 v 14:03

No Havlův gól parádní, o tom žádná. Taková třešnička to byla. S tím Koubkem jsem spíš reagoval na ty hlasy před sezónou a v úvodních kolech. Změna systému 4-1-4-1 na 4-4-1-1 sedí Maškovi skvěle. Koubek je i stratég. :)

Odpovědět

• Výjezd roku do Karviné! píše:
          13.9.2016 v 17:35

Přitom by člověk řekl, jak byl Švec naprosto klíčovým hráčem (a jako byl), a najednou pro něj není místo. :)

Odpovědět

13.9.2016 v 21:20

Pravda. Myslím, že o poločase s Brnem na Švece nikdo na stadionu ani nepomyslel. :D Přitom byl jeden z nejlepších v minulé sezoně. A teď ještě podepsanej Opiela…nakonec máme po těch letních odchodech zálohu poměrně nabitou. A do toho všeho mě dost překvapila Holendova bojovnost a nasazení, to jsem čuměl.